خريد آنلاين نرم افزار جعبه لايتنر ماندگار >> پرداخت و تحويل در محل


معرفی رشته بیوتکنولوژی (کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا)

رشته بیوتکنولوژی یک رشته کاربردی و میان رشته ای مهندسی علوم است که قلمرو آن حداقل ۳۳ حوزه تخصصی علوم را در برمی گیرد. این رشته در کشور ما از سال ۱۳۷۸ در دانشکده علوم دانشگاه تهران در مقطع دکترای پیوسته ارائه می شود.
این رشته از سه مرحله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تشکیل شده است که دانشجویان در مرحله کارشناسی پس از گذراندن موفقیت آمیز۱۳۲ واحد دروس مشترک معرفتی- نظری، علوم پایه، پزشکی، مهندسی و مبانی بیوتکنولوژی به اضافه آموختن زبان انگلیسی در حد ۵۵۰ نمره تافل و آشنایی کامل با یک زبان برنامه نویسی کامپیوتر در صورتی که معدل آنها در هر نیمسال تحصیلی ۱۵ باشد، می توانند وارد مرحله دوم یعنی مقطع کارشناسی ارشد شوند که در این مقطع یکی از ۶ گرایش بیوتکنولوژی میکروبی، بیوتکنولوژی پزشکی، بیوتکنولوژی محیطی و دریایی، بیوتکنولوژی مولکولی، فرآورش زیستی و بیوتکنولوژی کشاورزی (گیاهی) را انتخاب کرده و بعد از گذراندن ۴۸ واحد در یکی از گرایشهای تخصصی، و انجام معادل ۶ واحد پژوهشهای انفرادی و ارائه ۲ واحد سمینار از مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل می شوند. در این مرحله در صورتی که میانگین نمرات دروس مقطع کارشناسی ارشد آنها حداقل ۱۶ باشد، می توانند در امتحان جامع شرکت کنند و در صورت موفقیت در این امتحان، وارد مرحله دکترای تخصصی (D.Ph ) خواهند شد و رسما برای ثبت پایان نامه دکتری اقدام کنند.
به عبارت دیگر دانشجویان این رشته نیز برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد و دکتری باید شرایط لازم را داشته باشند، یعنی باید میانگین معادل بالایی داشته و در آزمون جامع موفق شوند اما در یک آزمون رقابتی شرکت نمی کنند.

توانایی های لازم:
رشته بیوتکنولوژی از بین داوطلبان گروه آزمایشی ریاضی فیزیک و علوم تجربی دانشجو می پذیرد چرا که بعضی از گرایشهای این رشته به علوم پزشکی و بعضی دیگر از گرایشها به رشته های مهندسی مربوط می شود.
گفتنی است که دوره دکترای مستقیم بیوتکنولوژی، دوره آموزشی خاصی است که مناسب با توانایی های دانشجویان سرآمد به صورت پیوسته و فشرده تنظیم شده است و با پذیرش دانشجویانی که از نظر بهره هوشی، قدرت درک و استدلال، توان نوآوری و خلاقیت، خودآموزی و استفاده مناسب از وقت، علاقه و انگیزه شدید به یادگیری و توانایی های ذهنی و روانی سرآمد همگنان خود هستند، آنان را برای اخذ درجه دکتری در این رشته آماده می کنند.
از همین رو نیمی از ظرفیت پذیرش این رشته به داوطلبانی اختصاص دارد که در مرحله ما قبل نهایی المپیادهای دانش آموزی ریاضی، فیزیک، شیمی، کامپیوتر و زیست شناسی پذیرفته شده باشند و نیمی دیگر نیز به داوطلبانی که از طریق آزمون سراسری وارد شده و نمره کل آزمون سراسری آنها از ۱۰۰۰۰ کمتر نباشد. برای مثال در اولین سال ارائه این رشته، آخرین رتبه قبولی ۱۷۳ و در سال دوم، آخرین رتبه قبولی ۱۵۰ بود.
در ضمن از پذیرفته شدگان این رشته، مصاحبه علمی به عمل می آیند تا دانشجویانی که واقعا علاقه مند بوده و انگیزه علمی لازم را دارند، وارد این رشته شوند.

موقعیت شغلی در ایران:
رشته بیوتکنولوژی، یک رشته جدید است و بی شک مدتی زمان خواهد برد تا فارغ التحصیلان آن، جایگاه واقعی خویش را پیدا کنند اما این به معنای آن نیست که موقعیت شغلی برای فارغ التحصیلان این رشته مهیا نمی باشد. چون زمینه کار بیوتکنولوژی در داخل کشور مساعد است و برای مثال در حال حاضر عده ای از دانشجویان دوره دکترای میکروبیولوژی که در زمینه بیوتکنولوژی میکروبی مطالعه می کنند، بر روی آبهای شور کشور مثل دریاچه ارومیه که امکان رشد موجودات در آن پیچیده و مشکل است، تحقیق می کنند تا با بهره گیری از تکنیک های بیوتکنولوژی، محیطی مناسب برای رشد موجودات دریایی در داخل آن فراهم آورند.
از سوی دیگر فارغ التحصیلان این رشته می توانند به عنوان نیروی انسانی متخصص برای مدیریت میانی و هدایت امور فنی خطوط تولید، مزارع و آزمایشگاهها مشغول به فعالیت شوند.

درسهای این رشته در طول تحصیل:

دروس مشترک بین گرایشهای مختلف بیوتکنولوژی:
روانشناسی عمومی، فلسفه عمومی، فلسفه هنر و زیبایی شناسی، فلسفه و روش شناسی علوم، تاریخ علم، روش تحقیق، مبانی منطق، منطق ریاضی، اصول مبانی مدیریت صنعتی، آشنایی با قرآن کریم، مبانی علم و حقوق و روابط بین الملل، اصول علم اقتصاد، ریاضی عمومی، آمار و احتمالات، محاسبات علمی عددی، شیمی عمومی، شیمی آلی، شیمی تجزیه، شیمی فیزیک، مکانیک، الکتریسیته و مغناطیس، موج و حرارت، فیزیک جدید، زیست شناسی عمومی، زیست شناسی سلولی،زیست شناسی مولکولی، ژنتیک عمومی، ژنتیک میکروارگانیسم ها، اصول مهندسی ژنتیک، میکروبیولوژی عمومی، میکروبیولوژی کاربردی، بیوشیمی ساختمانی، متابولیسم، روش های بیوشیمی و دستگاهها، ایمنی شناسی، زیست شناسی پرتوی، اصول مهندسی بیوشیمی، موازنه جرم و انرژی، مکانیک سیالات، انتقال حرات، انتقال جرم، مبانی بیوتکنولوژی پزشکی، مبانی بیوتکنولوژی مولکولی، مبانی بیوتکنولوژی کشاورزی، مبانی بیوتکنولوژی محیطی، مقررات زیست ایمنی.

دروس تخصصی گرایش بیوتکنولوژی پزشکی:
ایمونوژنتیک، ایمنی شناسی سلولی – مولکولی، ژنتیک پزشکی، متابولیت های میکروبی، فاراماکوژنتیک، فرآورده های نوترکیب، مهندسی ژنتیک پیشرفته، آنزیمولوژی.

دروس تخصصی گرایش بیوتکنولوژی محیطی و دریایی:
فروشوئی میکروبی، تصفیه بیولوژیکی فاضلابها، تصفیه بیولوژیکی آلاینده های خطرناک، آلودگی دریا و بیوتکنولوژی دریایی، پاکسازی زیستی، مدلسازی و شبیه سازی فرآیندها، معادلات دیفرانسیل، شیمی فیزیک، میکروبیولوژی محیطی.

دروس تخصصی گرایش بیوتکنولوژی مولکولی:
بیوفیزیک سلولی مولکولی، مهندسی ژنتیک پیشرفته، آنزیمولوژی، ساختمان و عمل پروتئین ها، ساختمان و عمل اسیدهای نوکلئیک، زیست شناسی مولکول پیشرفته، بیولوژی سلولی- مولکولی تکوینی، شیمی فیزیک.

دروس تخصصی گرایش فرآورش زیستی:
مهندسی واکنش های شیمیایی، فرآیندهای جداسازی، طراحی راکتورهای بیوشیمیایی(بیوراکتورها)، مبانی بیوتکنولوژی تخمیر، پدیده های انتقالی در سیستم های بیوشیمی، کنترل فرآیند، طرح و اقتصاد مهندسی، معادلات دیفرانسیل، شیمی فیزیک.

دروس تخصصی گرایش بیوتکنولوژی کشاورزی:
سیتوژنتیک(کلاسیک و نوین)، اصول اصلاح نباتات، اصلاح نباتات پیشرفته، کشت بافت گیاهی و کاربردهای آن، تعیین نقشه ژنی گیاهی(کلاسیک ونوین)، ژنتیک مولکولی گیاهی، روشهای نوین انتقال ژن به گیاهان، آفات و بیماریهای گیاهی، مهندسی ژنتیک پیشرفته.

دروس تخصصی گرایش بیوتکنولوژی میکروبی:
میکروبیولوژی محیطی، فیزیولوژی میکروارگانیسم ها، پدیده های تخمیری، پروتئین ها و پلی ساکاریدهای میکروبی، بیوتکنولوژی غذایی، بیوتکنولوژی آرکی باکترها، آنتی بیوتیکها، بیوتکنولوژی قارچ ها.

مقطع دکترای بیولوژی داروئی:

تعریف و اهداف

دوره دکتری (.Ph.D) رشته بیـوتکنولـوژی (گرایش داروئی)، بالاترین مقطع تحصیلی در این رشته می باشد که به اعطاء مدرک می‌انجامد و مجموعه‌ای هماهنگ از فعالیت‌های پژوهشی و آموزشی است که به منظور نیل به اهداف مشروحه زیر برقرار گردیده است:

الف : تربیت نیروی انسانی و متخصص و متبحر در رشته بیوتکنولوژی (گرایش داروئی) به منظور رفع نیازهای آموزشی و پژوهشی دانشکده‌های داروسازی و مراکز پژوهشی کشور.

ب : تربیت نیروی انسانی متخصص و مجرب برای صنایع داروسازی کشور جهت تولید و کنترل مواد اولیه داروئی بیولوژیک به منظور خود کفایی کشور.

نقش و توانایی

نقش فارغ‌التحصیلان این رشته در جهت فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و خدماتی در زمینه‌های مختلف این رشته از قبیل تولید مواد اولیه داروئی، تولید مواد بیولوژیک، کنترل بیولوژیک داروها، بدست آوردن مواد اولیه بیـولـوژیک جدید از سلـول‌های حیـوانی، قـارچ ها، باکتـری‌ها و سایر میکروارگانیسم‌ها می‌باشد.

شرایط ورود

الف_ داشتن دانشنامه دکتری حرفه‌ای داروسازی

ب _ قبولی در امتحان ورودی پذیرش دستیار دوره بیوتکنولوژی (گرایش داروئی)

امتحان ورودی از دروس زیر انجام خواهد شد :

میکروب شناسی                     ۲۰%

ایمونولوژی                              ۲۰%

بیوشیمی و بیولوژی ملکولی    ۳۰%

بیوتکنولوژی                            ۳۰%

شکل برنامه و  واحدهای درسی

طول مدت مجاز تحصیل در دوره دکتری (Ph.D) رشته بیوتکنولوژی (گرایش داروئی) برای دانشجویان تمام وقت، ۴/۵ سال است که شامل دو مرحله آموزشی و پژوهشی می‌باشد. مرحله آموزشی از زمان پذیرفته شدن دانشجو در امتحان ورودی آغاز می‌شود و دانشجو پس از طی دوره آموزشی و گذراندن امتحان جامع وارد مرحله پژوهشی می‌گردد . طول مدت مجاز مرحله آموزشی ۴ نیمسال است. طول هر نیمسال تحصیلی ۱۷ هفته کامل بوده و حداقل زمان لازم برای هر واحد نظری نیز یک ساعت در هفته می‌باشد. مرحله پژوهشی پس از قبولی داوطلب در امتحان جامع آغاز شده و با تدوین رساله و دفاع از آن پایان می‌پذیرد. دانشجو می‌تواند تحقیقات اولیه مرحله پژوهشی را در مرحله آموزشی آغاز نماید ولی ثبت نام رسمی برای رساله، منوط به موفقیت او در امتحان جامع است. سایر مقررات طبق آخرین آئین نامه آموزشی دوره دکتری (Ph.D) شورای عالی برنامه‌ریزی می‌باشد.

– تعداد واحدهای درسی :

دانشجوئی که برای دکتری (Ph.D) ثبت نام می کند موظف است ۳۰ واحد درسی جدول (الف) را در مدت مجاز دوره با موفقیت بگذراند. تعداد واحدهای رساله در مرحله پژوهشی ۲۰ واحد است و مجموع واحدهای آموزشی و پژوهشی ۵۰ واحد خواهد بود.

ضرورت و اهمیت
بیوتکنولوژی، روش جدید بدست آوردن بسیاری از داروهاست که به سرعت در حال گسترش در تمامی علوم و علی‌الخصوص داروسازی می‌باشد. با توجه به گسترش دانشکده‌های داروسازی در سراسر کشور (۱۰ دانشکده) و تشکیل دوره‌های تخصصی داروسازی و نیاز به متخصصین  رشته  بیوتکنولوژی  (گرایش  داروئی)  برای تدریس  واحدهای  درسی  عمومی  و تخصصی  این  رشته  و همچنین  با  توجه  به
سیاست های دولت جمهوری اسلامی ایران در زمینه خودکفایی در تولید مواد اولیه داروئی و توجه به این واقعیت که در حال حاضر حدود  %۵۰ مواد اولیه داروئی وارداتی کشور محصول مستقیم و یا مشترک بیوتکنولوژی می باشند و تمامی پیش بینی ها نشان دهنده این امر است که در سال ۲۰۱۰، این میزان به حدود ۷۰ % خواهد رسید، دوره دکتری (Ph.D) بیوتکنولوژی (گرایش داروئی) به منظور رفع کمبودها و تأمین نیروی انسانی ماهر برای دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی صنایع داروئی ارائه می گردد.

منبع: روزنامه آفرینش، انستیتو پاستور ایران

در همین رابطه بخوانید:


راهنماي عضويت در خبرنامه مقالات (کليک کنيد)

* اگر فکر مي کنيد مقالات اين سايت مفيد است و مي خواهيد از مقالات جديد با خبر شويد، لطفا آدرس ايميل خود را در زير وارد کرده و روي دکمه عضويت کليک کنيد و سپس روي لينک داخل ايميل تائيد که برايتان ارسال مي شود کليک کنيد. در غير اينصورت نيز مراجعه مجدد شما باعث دلگرمي خواهد بود.


فيدخوان نرم افزار جعبه لايتنر ماندگار Add to Google Reader or Homepage


خريد آنلاين نرم افزار لايتنر ماندگار به همراه فلش کارت رايگان، پرداخت و تحويل در محل

نظرات

سلام
متن مفیدی بود. فقظ اگه نمونه فعالیت های انجام شده در حوزه بیوتکنولوژی در خارج از کشور رو هم میگفتین، عالی میشد
به نظرم خیلی رشته جالبیه، همه چی تووش هست. واقعا “بیو” هست
باید رشته جذابی باشه ولی بازار کارش رو نفهمیدم چیه
مرسی

kheyli aliyeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee vaghean mer300000000000000000

با سلام لطفا بگین رتبه قبولی تو رشته ریاضی و تجربی برا این رشته دقیقا تو سال ۸۷ چند نفر بوده تا چه رتبه ای این رشته رو میتونن انتخاب کنن و اینکه اگه میتونین یه نفر رو به من معرفی کنید که دانشجویاین رشتست تا حضوری من سوالام بپرسم

و اینکه اگر امکان داره رشته دارو سازی رو معرفی کنید و رتبه لازم برا دانشگاه تهران برا منی که تهرانیم چنده و از آینده کاریش هم بگین باتشکر

با سلام

متاسفانه درحال حاضر اطلاعی در این موارد نداریم.

پیروز باشید

salam jaleb bod merc
ama man ye soal daram man alan termm6 zerat hastam mikham arshad biyoyteknoloji sherkat konam mishe rahnamaem konid vaghean mamnon misham chon kasio nadaram ke komakam kone migam yani bayad tafel ro begzaronam ta arshad ghabol sham bad mishe begid bazare karesh chetore kojaha kareshe
merc ghorbone shoma parisa

bad mazerat mikham mishe begid rotbam bayad chand bashe ke betonam ghabol sham ham azad ham 2lati

با سلام

اطلاعی نداریم متاسفانه

سلام.
من داشجوی زیست شناسی هستم.من میتونم برای ارشد تو این رشته شرکت کنم؟برای این رشته چه درسهایی لازم است؟حدود رتبه لازم چه قدره؟ممنون… .

با سلام و آرزوی موفقیت روز افزون شما
مطالب موجود در این سایت بسیار کامل ، جامع و آموزنده میباشد
تشکر این حقیر را پذیرا باشید .

slm,vagean ali bud.mamnun.man alageye shadidi be in reshte makhsusan gerayeshe pezeshki daram.alanam zist mikhunam.age mishe manabee lazem baraye arshad gerayeshe pezeshkiyo va rotbeye lazemo begid.mamnun

با عرض سلام لطفا منابع کارشناسی ارشد بیو تکنولوژی پزشکی را معرفی نمایید
با تشکر

سلام خسته نباشید لطفا بگید کسی که کارشناسی محیط زیست خونده می تونه در رشته بیوتکنولوژی کشاورزی تحصیل کنه ممنون

slm,bekhatere hameie etelaate mofidetoon mamnoonam
man microbiology mikhoonam va sale 1hastamo mikham az alan vase karshenasiye arshad bekhoonam ama motasefane etelaate khasi dar morede geraieshate in reshte nadaram va in baes mishe ke angizam vase khoondan kamtar bashe
mikhasam agar momkene etelaaty dar in zamine dashte basham
kheili mamnoonam

بیوتکنولوژی خوندن یا زراعت یا شیمی یا . . . مهم نیست مهم اینکه جایی علم بیاموزی که بتونی به عمل تبدیلش کنی نه اینکه فقط به تو بیاموزن بدون اینکه بتونی کاری پیش ببری.به کشورهای سرآمد در علم زیست نگاه کنید هیج کس تشنه ی یه رشته خاص نیست و هیچ مدیر علمی هم نمیاد نفرات اول کنکوری رو انتخاب کنه ولی محصولات بیولوژیکی که تولید می کنندبه صورت باور نکردنی روز به روز در حال پیشرفته.فکر کنید و به محدودیت های کشورتان غناعت نکنید .در دنیا بچرخید حتما جایی برای عمل پیدا میکنید

باسلام به غیر از دانشگاه تهران چه دانشگاههای دیگری این رشته را دارندبا چه رتبه ای و در ایران تا چه مقطعی امکان ادامه تحصیل وجود دارد . اگر ممکن است یک نفر دانشجو در این رشته را به من معرفی کنید با تشکر

سایت خیلی خیلی خوبی است واقعا ممنون

Thanks for your site.its very good

لطفادرموردسرفصل های دروس اعلام شده در ازمون کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی پزشکی مطلبی بنویسید.ممنون

با تشکر از مطالبتون.لطفآ در مورد دکتری ناپیوسته بیوتکنولوژی کشاورزی در ایران و بازار کار این رشته مطالبی ارائه بدید.

سلام من دانشجوی رشته زیست شناسی(میکروبیولوژی) در مقطع کارشناسی هستم وقصد ادامه تحصیل در رشته بیوتکنولوژی پزشکی در ادامه تحصیل خود دارم لطفا رتبه مورد نیازو منابع مورد نیاز برای امتحان را ذکر کنید سپاسگزارم.

سلام! من دانشجوی سال آخر مهندسی شیمی هستم! از دوستام شنیدم که اگه کارشناسی ارشد رو بیوتک بخونم میتونم برای دکتری تخصص پزشکی بگیرم! می شه یه خبری از این قضیه به من بدین؟! ممنون میشم! مرسی!

سلام من دانشجوی کارشناسی ارشد زیست شناسی جانوران دریا هستم.می خوام بدونم میشه دکترا بیو تکنولوژی بگیرم؟ضمنا منابع دکترا رو ذکر میکنین؟

من رشته ام ماشین آلات کشاورزی است و درحال حاضر مشغول تحصیلم میخواهم بدونم که الان با توجه به رشته ام میتونم این رشته (بیوتکنولوژی) را امتحان بدم؟ چون دروس مشترک مشابه کمی دربرنامه درسیم هست .به من برای این مسئله راهنمائی کنید .

خیلی خیلی ممنون می شم اگه منابع رو هم ذکر کنید!اگه برام میل کنید که دیگه عالی می شه!مرسی

سلام من دانشجوی کارشناسی ارشد جانور شناسی ابزیان دانشگاه تهران شمال هستم.ایا میتونم در ازمون دکترا گرایش بیوتکنولوژی محیطی و دریایی شرکت کنم؟لطفا پاسخ بدید.

مطلب جامع وکاملتون فقط یه چیز کم داره اینکه در حال حاضر چه دانشگاه هایی در این رشته پذیرش دارند وظرفیت پذیرش ؟

با سلام
مطلبتون مفید و مختصر بود خیلی ممنون
فقط رتبه لازم برای موفقیت در آزمون کارشناشسی ارشد نا پیوسته این رشته و منابع لازم برا اونو بگید.

با سلام ، ممنون میشم اگه درصدهای نفرات برتر این رشته رو هم ذکر کنید

باسلام.مطلبتون خیلی مفید و جذابه.من دانشجوی رشته میکروبیولوژی هستم و میخوام ازهمین الان براکارشناسی ارشد خودمو آماده کنم.میخوام بدونم براقبول شدن تو این رشته باید تاچه رتبه ای بیارم. لطفا منابعشو هم بهم بگین. اگه ایمیل کنین ممنون میشم.

با سلام
مطلبتون مفید و مختصر بود خیلی ممنون

ازتون خواهش میکنم اگر اطلاعاتی در مورد قبولی در این رشته ، آخرین رتبه ی لازم برای پذیرش ، دانشگاههای دارای این رشته و شرایط پذیرش در این رشته دارید برام ایمیل کنید

*آیا غیر از قبولی مستقیم دکترا از طریق کنکور روش دیگری هم وجود داره برای پذیرش

*من دانش آموز کنکوری علاقه مند به این رشته هستم خواهشا بهم کمک کنید

با تشکر

من دانشجوی رشته ی پرستاری هستم می خوام ارشد بیوتکنولوژی شرکت کنم ایا می تونم ؟احتمال قبول شدنم چقدره؟منابعی که از الان باید بخونم چیه؟ممنون

واقعا مطالب مفیدی که گذاشتید سپاسگذارم امیدوارم این بخش معرفی رشته ها رو گسترش بدهید و رشته های بیشتری را معرفی کنید. راستی پیشنهاد میکنم که یک صفحه اصلی برای رشته های دانشگاهی تهیه فرماید و فقط نام رشته را بنویسید تا همه رشته ها در یک صفحه قرار بگیرند.
مرسی

باسلام به غیر از دانشگاه تهران چه دانشگاههای دیگری این رشته را دارندبا چه رتبه ای و در ایران تا چه مقطعی امکان ادامه تحصیل وجود دارد . اگر ممکن است یک نفر دانشجو در این رشته را به من معرفی کنید با تشکر و آخرین رتبه ی لازم برای پذیرش ، دانشگاههای دارای این رشته و شرایط پذیرش در این رشته دارید برام ایمیل کنید

salam man daneshjoye reshteye radyolozhy daneshgahe shahid beheshti to magtaee karshenasiyam mikhastam bedonam mitonam to in reshte vase arshad bekhonam manabeesham baram beqin

سلام خته نباشید از سایت پرمحتواتون متشکرم.
من ارشد بیتکنولوژی کشاورزی هستم از طریق سایت فهمیدم که میتونم دکترای بیوتکنولوژی بخونم لطف راهنماییم می کنید تا بدونم چی باید بخونم واین رشته تو کدوم دانشگاه های کشور هستش منظورم همه دانشگاه هاست.بی نهایت ممنون

سلام
برای قبول شدن در رشته زیست سلولی و ملکولی گرایش ژنتیک در مقطع ارشد چه درصد هایی مناسبه؟
درصدهای پذیرفته شدگان سال های قبل چطور بوده؟

سلام و خسته نباشید
متنتون واقعا مفید بود. ممنون
لطفا منابع کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی پزشکی رو هم ذکر کنید. با سپاس

سلام
خسته نباشید
کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی
زبان عمومی وتخصصی
طراحی راکتور
پدیده های انتقال(مکانیک سیالات/حرارت/جرم)
میکرو بیولوژی
ترمو دینامیک
همه با ضریب ۱ هستند
شرکت کننده کم هست حدود۱۰۰۰ نفر
اغلب شرکتکنندها در مهندسی شیمی بعنوان رشته دوم بیو امتحان میدن.حدود ۴۵ نفر میگیره دانشگاه شریف /تهران/اصفهان/

سلام.من ترم ششم زیست شناسی هستم.لطفا بگین که رتبه لازم برای قبولی درگرایش پزشکی در یه دانشگاه عالی مثل تهران باید چند باشه؟درصدهاروهم لطفا ذکر کنید.ازبین کتابهای میکروبیولوژی کدوم یکی بهتره و از اون بیشتر سوال میدن؟برای کسب درصدبالادر درس زبان عمومی و تخصصی چه کتابهایی رو باید بخونیم.لطف کنید راهنماییهای لازم رو بکنید.میخوام انشاالله قبول شم. جوابو به ادرسم میل کنید.متشکرم.

از توضیحاتتون ممنون خیلی به دردم خورد

مطالب خیلی مفیده از شما ممنونم
اطلاعات بیشتری در مورد رشته ایمونولوژی میخواستم رشته زیست شناسی می خونم و خیلی علاقه مند هستم رشته ایمونولوژی را برای کارشناسی ارشد و در سطح دکترا ادمه دهم لطفا در این رابطه راهنماییم کنید و جواب را به ایمیلم بفرستید با تشکر دوباره

سلام

من کنکوری هستم، می خواستم بدونم به جزقبولی مستقیم دکترای پیوسته راه دیگه ای هم هست؟ و اطلاعاتی در مورد آخرین رتبه برای قبولی در این رشته می خواستم.

باسپاس

مرسی از مطالب خوبتون من لیسانس شیمی محض دارم میخواستم بدونم میتونم کارشناسی ارشدشیمی دارویی بخونم

سلام
ببخشید من تا حالا هیچی برا کنکور نخوندم این رشته رو هم دوست دارم اگه از این به بعد تلاش کنم میتونم این رشته قبول بشم و زیر ۵۰۰بیارم؟؟؟

راستی من منطقه۳ هستم رتبه چند بیارم خوبه؟؟؟

salam.matalebe site khoob boodan. ye soal:aya kasi ke arshade biotechnology pezeshki bekhoone mitoone doktoraye gerayeshe darooyi sherkat kone?
motshakeram

سلام من خیلی زیاد به این رشته علاقه دارم می خواستم بدونم کسی تا به حال با رتبه در سهمیه حدود ۹۰۰ میتونه امیدوار باشه که قبول بشه؟دو سه سال اخیر آخرین رتبه قبول شده چند بوده؟ممنون!

سلام خسته نباشید.من کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی کشاورزی میخونم.بهنظر شما این رشته کی تو ایران جای خودشو میگره؟تا کی…؟

سلام ومرسی از مطلبی که ارائه کردید مختصرو مفید بود من الان زیست شناسی میخونم (عمومی)در مقطع کارشناسی.دنبال منابع ارشد بیوتکنولوژی هستم لطفا کمکم کنید

سلام.سایت بسیار خوبی دارید و به شما خسته نباشید میگم.
ممن قصد دارم ارشد بیوتکنولوژی پزشکی شرکت کنم. اگر امکان داره منو راهنمایی کنید.من کارشناس بهداشت محیط هستم .چه شهر هایی این رشته رو داره ؟منابع؟موسسه های آموزشی برای این رشته؟با تشکر

اگر امکان داره جوابم بدید.

با سلام من میخوام برای ارشد رشته بیوتکنولژی دارویی یا بیوتکنولوژی پزشکی شرکت کنم اما منابع مشخصی ندارم لطفا مرا راهنمایی کنید ومنابع را به من معرفی کنید درحال حاضر دانشجوی ترم سوم بیوتکنولوژی هستم.

salam . saite besyar alie bod . mikhastam bedonam dar maghtae kar shenasi che vahed darsiyai ra bayad poshte sar bezarim . mamnon

باسلام وخسته نباشید سایتتون عالی بودمن دانشجوی ترم اخرمیکروبیولوژی هستم میخوام واسه ارشد بیوتکنولوژی پزشکی امتحان بدم اگه میشه لطف کنید منابع روبه همراه ظرفیت این رشته در دانشگاه سراسری وازاد برام ایمیل کنیدبرای تقویت زبان تخصصی چه کتابی رو پیشنهادمیکنید؟ باتشکر

من دانشجوی رشته مهندسی بهداشت محیط هستم میخاستم ببینم میتونم ارشد بیوتکنولوژی شرکت کنم.متشکرم

سلام.من دانشجو بیوتکنولوژی هستم.می خوام ارشد بیوتکنولوژی پزشکی شرکت کنم..اما منبع خاصی ندارم.میشه راهنمایی کنید؟

درود,من فارغ التحصیل زیست شناسی گرایش جانوری هستم,میشه بگید برای کنکور ارشد میکروب و سلولی و زبان در چه حدی لازمه؟اصلا احتمال قبولی دارم؟

اینجانب کارشناس بیهوشی هستم ایا می توانم درمقطع کارشناسی ارشد بیوتکنولوزی پزشکی شرکت کنم متشکرم

سلام.من امسال رشته بیو تکنولوزی ازاد قبول شدم.میشه بگید این رشته تو ازاد هم تا مقطع دکتری داره یا نه؟ ممنون

سلام.دانشگاه هایی که رشته بیوتکنولوژی ÷زشکی دارند.ممنون

سلام.من دانشجوی کارشناسی مهندسی بهداشت محیط هستم.ایا میتونم ارشد بیوتکنولوژی پزشکی شرکت کنم؟باتشکر

۱-کارشناسی چه رشته هایی می تونن ارشد بیوتکنولوژی دارویی یا پزشکی یا میکروبی شرکت کنند؟
۲-آیا کارشناس ارشد بیوتکنولوژی کشاورزی میتونه دکترای بیوتکنولوژی دارویی,پزشکی یا میکروبی شرکت کنه؟اگه نمیشه پس دکترای چی میتونه شرکت کنه؟
یه پیشنهاد داشتم:اگه امکان داره جواب همه سوالات رو بنویسید که همه ببینن,چون اکثر سوالات مشترکه و ما میتونیم جواب سوالمونو بفهمیم و دیگه سوال تکراری نپرسیم.ممنونم

سلام من مهندسی کشاورزی گرایشباغبانی دانشگاه تهران قبول شدم می خواستم بذپدونم میتونم ارشدمو بیوتکنولوژی بخونم یا باید برم زراعت

سلام خوب بود من سال هاست انتظار کنکورو کشیدم تا برم بیو تک داروسازی یا ژن درمانی امسا کنکور می دم می خوام phdتهران قبول

در ضمن بچه ها این بیو تک درسته جالبه ولی می گن باید خیلی سخته

سلام مطالبتون خیلی عالی بود فقط اینکه اگه از رشته ریاضی واردبشیم موفق تریم با از تجربی؟

سلام من امسال اول دبیرستانم با اینکه به بیوتک علاقه ی زیادی دارم نمی دونم تجربی برم یا ریاضی چون هم توی تجربی استعداد دارم ودوستش دارم هم توی راضی حالا موندم سر دوراهی که چیکار کنم.

سلام.از رشته ی بهداشت حرفه ای میشه بیوتکنولوژی خواند؟

با سلام
از شما ممنونم که این مطالب رو گفتین
ولی من توی همین رشته هستم نا گفته نماند خیلی خیلی رشته ی سختیه
آقا جان درس خوناش بیان اگه حال نداری بخونی نیا که همون ترم اول اخراجی
با تشکر

سلام من کارشناس تغذیه هستم و به بیو تکنولوژیکشاورزی علاقه دارم آیا می تونم در کارشناسی ارشد شرکت کنم در صورت بلی لطفا موسسه های علمی معتبر جهت تهیه جزوات امتحانی را معرفی فرمائید. باتشکر

man term5 biotecham mikham arshad biotech pezeshki sherkat konam albate vezarat behdasht mishe zarfiate daneshghaharo begin mamnun

باسلام
هر کی میخواد یک زندگی علمی داشته باشه و به آزمایش و تحقیقات علاقه ی زیادی داره بره این رشته . به رتبه ی کنکورتون هم اکتفا نکنید چون هر کی دو رقمی بشه که نمی تونه این جور رشته ای رو بخونه . از ما گفتن بود…

سلام. من دانشجوی ارشد زیست شناسی دریا هستم.در مورد آزمون دکترای بیوتکنولوژی دریا اطلاعاتی میخاستم که شرایط شرکت چی هست و کی برگزار میشود.ممنون

سلام
مطالب مختصر اما مفیدی بود
ولی میخواستم بدونم طول مدت تحصیل در مقاطع کارشناسی و ارشد چقدره؟
ممنون
سایتون برافراز

من لیسانس زمین شناسی دارم. وبه تمام رشته های بیولوژی مخصوصا بیوتکنولوژی علاقمند هستم.آیا من باوجود عدم ارتباط رشته ام با بیوتکنولوژی میتوانم در این رشته شرکت کنم.در ضمن لطفا منابع این رشته را معرفی کنید.

سلام
یک سوال داشتم.
آیا در سال ۹۰ با کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی کشاورزی می توان دکتری بیوتکنولوژی پزشکی شرکت کرد؟(با توجه به تغییرات صورت گرفته در روند برگزاری آزمونهای دکتری)
ممنون

من معدلم الان ۱۳ هست اگر معدل کل ۱۵ بشه میتونم امتحان بیوتکنولوژی شرکت کنم

چرابه سوالات جوووووووووواب نممیدید؟

همه میگن این رشته یه پژوهشگر واقعی می سازه اما همه ی فعالیت
هاش که در حوزه ی زیسته
یعنی تحقیق و پژوهش در مورد مسائل فیزیکی و.. نداره؟

خیلی ممنون از سایت خوبتون خیلی استفاده کردم…

سلام لطفا رشته داروسازی رو هم توضیح بدید ممنونم

سلام.امیدوارم ک هروقت فیزیوتراپ شدم،پول ویزیت نگیرم

سلام سوالای خیلیا سوال منم بود اگر کسیو پیدا میکردین که میتونست جواب بده خیلی خوب میشد!

salam man daneshjooye hamin reshte hastam yani bio ama hanoozam ke hanooze bazar karesho nafahmidam be nazaretoon ma ke daneshjoo karshenasi hastim mitoonim maghtae darooisho sherkat konim ya faghat bachehaye daroosaz mitoonan sherkat konan mamnoon bye.

سلام با ارزوی سلامتی وموفقیت برای شما من لیسانس مهندسی کشاورزی باغبانی دارم و الان پذیرش بیوتکنولوجی گرفتم از هند ولی فکر کنم گرایشش عمومی هست میخواستم بدونم چطور میشه یعنی گرایش و تخصصش چی میشه ایا به عنوان پایان نامم گرایشش رو میتونم تغییر بدم؟ مرسی

سلام دوست عزیز.از فعالیت و مطالب زیبایی که دارین واقعا ممنونم . راستش یک سری راهنمایی در مورد رشته بیوتکنولوژی میخواستم چون سوالاتی که مد نظرم هست در مطالبتون موجود نبود . ممنون میشم اگر ایمیلد و یا شماره تماسی بهم بدین تا راحت تر باهاتون در تماس باشم اگر براتون مقدور است . با تشکر

SALAM MIKHASTAM BEDOONAM IN RESHTE APPLY HAM DARE?

سلام،می خواستم منابع کارشناسی ارشدرشته بیوتکنولوژی پزشکی مخصوصامنبع زبان خارجه رو واسه این رشته بدونم؟واینکه ازبین منابع معرفی شده ازکدام یک درصدبالاتری برای موفقیت می تونیم کسب کنیم؟لطفاجواب روبه آدرس ایمیل خودم ارسال نمائید.باتشکر

سلام .من رشته بهداشت عمومی هستم .آیا میتونم برای ارشد رشته بیوتکنولوژی شرکت کنم.تا حالا این چنین موردی بوده؟

سلام. ممنون از مطالبتون.میشه منابع ارشد بیوتک پزشکی (کتابها)را برام ایمیل کنید؟همچنین آیا دانشگاه علوم پزشکی شیراز ارشد این رشته رو داره ؟واقعا ممنون میشم اگه جوابمو بدید.

سلام مطلب جالبی بود.من عاشق بیوتکنولوزی هستم لطفا رتبه لازم برای قبولی در این رشته رو در منطقه ۳رو بگین…ممنون.منتظر هستم.

سلام
من کارشناسی ارتوپدی فنی می خونم می خواستم بدونم می شه ارشد بیوتکنولوژی شرکت کنم؟

say koniin b jaye iin k hamash cpy az wblog haye dg bezariid ye khorde etela’at jadiid bzariid!

سلام راستش سوال داشتم :من دانشجوی مهندسی بهداشت محیط هستم می خواستم موضوعاتی را در رابطه با کاربرد بیوتکنولوزی در این رشته برام ارسال کنید. ممنون

سلام با تشکر از مطالب خوبتون .میشه یک نفر به من معرفی کنید که با کارشناسی رادیولوژی وارد ارشد بیوتکنولوژی شده باشه ممنون

با سلام من ترم اخر رادیولوژی هستم میخواستم با کسی که پایش رادیولوژی بوده وارشد بیوتکنولوژی میخونه مشورت کنم ممنون میشم اگه یک نفر بهم معرفی کنید

salam merc az matalebe khubetun.man karshenasie keshavarzi gerayeshe olume khak khundam mikhastam bebinam mitunam vase arshad too fiziotorapi ya radiology sherkat konam va movafagh sham???mamnun az pasokhetun

hameye tozihat kamel bood, be joz bazare kare in reshtesh
lotfan bishtar tozih bedid.mamnoonam

با سلام و خسته نباشید.
می خواستم رنج درصدای ارشد زیست شناسی رو برام بگین که تقریبا با چه درصدی احتمال قبولی است.
مرسی

متاسفم ، امکان ارسال نظر برای این پست وجود ندارد .