خريد آنلاين نرم افزار جعبه لايتنر ماندگار >> پرداخت و تحويل در محل


معرفی گرایش MBA رشته مدیریت اجرائی + منابع و ضرایب کنکور

تعریف و هدف

دوره کارشناسی ارشد مدیریت سازمان که معادل Master of Business Administration) MBA) است به منظور پرورش مدیران کارآمد برای اداره سازمانهای اقتصادی – اجتماعی، تولیدی   و خدماتی طراحی شده است.

رشته MBA  یا کارشناسی ارشد مدیریت حرفه ای بازرگانی چنانچه از نامش پیداست تنها مدیریت بازرگانی نیست ، از آنجا که در ایران آموزش مدیریت به سه شاخه بازرگانی ، صنعتی و دولتی تقسیم می شود برای اکثر متقاضیان این گمان پیش می آید که MBA تنها در بر گیرنده مباحث مدیریت بازرگانی است و به طور مثال برای مدیریت صنعتی باید به سراغ رشته دیگری رفت در حالی که این تصور کاملا اشتباه است. MBA   مدیریت Business   است و Business   یعنی کلیه عملیاتی که از تولید تا فروش و خدمات پس از فروش کالا یا خدمات را شامل میشود و به صورت مکرر اتفاق می افتد.

برای رشته   MBA حدود ۳۰ گرایش مختلف در کشور های مختلف تعریف شده است. اما   چهار گرایش اصلی این رشته که تقریبا در همه دانشگاه ها تدریس می شوند به شرح زیر است:

۱-   بازاریابی و مدیریت فروش ( Marketing )

2- مدیریت مالی و مدیریت موسسات مالی ( Finance )

3- مدیریت تولید و سیستمهای تولید و پروژه ( Operation )

4- مدیریت منابع انسانی ( Human Resources )

امروزه حتی MBA   با گرایش هایی مانند تجارت الکترونیک و فن آوری اطلاعات نیز ارائه می شود که نشان از انعطاف پذیری بالا و نیاز روز افزون به فارغ التحصیلان این رشته است.

متاسفانه امروزه بسیاری بدون توجه به محتوای MBA آن را با نام مدیریت سازمان می شناسند و تنها به بخش بسیار کوچکی از اهدافی که در این دوره بررسی می شود می پردازند. اگر بخواهیم تعریفی دقیقتر از اهداف MBA   داشته باشیم باید توجه داشت که هدف این دوره پذیرش فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی در رشته های مختلف به خصوص رشته های فنی و مهندسی و پرورش افرادی است که قادر باشند در زمینه های ذیل انجام وظیفه نمایند :

(۱)     اداره و راهبری مؤثر و کارآمد سازمان یا یک بخش تخصصی از آن نظیر بخش های تولیدی، بازاریابی و فروش، اطلاعات و مالی

(۲)        ایجاد تحول در یک بخش تخصصی سازمان

(۳)        طراحی، هدایت و رهبری تحول در کل سازمان پس از کسب تجارب عملی در مدیریت

(۴)        کارآفرینی با ایجاد فعالیت های جدید در درون سازمان و یا ایجاد سازمانهای جدید

(۵)        ارائه خدمات مشاوره ای و مطالعاتی در زمینه های مزبور به مدیران سازمانهای اقتصادی و اجتماعی

این اهداف تقریبا” در تمام جهان یکسان هستند. به عنوان نمونه ( Harvard Business School(HBS

که یکی از معتبر ترین Business School های جهان می باشد،هدف دوره و   قابلیتهای مورد نظر فارغ التحصیلان خود را به شرح زیر می داند:

۱- a transformational experience for students who will go on to change the lives of those around them

2- Builds a foundation for a life time of leadership

3- Developing abilities to look beyond the present, envisioning what might be and how to accomplish it .

افرادیکه در این دوره پذیرفته میشوند، حداقل دوره کارشناسی را در یکی از رشته های دانشگاهی گذرانده و با حوزه تخصصی دوره کارشناسی آشنائی پیدا کرده اند. این افراد پس از فراگرفتن دانش مدیریت و تمرین مهارتهای مدیریتی در این دوره ، نیروهای ارزنده ای خواهند شد که می توانند با ترکیب دانش تخصصی و مدیریتی خود در جهت تحقق هدفهای بالا   نقش مهمی در بهبود مدیریت جامعه ایفا نمایند.

تاریخچه MBA

MBA در خارج از کشور قدمتی حدودا” ۸۰ ساله دارد و به نظر می رسد که در   Wharton Business School وابسته به دانشگاه پنسیلوانیا متولد شده باشد. گسترش سریع این رشته در سالهای دهه ۶۰و ۷۰ میلادی منجر به این شد که در ایران نیز در دهه ۷۰ میلادی مرکزی تحت عنوان ICMS و با همکاری دانشگاه هاروارد راه اندازی شود که بعد از انقلاب منحل گردید. این مرکز علیرغم   اینکه تنها دو دوره فارغ التحصیل ارائه کرد لیکن نوستالژی ناشی از آن هنوز در اذهان بخشهای مدیریتی برجسته کشور باقی است. دومین گام در این راستا توسط سازمان مدیریت صنعتی برداشته شد که در اواخر دهه ۶۰ شمسی اقدام به راه اندازی دوره مدیریت اجرایی Executive MBA نمود لیکن به دلیل عدم تبلیغات مناسب و نیز شرایط دشوار ورود جای چندانی در میان فارغ التحصیلان جدید   باز نکرد. سرانجام در اول دهه ۸۰ شمسی دانشگاه صنعتی شریف به اتکای وجهه منحصر به فرد خود اقدام به راه اندازی این رشته با توجه به نیاز شدید کشور نمود. علی رغم این تلاشها، هنوز تا رسیدن به کشورهای توسعه یافته و حتی بسیاری از کشورهای در حال توسعه راه درازی در پیش رو داریم. MBA امروزه یکی از معیارهای رشد کشورها محسوب می شود بطوریکه در سنگاپور با ۴ میلیون نفر جمعیت حدود ۳۰ دوره MBA و در آمریکا ۷۰۰ دوره وجود دارند .

دانشگاههای ارائه دهنده دوره MBA در ایران

در ایران چند دوره در مراکز زیر ارائه می شود که از طریق کنکور سراسری دانشجو می پذیرند :‌

۱ – دانشگاه صنعتی شریف   (۵۰ نفر)

۲- دانشگاه تهران (۸ نفر)

۳- دانشگاه صنعتی شاهرود (۶ نفر)

۴- موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی کیش (۱۵ نفر)

۵ – دانشگاه صنعتی مالک اشتر (۱۰ نفر)

۶- دانشگاه علوم و فنون مازندران (غیر انتفاعی) (۲۵ نفر)

۷- دانشگاه تهران _ شبانه (۴ نفر)

۸- دانشگاه صنعتی شاهرود – شبانه (۴ نفر)

۹ – دانشگاه صنعتی مالک اشتر – شبانه (۵ نفر)

طول دوره و شرایط ورود MBA

دوره کارشناسی ارشد MBA به صورت کارشناسی ارشد ناپیوسته و آموزشی است. این دوره به نام دوره MBA در اکثر نظامهای آموزش عالی کشورهای پیشرفته و در حال توسعه ارائه میشود . با توجه به اینکه فارغ التحصیلان رشته های مختلف و به خصوص رشته های فنی و مهندسی   وارد این دوره می شوند و باید با مبانی و اصول مدیریت علمی و دانش روز مدیریت در حوزه های مختلف آشنا شوند، طول دروه حداقل ۲ و حد اکثر ۳ سال بوده و تعداد واحدهای لازم برای فارغ التحصیل شدن بر خلاف سایر فوق لیسانسها که ۳۶ واحد است ۵۸ واحد درسی است. بنابراین دانشجویان این دوره، مانند سایر دانشجویانی که در سایر نقاط جهان در این رشته به تحصیل می پردازند، برای تکمیل دوره خود در طی ۲ سال یا ۴ ترم باید به طور متوسط در هر نیمسال تحصیلی حدود ۱۴ واحد درسی را بگذرانند. به این لحاظ دوره کارشناسی ارشد MBA ، دوره سنگین و پر کاری است و دانشجویانی که وارد این دوره میشوند باید از لحاظ استعداد و فرصت مطالعه و تحصیل در وضعیت خوبی قرار داشته باشند. دانشجویان ورودی به این دوره از فارغ التحصیلان زبده رشته های مختلف با شرایط ذیل پذیرفته خواهند شد :

الف – داشتن شرایط عمومی ورود به آموزش عالی

ب – داشتن حداقل گواهینامه کارشناسی مورد تأئید وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در رشته های مورد قبول

ج- قبولی در آزمون ورودی که مواد و ضرایب آن به شرح زیر میباشد :

-     ریاضیات عمومی ۱و ۲ دوره فنی ومهندسی با ضریب ۲

-     زبان انگلیسی تخصصی با ضریب ۱

-     آمادگی و استعداد تحصیلی ویژه رشته مدیریت با ضریب ۲

گروه بندی دروس دوره کارشناسی ارشد MBA

برنامه دوره کارشناسی ارشد MBA شامل ۵۸ واحد نیمسالی به شرح ذیل است :

الف- دانش زیر بنائی مدیریت                         ۱۹ واحد

ب- دانش عملیات پنجگانه مدیران                   ۱۵ واحد

ج- دانش یک حوزه تخصصی                          ۲۱ واحد

د- پروژه کارشناسی ارشد                              ۳ واحد

هدف دروس ارائه شده در هریک از گروه های مزبور به شرح زیر است :

الف- در گروه دروس مربوط به دانش زیر بنائی مدیریت، دانشجویان با زیرساخت های دانش مدیریت آشنا میشوند . این زیرساخت ها در زمینه های علوم اقتصادی، حسابداری، روشهای کمی در تصمیم گیری و بهینه سازی، سیستمهای اطلاعاتی، حقوق تجارت و ارتباطات قراردارد.

ب- در گروه مربوط به دانش عملیات پنجگانه مدیریت دانشجویان با مبانی نظری مربوط به عملیات اصلی مدیران آشنا میشوند. دانشجویان صرفنظر از گرایش تخصصی خود در این دوره کارشناسی ارشد لازمست با نظریات و تئوریهای موجود در حوزه عملیات اصلی همه مدیران شامل برنامه ریزی، کنترل، سازماندهی، مدیریت نیروی انسانی، رهبری و رفتار سازمانی آشنا شوند. در حوزه رهبری و رفتار سازمانی، روانشناسی و رفتار انسانی نیز مورد بحث قرار خواهد گرفت.

ج- در گروه دروس مربوط به دانش یک حوزه تخصصی، دانشجویان با دانش و فنون یک حوزه تخصصی مدیریت به طور عمیقتر آشنا میشوند. امروزه   با   گسترش   رشته   مدیریت، هر یک از حوزه های تخصصی آن نظیر مدیریت عملیات، مدیر مالی و یا مدیریت استراتژیک حاوی نظریه ها و مطالب گسترده و عمیقی است که فراگیری همه آنها در یک دوره کارشناسی ارشد عملی و ضروری نیست. در واقع دانشجویان دوره کارشناسی ارشد با توجه به علاقه خود و امکانات مرکز آموزشی محل تحصیل خود میتوانند به طور عمیق فقط وارد یک حوزه تخصصی شود. لذا ۲۱ واحد درسی در هر یک از ده حوزه تخصصی ارائه میشود. حوزه های تخصصی عبارتند از :

۱- استراتژی ۲- اقتصاد مدیریت   ۳- مدیریت بازاریابی   ۴- مدیریت تکنولوژی   ۵- مدیریت توسعه سازمان و منابع انسانی   ۶- مدیریت دینامیک سیستمها   ۷- سیستمهای اطلاعاتی مدیریت ۸- مدیریت عملیات   ۹- کارآفرینی   و ۱۰- مدیریت مالی   است.

علاوه بر ده حوزه تخصصی مزبور یک حوزه عمومی نیز در نظر گرفته شده است تا دانشجویان بتوانند با موافقت آموزش دانشکده ترکیبی از دروس دو یا چند حوزه را مطابق با نیازها و علایق خود انتخاب نمایند.

د- علاوه بر دروس تخصصی، دانشجویان موظف به انجام یک پروژه به ارزش ۳ واحد در حوزه تخصصی خود میباشند. هدف از انجام این پروژه کاربرد دانش تخصصی کسب شده در ارتباط با یک مورد عملی است.

نظر به اینکه دانشجویان از گرایش های مختلف وارد این دوره خواهند شد، لذا برای موفقیت در واحدهای درسی مزبور میبایست در صورت ضرورت چند درس را به عنوان پیش نیاز اخذ نمایند. بدیهی است چنانچه درسی از دروس پیشنیاز در مقاطع تحصیلی قبلی اخذ شده باشد، در صورت موافقت دانشکده دانشجو از گذاراندن مجدد آن معاف خواهد بود .

برنامه آموزشی و درسی دوره کارشناسی ارشد MBA

برنامه درسی دوره کارشناسی ارشد MBA شامل موارد زیر است :

الف – دروس جبرانی :

برای دانشجویانی که این دروس را در مقاطع قبلی نگذرانده اند.

ردیف
نام درس

ساعت

تعداد واحد

۱
ریاضیات عمومی ۱ فنی ـ مهندسی
۵۱
۳
۲
ریاضیات عمومی ۲ فنی ـ مهندسی
۵۱
۳
۳
احتمال و آمار
۵۱
۳
۴
مدیریت سازمان یا اصول مدیریت
۵۱
۳
جمع
۲۰۴
۱۲

ب – دروس پایه ( دانش زیر بنائی ) :

برای کلیه دانشجویان دوره اجباریست . دانشجویانی که قبلاً این دروس را گذرانده باشند با موافقت دانشکده میتوانند با شرکت در امتحان مربوطه از شرکت در کلاس آن درس معاف شوند.

ردیف
نام درس

ساعت

تعداد واحد

۱
اقتصاد خرد
۵۱
۳
۲
اقتصاد کلان
۵۱
۳
۳
حسابداری برای مدیران
۵۱
۳
۴
روشهای کمی در تصمیم گیری مدیران
۵۱
۳
۵
سیستمهای اطلاعات مدیریت
۵۱
۳
۶
حقوق تجارت
۳۴
۲
۷
ارتباطات
۳۴
۲
جمع
۳۰۶
۱۹

ج- دروس اصلی (دانش عملیات پنجگانه مدیریت) :

برای کلیه دانشجویان دوره اجباریست.

ردیف
نام درس

ساعت

تعداد واحد

۱
برنامه ریزی استراتژیک
۵۱
۳
۲
سیستم بودجه بندی و کنترل
۵۱
۳
۳
سازماندهی
۵۱
۳
۴
مدیریت نیروی انسانی
۵۱
۳
۵
رهبری و رفتار سازمانی
۵۱
۳
جمع
۲۵۵
۱۵

د- دروس حوزه تخصصی

پس از گذراندن ۳۳ واحد ( شامل ۱۹ واحد دروس زیر بنائی و ۱۵ واحد دروس عملیات اصلی مدیریت ) دانشجویان نسبت به انتخاب یکی از حوزه های تخصصی ۱۱ گانه دوره اقدام نموده و ۲۱ واحد درسی را در حوزه تخصصی خود اخذ خواهند نمود.

بعضی از این دروس بصورت اجباری آن حوزه خواهد بود و بعضی دیگر بصورت اختیاری از میان دروس   ارائه شده در آن گرایش   و   یا دروس ارائه شده   در گرایش های مرتبط انتخاب میشوند. علاوه بر دروس اختیاری پیشنهاد شده برای هر گرایش، در صورت لزوم دانشجویان میتوانند پس از تأیید دانشکده مربوطه، تعدادی از دروس اختیاری خود را از سایر دروس ارائه شده در دانشکده انتخاب نمایند.

دو نکته مهم :

۱- علاوه بر دروس تخصصی، دانشجویان موظف به انجام یک پروژه پایان تحصیل به ارزش ۳ واحد هستند. این پروژه بیشتر جنبه کاربردی دارد و هدف از آن آشنائی دانشجویان با مشکلات کاربرد مباحث تئوریک در عمل است.

۲- برای آشنائی دانشجویان با مسائل سازمانها در حوزه های تخصصی دو دوره کارورزی نیز در نظر گرفته شده است. کارورزی اول در تابستان سال اول تحصیل و کارورزی دوم در تابستان سال دوم انجام خواهد گرفت. در هر دوره کارورزی دانشجویان موظف به سپری کردن ۲۴۰ ساعت در یکی از سازمانهای خدماتی یا تولیدی در ارتباط با حوزه تخصصی مورد علاقه خود هستند. در انتهای هر کارورزی دانشجو ملزم به ارائه گزارش کار و دفاع از آن در مقابل یک هیأت منصفه خواهد بود. درس کارورزی دارای واحد و نمره نیست، بلکه بصورت قبول یا رد در کارنامه دانشجو وارد خواهد شد.

زمینه های فعالیت فارغ التحصیلان MBA

فارغ التحصیلان این دوره با فراگیری دانش و فنون مدیریت قادر خواهند بود در زمینه های ذیل فعالیت نمایند :

* اداره امور واحدهای ستادی سازمانهای تولیدی و اجتماعی در جهت کمک به مدیران این سازمانها برای اداره مؤثرتر سازمانهای خود
* اداره و راهبری مؤثر و کارآمد یک سازمان یا یک بخش تخصصی از آن نظیر بخش های تولید، تحقیق و توسعه، مالی، فروش، پرسنلی و اطلاعات
* ایجاد تحول در یک بخش تخصصی سازمان با تجدید تشکیلات، رویه ها و شیوه های اداری آن بخش
* کارآفرینی در یک سازمان برای شروع فعالیت های جدید یا ایجاد و اداره سازمانهای جدید
* طراحی تحول در کل یک سازمان و رهبری و هدایت تحولات کلی بعد از کسب تجربیات مدیریتی

ضرورت و اهمیت MBA

توسعه کشور و ارتقاء استاندارد زندگی در آن مستلزم بهبود و ارتقاء کیفیت مدیریت در سازمانهای اقتصادی و اجتماعی است. با بهبود مدیریت است که میتوان بهره وری را افزایش داد و از ظرفیت ها و امکانات موجود کالا و خدمات بیشتری را تولید نمود و ظرفیت های زیادتری را بوجود آورد.

بهبود مدیریت نیز مستلزم آگاهی و تسلط به دانش مدیریت است. امروزه مدیریت به عنوان یکی از شاخه های معرفت بشری پیشرفت زیادی نموده است و آموزش و تحقیق در زمینه آن گسترش فراوانی یافته است . باتوجه به اهمیت مدیریت در رشد و ارتقاء سازمانها و جوامع، نظامهای آموزش عالی کشورها آموزش و تحقیق در حوزه مدیریت را از نظر کیفی و کمی به سرعت توسعه داده اند.

یکی از زمینه های بارز توسعه آموزش مدیریت ایجاد رشته کارشناسی ارشد مدیریت   سازمان (MBA) در کشورهای مختلف جهان است. این رشته به سرعت نخست در امریکا و کشورهای صنعتی و سپس در کشورهای در حال توسعه موفق، گسترش یافته است .

همانطوریکه قبلا” ذکر شد، فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی و مخصوصا” فارغ التحصیلان دوره های فنی و مهندسی وارد این دوره شده و در یک آموزش فشرده و پرکار به فراگیری دانش و فنون مدیریت می پردازند. ترکیب دانش تخصصی دوره کارشناسی و آگاهی و تسلط به دانش و فنون مدیریت در دوره کارشناسی ارشد، از فارغ التحصیلان این دوره مدیران کارآمد و مؤثری میسازد که در افزایش کارآئی و رشد سازمانهای اقتصادی – اجتماعی تأثیر بسزایی دارند. به خاطر کسب همین توانائی هاست که در سه دهه اخیر دوره های MBA در کشورهای مختلف جهان به سرعت گسترش یافته و تنها در کشور آمریکا حدود ۷۰۰ موسسه آموزش عالی دوره MBA ارائه میدهند.

اگر می خواهید خود را قانع کنید که چرا باید MBA را انتخاب کنید، کار دشواری نخواهید داشت. جایگاه MBA در دنیای امروز امکان ادامه تحصیل در برترین دانشگاههای داخل و خارج را در اختیار شما قرار خواهد داد. در صورتی که زمینه شغلی مد نظر شما باشد، با توجه به اینکه این رشته بسیار نوپاست و با استقبال شدید سازمانها نیز مواجه شده است می توان بازار کار بکر و دست نخورده ای برای آن در نظر داشت، هرچند در آمریکا علی رغم سابقه ۸۰ ساله هنوز بازار کار بسیار وسیعی در اختیار فارغ التحصیلان قرار دارد. در ایران نیز آمارهای فعلی نشان از تضمین شغل در آینده دارد. MBA قابلیتهای شما را ورای تخصصی که اکنون دارید توسعه خواهد داد و شما را به شخصی مبدل خواهد کرد که هیچ سازمانی قادرنخواهد بود به راحتی از روی تخصص شما عبور کند . این نکته که قادر هستید MBA را به عنوان رشته   دوم همراه با رشته اصلی خود امتحان دهید نیز قابل توجه است. هرچند MBA ارزشی ورای رشته های تخصصی و فنی در دنیای امروز دارد.

چه کسانی برای MBA اقدام نکنند

- اگر از ثروت خوشتان نمی آید

- اگر روحیه رهبری ندارید و نمی خواهید به دست آورید و می خواهید همیشه پیرو باشید.

- اگر فکر می کنید موفق شدن یا ثروتمند شدن شانسی است.

- اگر از شهرت خوشتان نمی آید و یا قدرت ریسک معقول ندارید.

- اگر فکر می کنید نمی توان بدون سرمایه و نفوذ یک شرکت بزرگ به وجود آورد.

و اگر باروحیه ای متواضع حاضر به تلاش برای رسیدن به اهداف متعالی نیستید بهتر است در رشته دیگری ادامه تحصیل دهید.

دانستنیهایی درباره MBA

* آیا میدانید که MBA پرهزینه ترین رشته دانشگاهی در خارج کشور است و هزینه سالانه آن در برخی دانشگاهها به ۷۰۰۰۰ دلار در سال می رسد؟
* آیا می دانید که   MBA در دانشگاه هاروارد تنها رشته ای است که به دلیل اطمینان از اشتغال خوب فارغ التحصیلان آن در آینده تحت پوشش کامل وام CITIBANK آمریکا قرار دارد و دانشجویان کلیه هزینه های خود را از آنجا تامین می کنند؟ آیا می دانستید که اکثر دانشگاههای آمریکا ، کانادا و اروپا به دلیل تقاضای بسیار بالای داخلی به اتباع خارجی جهت MBA پذیرش نمی دهند؟
* حتما کل دروس ، کلاس ها، تحقیقات و ارائه آنها باید به زبان انگلیسی باشد. حتی در کشور هایی مانند فرانسه، آلمان و روسیه هم با تمام تعصباتی که روی زبان اصلی شان دارند،   MBA   به زبان انگلیسی تدریس می شود.   حتی اگر تمام درس ها و مباحث مشابه باشد ولی زبان تدریس و تعلیم انگلیسی نباشد، رشته تحصیلی دیگر   MBA نیست و از نظر حرفه ای وقتی   MBA نباشد دیگر تفاوتی ندارد که چه اسمی داشته باشد.
* خصوصیت بارز دیگر MBA   این است که علاوه بر درس های تئوری باید همراه با تحقیق Case Study   ، بازیهای تجاری Business Games ، و ارائه نتایج   در قالب   Presentation   و معمولا   تز و کارآموزی می باشد.
* مباحث یک برنامه MBA باید مرتبا مورد باز بینی و نو سازی قرار گیرد تا دانشجویان بتوانند با آخرین نیاز ها و دست آورد های علم مدیریت آشنا شوند.

منابع پیشنهادی برای کنکور MBA

مراجع پیشنهادی دانشگاه شریف برای کنکور در این رشته به شرح زیر است:

منابع MBA

* ریاضی عمومی ۱ و ۲ کارشناسی مهندسی (ضریب ۲.۵)

کتب ریاضیات عمومی ۱ و ۲ کارشناسی مهندسی

* اصول (تئوری) مدیریت (ضریب ۱.۵)

Management (A Global Perspective) 10th edition – By Koontz and Weihrich

Management (6th Edition) – by: S.P.Robbins & M.Coulter

مدیریت عمومی، نویسنده: دکتر الوانی

سازمان و مدیریت، نویسنده: دکتر اقتداری

* زبان تخصصی (ضریب ۲) (دانلود فلش کارت های زبان عمومی و تخصصی MBA)

Management (A Global Perspective) 10th edition – By Koontz and Weihrich

Management (6th Edition) – by: S.P.Robbins & M.Coulter

* استعداد و آمادگی تحصیلی ویژه رشته مدیریت (ضریب ۲)

کتب مرتبط با GMAT

قبل از انتخاب MBA به این موارد دقت کنید :‌

قبل از تصمیم گیری برای انتخاب این رشته، اگر شاغل هستید و باید هزینه زندگی را خودتان تامین کنید،   حتما به این نکته فکر کنید که برای گذراندن این دوره نیاز به برنامه زمانی پیچیده و گذراندن یک زندگی سخت و پرکار دارید. درس ها به شدت وقت گیر هستند و هریک از دروس بیش از ۱۲ واحد درس کارشناسی وقت می گیرند. در نظر داشته باشید که باید حداقل ۴۰ ساعت در هفته زمان برای مطالعه و انجام پروژه های درسی اختصاص دهید.

اگر زبان انگلیسی شما خوب نیست یا زبان خود را تقویت کنید و یا از خیر این دوره بگذرید چون احتمالا این رشته برای شما ساخته نشده است.

و در پایان اگر همسر و فرزند دارید مطمئن شوید می   توانند با این مساله کنار بیایند که   طی دو سالی که در این رشته تحصیل می کنید یا در منزل نخواهید بود و یا در ساعاتی هم که در منزل هستید به نظر می رسد که باز هم در منزل نیستید…چون زمانی برای مشارکت در زندگی نخواهید داشت..

توجه داشته باشید که رشته MBA بر خلاف سایر رشته های کارشناسی ارشد دارای ۵۷ واحد درسی است که معادل دو دوره کارشناسی ارشد در رشته های دیگر است و باید در هر ترم ۱۲ تا ۱۵ واحد با این حجم را بگذرانید…

پس خوب فکر کنید…شرایط زندگی خود را در نظر بگیرید…و تلاش کنید…اگر مسیرتان را درست بروید احتمالا طی چند سال آینده مدیر ارشد یکی از سازمان های موفق کشورمان خواهید بود…

چگونه می توان در رشته MBA قبول شد

(توجه: این قسمت مربوط به سال های قبل که آزمون شامل مرحله مصاحبه نیز بوده، می باشد)

به طور معمول کسی که بتواند درصدهایی حدود ۷۰ درصد زبان، ۷۰ درصد استعداد و آمادگی تحصیلی ویژه رشته مدیریت، ۴۰ درصد اصول مدیریت و ۲۰ درصد ریاضیات داشته باشد مرحله اول را به سادگی پشت سر می گذارد و برای مصاحبه دعوت می شود. تقریباً هر سال مدل این مصاحبه تغییر می کند و روز به روز عجیب تر و غیر متعارف تر می شود.

در میان حدود پنج هزار شرکت کننده در آزمون کسانی که رتبه ای تقریبا کمتر از ۲۰۰ داشته باشند به مصاحبه دعوت می شوند. در مصاحبه توانایی فهمیدن و مکالمه زبان انگلیسی، توانمندی های مدیریتی، سوابق پژوهشی و اجرایی و توانمندی های ارتباطی افراد مورد توجه قرار می گیرد.

برای موفقیت در مصاحبه باید:

·         بتوانید در شرایط استرس به خوبی عمل کنید

·         ابتکار عمل در گفتگو را به دست بگیرید

·         به سوالات آنگونه که خود می پسندید پاسخ دهید

·         بتوانید متون انگلیسی را خوب بفهمید

·         بتوانید مکالمه مورد قبولی به زبان انگلیسی داشته باشید

·         رزومه مناسبی به صورت مکتوب آماده کنید

·         هدف روشنی برای شرکت در دوره داشته باشید

·         با انرژی باشید

کسانی که دارای حداقل سه سال سابقه مدیریتی باشند می توانند امیدوار باشند نمره خوبی از مصاحبه بگیرند. نزدیک به سی درصد از پذیرفته شدگان از میان این افراد خواهند بود.

مقایسه رتبه و محل قبولی داوطلبان مدیریت MBA در کنکور ۸۷

رتبه در گرایش رشته/گرایش

دانشگاه

روزانه/شبانه

۵۱ MBA تهران روزانه
۸۱ MBA شریف شبانه
۹۳ MBA شریف شبانه
۹۷ گرایش مدیریت بازاریابی تهران روزانه
۱۱۰ MBA – گرایشهای استراتژی و مدیریت توسعه سازمان و منابع انسانی صنعتی مالک اشتر روزانه
۱۳۲ MBA -گرایش مدیریت عملیات-دانشکده فنی تهران شبانه
۱۵۳ گرایش استراتژی تبریز روزانه
۱۷۲ MBA تهران (واحد دماوند) پیام نور
۲۱۶ گرایشهای تکنولوژی، کارآفرینی، مدیریت عملیات و سیستمهای اطلاعات مدیریت سمنان روزانه
۲۳۴ گرایش استراتژی غیرانتفاعی علم و فرهنگ تهران غیرانتفاعی
۲۷۵ MBA علوم و فنون مازندران غیرانتفاعی
۳۷۲ MBA – زمینه تخصصی محصول و بازار-دانشکده علوم مهندسی واحد بین المللی دانشگاه صنعتی شریف (کیش) غیرانتفاعی
۳۹۳ MBA موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی قشم غیرانتفاعی
۶۳۲ MBA غیرانتفاعی نور طوبی- تهران مجازی غیرانتفاعی
۸۲۰ MBA غیرانتفاعی نور طوبی- تهران مجازی غیرانتفاعی
۸۵۳ MBA غیرانتفاعی نور طوبی- تهران مجازی غیرانتفاعی

نمونه کارنامه کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۳۸۷ رشته مدیریت MBA

زبان MBA

آمادگی تحصیلی

ریاضی فنی مهندسی

رتبه
MBA

معدل

۴۲

۷۱

۲۸

۲۰۴

۱۶.۶۴

۲۵

۷۰

۱۰

۷۶۴

۱۲.۸۲

۱۷

۶۸

۱۲

۸۲۰

۱۳.۸۶

۱۰

۶۷

۹

۱۰۸۲

۱۳.۸۴

۲۰

۵۷

۱۱

۱۱۳۷

۱۴.۱۰

۵

۵۶

۸

۱۱۶۴

۱۸.۷۵

۳۷

۵۲

۴

۱۲۹۸

۱۳.۹۱

۱۶

۶۰

۲

۱۴۸۰

۱۴.۳۱

۳۸

۳۸

۱-

۱۹۱۶

۱۷.۱۶

منبع: modir.ir

در همین رابطه بخوانید:


راهنماي عضويت در خبرنامه مقالات (کليک کنيد)

* اگر فکر مي کنيد مقالات اين سايت مفيد است و مي خواهيد از مقالات جديد با خبر شويد، لطفا آدرس ايميل خود را در زير وارد کرده و روي دکمه عضويت کليک کنيد و سپس روي لينک داخل ايميل تائيد که برايتان ارسال مي شود کليک کنيد. در غير اينصورت نيز مراجعه مجدد شما باعث دلگرمي خواهد بود.


فيدخوان نرم افزار جعبه لايتنر ماندگار Add to Google Reader or Homepage


خريد آنلاين نرم افزار لايتنر ماندگار به همراه فلش کارت رايگان، پرداخت و تحويل در محل

نظرات

عالی است

عالی است .متشکرم.

خیلی کامل بود. سپاسمندم.

آیا دوره دکتری رشته هم وجود دارد؟ من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد فنی- مهندسی دارم، ایا کارشناسی ارشد این رشته برای من مناسب است؟

با سلام خدمت شما

دکترای این رشته در حال حاضر در ایران وجود ندارد و اغلب فارق التحصیلان کارشناسی ارشد مایل به ادامه تحصیل عازم خارج می شودند.
در مورد سوال دوم هم اتفاقا اغلب محصلین این رشته و افراد موفق آن فارق التحصیلان کارشناسی رشته های مختلف مهندسی می باشند.

پیروز باشید

ba salam
bande alan chand madrake khareji dar reshteye computer daram va mikhastam ke dar reshteye MBA sherkat konam mikhastam bedonam baraye karshenasi bayad madrake che reshte e ro dashte basham ke betonam dar MBA sherkat konam va soale digaram en bod ke aya shoma tosiye mikonid man en reshte ra az ebteda dar khreje az keshvar bekhonam ke baraye magtae doktora moshkeli nadashte basham . va hamchenin mikhastam bedonam sathe ma dar reshteye MBA dar mogabele keshvarhaye nazire malezi va ostoraleya cheye .
ba tashakor faravan
.::HolyFa::.
[email protected]

با سلام

درمورد رشته کارشناسی اهمیتی ندارد و داوطلبان این رشته از رشته های مختلف مقطع کارشناسی هستند. در مورد یقیه سوالاتتون متاسفانه اطلاعات کافی در اختیار نیست.

موفق باشید

سلام
من دانشجوی کارشناسی حسابداری هستم، برای کارشناسی ارشد برنامه دارم این رشته را ادامه بدم.
چگونه میتوانم موفقترین در این رشته باشم؟ پیشنهاد شما چسیت؟
متشکرم
/.::Reza::.\

عالی بود مرسی

با سلام و تشکراز توضیحات کافی شما .اینجانب ذارای مدرک کارشناسی مدیریت آموزشی هستم والان در رشته mba برای فراگیر سال ۸۸ شرکت کرده ام اما منابعی که آنجا معرفی شده ریاضی ندارد آیا من اشتباه میکنم یا واقعا وجود ندارد

من دانشجوی رشته آمار هستم آیا میتونم ارشد mba رو خوب بدم یا بهتر ارشد آمار شرکت کنم؟

با سلام

چرا نتوانید؟ به خیلی چیزها بستگی داره، با توجه به توضحات می توانید تصمیم مناسب بگیرید.

با سلام همه اینها خوب است به شرطی که بتوانیم عمل کنیم. من دانشجوی کارشناسی سال آخر رشته مدیریت بازرگانی دانشگاه پیام نور هستم نظرتان درباره پیام نور چیست؟ به نظر شمار من برای ارشد چه رشته ای بخوانم؟ اصلا آیا در ایران کارشناسی ارشد به درد می خورد یا اتلاف وقت است؟! لطفا تمام سوالاتم را صادقانه پاسخ دهید. با تشکر

salam.man daneshjuye reshteye modiriyate sanati hastam,dus daram baraye arshad mba bekhunam,shoma goftid riyaziye mohandesi 1va2 jozve manabe konkur hastesh,aya in riyazi hamin riyazi hast ke ma mikhunim ya chize digarist?
az koja mitunam in manabe ro tahayye konam?
sepasgozar misham agar rahnamaii befarmaiid.
ba tashakkor

با سلام

ریاضی مهندسی نه! ریاضی عمومی ۱ و ۲.
کتاب فروشی های معتبر (بویژه انقلاب) دارند. توی اینترنت هم جستجویی بکنید کتاب هارو آدرس و یا حتی خرید اینترنتیشون موجوده

موفق باشید

متاسفانه از این موضوع که سازمان مدیریت صنعتی، که با سابقه ترین موسسه اموزشی MBA در ایران است نیز هر سال با مجوز وزارت علوم و از طریق کنکور سراسری دانشجوی MBA میپذیرد صحبتی نکرده اید. انشاءاله که بدلیل بی اطلاعی باشد. مدرک ارشد پذیرفته شدگان مذکور، مانند دانشگاهها، مورد تایید وزارت علوم بوده و امکان ادامه تحصیل نیز در مقطع Phd و یا DBA فراهم است.دانش اموختگان این رشته در سازمان، حتی انانی که نه از کنکور سراسری بلکه از طریق گذراندن کنکور داخلی سازمان، در رشته مذکور تحصیل میکنند نیز در جامعه مدیران از مقبولیت بسیار بالایی برخوردارند.
بد نیست منصفانه تر و با اگاهی بیشتر از گرایش های متنوع MBA که در حال حاضر در سازمان مدیریت صنعتی ارائه می شود مطالبی منتشر کنید.

SALAM
man dust daram tu MBA moafaq basham pagetun ro khundam v fekr mikonam tanha qesmate sakhtesh bara man qesmate zabane englisish bashe.mikhastam beporsam kelasaye arshade MBA dar iran ham ba zaban e english tadris mishe ya na.
v inke che keabhai ro bara taqviat e zabanam mitunid behem moarrefi konid?
ketabayi mese 1500, 1100 word chetoran?

با سلام

نخیر فارسی تدریس میشه.
به مقاله مربوط به آمادگی برای زبان کارشناسی ارشد مراجعه کنید.

موفق باشید

با سلام بازار کار ام بی ای واقعا کجاست مثال بزنید

Thanks for you info about MBA. I am really intrested in this field but I am uncertain about the employment and also job position of the graduated people in this field.
I got my Bsc. in Metallurgy Eng. from chamran univerdity of Ahwaz but I hardly find a sutible job with good payment. Any way again thanks for you info and If It is possible, Plz guide me to decide the Best?MBA or Metallury Masters

سلام
با تشکر از وبلاگ پر بارتان
یه مطلبیو میخواستم بگم در خصوص سوال رویا و پاسخ مدیر وبلاگ، در ایران هم انگلیسی تدریس میشه. خود من فارغ التحصیل MBA در واحد بین الملل دانشگاه شریفم. اگه سوالی داشتین خوشحال میشم پاسخ بدم.
[email protected]
با احترام

Hi agian Sir…
I would be really thankful if I recive a replay from you as soon as possible

با سلام

اکثرا شغل های مدیریتی

با سلام و تشکر

واحد بین الملل شاید (بخاطر ضرورت های ادامه تحصیل در خارج از کشور)، ولی در روزانه شریف و تهران فارس تدریس میشه

موفق باشید

Hi

I think it’s related on many factors, I cant suggest you one special thing!

ممنون,مطلب مفیدب بود.

عالیه عالی عالی

خسته نباشی عالی بود . من بشکل فراگیر در دانشگاه پیام نور اهواز وارد رشته mba شدمو حالا در ترم اول مشغول درس هستم میخواستم از شما مشاور بگیرم تا بدانم ایا اطلاعی از سطح و چگونگی اموزش و همچنین بازار کار این رشته در سطح مقطع کارشناسی دارید؟ شما مرا ترساندید ایا رشته ای با مشکلی را میتوان در پیام نور خواند خواهش میکنم اگر نمیدانید از منابعتان کسب اطلاع کنید البته من با وجود۳۵ سال سن مجرد هستم و مشکلی برای فهم دروس نمی بینم

با سلام

متاسفانه متوجه مشکلتون نشدم..

درصورت امکان انتخاب رشته سال ۸۸ mba بچه های مجازبه انتخاب رابرایم بفرستید درضمن نحوه اطلاع ازکارنامه ورتبه دیگران بصورت کلی یا بااستفاده ازنام ونام خانوادگی آیا ممکن است

با سلام

نخیر ممکن نیست. برای اطلاعات راجع به رشته ام بی ای، کارنامه های نمونه و .. می توانید به mba.parsiblog.com مراجعه کنید.

موفق باشید

سلام لازم به ذکر است که این رشته در د انشگاه علم و صنعت نیز در مقطع کارشناسی ارشد در حال برگزاری است و من در حال حاضر دانشجوی ترم دوم در این رشته می باشم توصیه من به دوستان این است که دوستانی این رشته را انتخاب کنند که دارای زمان خوبی برای مطالعه می باشند زیرا زمان کاری در این رشته بسیار زیاد است و دوستان بایستی آمادگی انجام هر پروژه درسی را داشته باشند .در ضمن رشته های مهندسی معمولا عملکرد بهتری در این رشته دارند.

mataleb mofidi bod darmorede mba dar malezi niz matlab benevisid

سلام من دانشجوی رشته حسابداری هستم و می خواستم بپرسم ایااحتمال موفقبت من براساس رشته حسابداری وجود داره یا نه؟

چون ما در رشته حسابداری ریاضی زیادی نخوانده ایم به خصوص این که من دیپلم علوم انسانی بوده ام و اینکه پایه ریاضی متوسط داشته ام. لطفا من را راهنمایی کنید

باسلام به حضور شما مطالب خوبی را ارائه نمودهاید می خواستم اینجانب راهنمائی نمایید:برای ورودبرای تحصیل دررشته mba از طریق فراگیر پیام نور شما جه منابعی پیشنهاد می دهید با توجه به اینکه شما دانشجوی فراگیر این رشته هستید ایا تحصیل دراین رشته باتوجه به اینکه اینجانب (دیپلم ریاضی وکارشناس مدیریت صنعتی هستم)راحت است خواهشمند است از تجربه خودات برایم بنویسید

با سلام

۱- منابع مطاله تفاوتی نمی کنه
۲- بله مباحث مرتبط و مناسب هستند

vase apply dar kharej az keshvar chikar bayad kard?

ba tashakkor.

salam man reshteye keshavarzi gerayesh olome dami hastam mikhastam bebinam mitavanam dar reshteye bioteknologi sherkat bekonam varotbeh biram? agar javabo be gmailam befrestid mamnon misham

سلام از شما بسیار سپاسگزارم . اطلاعات شما خیلی کمکم کرد راستش من در حال حاضر دانشجوی ارشد این رشته در آمریکا میباشم اما واقعا انگیزه ای برای ادامه این رشته نداشتم خصوص آنکه همانطور که فرمودید تحصیل در این رشته بسیار جدی و تلاش شبانه روزی را میطلبد و عملا یک دانشجو در این کشور اجازه کار هم ندارد خوب ببینید با هزینه های دلاری اونم تو شرایطی که عملا امکان ارسال ریال هم وجود ندارد مزید بر علت میشود که کم کم سست شوی اما مطالب ارزشمند شما و افقی که روشن نمودید انگیزه تلاش شبانه روزی و تحمل مشکلات رو تقویت نمود امیدوارم بتونم از کمک و راهنمائی بیشتر شما بهرمند شوم .
با سپاس
مری

سلام. مرسی از اطلاعاتتون. می خواستم بدونم چه رشته در مقطع کارشناسی بخونم که واس کارشناسی ارشد راحتتر بتونم mba قبول شم

با سلام

اغلب رشته های فنی مناسب هستند برای اینکار

با تشکر ازاطلاعات خوبتون.
من در حال حاظردانشجوی کارشناسی علوم سیاسیم ومیخوام برای ارشد mba بخونم به نظر شما تصمیم درستی هست یا نه؟ و برای تحصیل در دانشگاهای خارج از کشورو شرایط ورود راهنمایی کنید.
با تشکر

از اطلاع رسانی شما سپاسگزارم آرزوی موفقیت و سربلندی برای شما و همه ایرانیان عزیز دارم

سلام . ممنون از این مطلب های عالی

من در مقطع کارشناسی ( مترجمی زبان انگلیسی ) را گذراندم . می خواستم بدونم به نظرتون شانسم برای قبولی در رشته ی MBA خوبه یا خیر ؟

با سلام

بله حتما، ولی باید کمی در مابحث مربوط به ریاضی تسلط پیدا کنید

man mitavanam englisi sohbat konam va khoob tarjome konam ,,,riazim ham bad nist yani mitoonam too azmoon ghabool besham vali sabeghe nadaram omidi hast ke ghabool be sham?

سلام

با وجود دو فکتوری که گفتید قطعا

من رشته کشاورزی می خوانم مس خواستم بدونم شانسم برا قبولی این
رشته چقدره(ارشد)و فراگیرش چجوره؟

مطالبتون عالی بود.یه سوال ؟
بمن دارم مهندسی پزشکی میخونم ترم ۵ هستم وآینده شغلی برام خیلی مهم با توجه به این که میخوام برگردم شهرستان میخواستم بدونم امکان سر کار رفتن توی شهر کوچیکی مثل شاهرود هست و کلا بازار کار این رشته رو یه کم توضیح بدید ممنون از توجهتون

kheili khoobe mamnoon age ketabaye arjah ro dar har dars moarefi konin behtaram misheh

سلام,خسته نباشید کارتون واقعاعالیه
لطفامعرفی رشته مدیریت فناوری اطلاعات روهم در معرفی رشته هااضافه کنید.
با تشکر.منتظر می مونم!

با سلام.من دانشجوی دانشگاه شیراز رشته زراعت هستم و مایلم در کنکور کارشناسی ارشد رشته mba امتحان بدم آیا میتوانم و احتمال قبولی من چقدر است؟

mataleb fogholade khob va kamel bodan. tashakor mikonam

با سلام وخسته نباشید
من فارغ التحصیل رشته علوم آزمایشگاهی دامپزشکی هستم آیا میتوانم در رشته ارشد mbaادامه تحصل بدهم
با تشکر

سلام

معمولا فارغ التحصیلان رشته های فنی در این رشته ادامه تحصیل میدن، ممکنه مقداری هم قبول شدن در رشته و هم درس خوندن و ادامه تحصیل برای فارغ التحصیلان رشته های غیر فنی شکل باشه.

با سلام
خسته نباشید.من سال سوم کارشناسی رشته برق-قدرت هستم.می خواستم بدونم منظورتون از قبولی سخت در دانشگاه های امریکا چیه؟ یعنی حداقل هاش چیه که پذیرش بدن؟

با سلام خدمت دوستان و مدیریت محترم وبلاگ
بنده فارغ التحصیل مهندسی نرم افزار میباشم.زبان mbaرا خوب میفهمم و ریاضیات هم مشکل ندارم!مشکل من بیشتر در میزان زمان حل تستهایgmatاست!خیلی وقتمو میگیره!راهنمایی نمایید
یه سوال دیگه هم داشتم
اینکه با توجه به رشته تحصیلیم و بازارکار نسبتا مناسب! رشته mbaنسبت به نرم افزاراز لحاظ بازار کار چطوری میبینید؟
باتشکر از جنابعالی
منتظر جواب میمونم

متشکرم ازاینکه منوبااین رشته اشناکردین

ba salam,mamnon az rahnamaiiton
man ye soali k dashtam inke:barname nevisi bayad balad bashim baraye in reshte ya niazi nist,vahed barname nevisi joze vahedhaye darsiye in reshte hast?tanx

با سلام

خیر، نیازی نیست

سلام ممنون از معرفی جامع و کامل در خصوص این رشته.ریاضیات و آمار من اصلا خوب نیست میتونم تو این رشته موفق بشم؟

با سلام

آمار نیازی نیست ولی ریاضیات یکی از مباحث مهم کنکور MBA است.

آیا مدرک کارشناسی ارشد پیام نور رشته مدیریت MBA دارای ارزش کافی در ایران است؟؟؟ آیا بازار کار دارد؟؟؟؟ من مترجمی زبان خوندم و ۲ سال هم مدیر فروش یک شرکتم، امیدی هست؟؟ از اطلاعاتتون متشکرم.

تفاوت مدیریت اجرائی و مدیریت پروژه چیست؟

سلام واقعا از راهنمایتون ممنونم واقعا کامل بود من خیلی جا گشته بودم ولی مثل سایت شما نبود فقط لطفا در مورد دانشگاه های کشور و دکترای آن هم راهنمای کنید من لیسانس مدیریت بازرکانی هستم حتما برای ارشد mba ثبت نام می کنم با تشکر.

ba salam man lisanse riazi daram mikhastam bedonam baraye arshad mba bekhonam behtare ya riazi va baraye movafaghiat dar in reshte bayad che ketab ya jozovaty o bekhonam va az koja tahaye konam besyar motshaker misham age rahnamaee konid

merceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

با سلام

اینکه کدوم رشته رو انتخاب کنید بستگی به چیزهایی از جمله علاقه و استعداد هم داره. منابع هم در مقاله ذکر شده.

از ارائه و معرفی کامل مدیریت mba در وب سایت بسیار سپاسگزارم .

من کارشناسی صنایع غذایی خوندم.آیا در رشته mba موفق می شوم.
آیادانشجویان فراگیر mba دارای دانش کافی در این حرفه هستند

salam man karshenasi gomrok khondam be nazareton mba payame nor baram monasebe?man alan daram dore danesh paziriye mba ro migzaronam mer30

salam, matalebe khubiro tu sitetun khundam. ama age emkanesh hast lotfan baram benevisid ke aya ba dashtane madrake karshenasiye olume computer ya mohandesiye it mitunam tu arshad mba bekhunam ya na?

سلام مطالب خیلی خوب بود یک سوالی داشتم من مهندس برق الکترونیک هستم میخواستم بدونم ایا رشته mba برای من که برق خوندم چطوره؟ سخته یا اسونه؟قبولیش چطوره؟

با سلام

توانایی های لازم بطور کامل توضیح داده شده، فارق التحصیلان رشته های فنی اغلب از پس این رشته هم برمیان

با سلام

بله، چرا که نه، بچه های رشته های فنی، بخصوص مایل به رشته های مدیریتی مثل آی تی و صنایع در ام بی ای نیز موفق خواهند بود.

باسلام و احترام
من فارق التحصیل رشته عمران از دانشگاه هرمزگان هستم و قصد دارم در کارشناسی ارشد رشته mba دانشگاه شیراز واحد بین الملل قشم ادامه تحصیل بدم .
در حال حاضر مدیرعامل یک شرکت پیمانکاری هستم ولی خیلی علاقه مند به مهاجرت به خارج از کشور علی الخصوص استرالیا هستم .
خواهشمندم در رابطه با تصمیمم مرا راهنمایی کنید و همچنین بازار کار این رشته را در طولانی مدت در داخل و خارج از کشور چگونه میبینید؟
باسپاس فراروان

سلام.من دانشجوی سال آخر ادبیات زبان انگلیسی هستم و علاقمند به شرکت در آزمون mba میباشم.فکر میکنید شانس قبولی من در آزمون چقدر میباشد؟

با سلام
اطلاعاتتون جالب بود
یه سوال داشتم.من فارغ التحصیل رشته حسابداری هستم . می خواستم بدونم اگه من برای کارشناسی ارشد واد این رشته در ایران بشم ، برای مقطع دکتری از کدوم دانشگاهها می تونم در خارج پذیرش بگیرم ؟ هزینه اش چه جوریه ؟ لطفا راهنماییم کنید.
ممنون

سلام ایا کسی که کارشناسی ارشد فیزیک داره میتونه دکترا رشته ی mba شرکت کنه؟ بدونه داشتن کارشناسی ارشد این رشته ایا تو ایران هست؟ هزینه اش تو دانشگاههای خارج؟ ایا دانشگاههای تاجیکستان این رشته رو دارن؟ هزینه اش اونجا چقدر تموم میشه؟

سلام
ممنون از اطلاعاتی که در مورد رشته mba گذاشته بودید
حداقل دیدگاه من را در مورد این رشته تغییر داد .
به نظر شما هند کشور مناسبی برای ادامه تحصیل در این رشته هست یا نه ؟
با آرزوی موفقیت برای همه ایرانیها

سلام
ممنون از اینکه راهنماییم کردید

با خواندن مطالبتان خیلی از این رشته نا امید شدم

ممنون از راهنماییتون
واسه ادامه تحصیل تو این رشته میخوام برم هند
به نظر شما ارزششو داره

راستی واسه ارشد میخوام برم هند
با ارشد این رشته تو ایران کار پیدا میشه یا حتما باید دکتری بگیریم
بازم ممنون

منابع جدید کنکور ارشد اجرایی (۱۳۸۹) با ویرایش و تغییرات جدید

نظریه های عمومی مدیریت

۱
مروری جامع بر مفاهیم اساسی نظریه های مدیریت و سازمان – ۲جلدی
سیدرضا سید جوادین
نگاه دانش

۲
نظریه های عمومی سازمان و مدیریت: برای رشته های مدیریت اجرایی و MBA: به انضمام مجموعه سوالات کارشناسی ارشد (سراسری – آزاد) رشته اجرایی
سیدرضا سید جوادین
نگاه دانش

۳
مدیریت عمومی
سید مهدی الوانی
نشر نی

۴
مبانی سازمان و مدیریت
علی رضاییان
انتشارات سمت

۵
مبانی مدیریت رفتار سازمانی
علی رضاییان
انتشارات سمت

۶
مدیریت منابع انسانی
اسفندیار سعادت
انتشارات سمت

۷
تئوری سازمان: ساختار و طرح سازمانی
استیفن پی رابینز (سیدمهدی الوانی، حسن دانایی فرد )
انتشارات صفار- اشراقی

۸
نظریه های عمومی مدیریت: آزمونهای کلی سالهای ۸۰ تا ۸۵ همراه با پاسخ تشریحی
نوید غفارزادگان، سروش اصلانی محمودی، مهدی مجبوری
انتشارات نگاه دانش

۹
رفتار سازمانی (۳جلدی و یک جلدی )
رابینز (سیدمحمد اعرابی و علی پارساییان )
نشر دفتر پژوهشهای فرهنگی

۱۰
مبانی فلسفی و تئوریهای رهبری و رفتار سازمانی
علی اکبر افجه
انتشارات سمت

۱۱
تجزیه و تحلیل و طراحی سیستم
علی رضاییان
انتشارات سمت

۱۲
سازمان و مدیریت
علی محمد اقتداری
انتشارات مولوی

۱۳
مدیریت منابع انسانی
سیدحسین ابطحی
انتشارات دانشگاه پیام نور

۱۴
تئوریهای مدیریت
عبدالله جاسبی
مختص کنکور دانشگاه آزاد

۱۵
سازمان و مدیریت
رضا نجف بیگی
مختص کنکور دانشگاه آزاد

۱۶
Management (A Global Perspective) 10th edition
Koontz and Weihrich

سنجش هوش و استعداد تحصیلی رشته مدیریت GMAT

1
GMAT استعداد و آمادگی تحصیلی ویژه رشته مدیریت (۲ جلد)
احمد صداقت
انتشارات نگاه دانش

۲
استعداد و آمادگی تحصیلی ویژه مدیریت، GMAT
محمد وکیلی و دیگران
انتشارات نگاه دانش

۳
استعداد و آمادگی تحصیلی ویژه رشته ی مدیریت (GMAT) شامل: طبقه بندی موضوعی بخش های مختلف آزمون
امیر عرفانیان
انتشارات نگاه دانش

زبان فارسی

۱
زبان و ادبیات فارسی- آمادگی آزمون کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی
مصطفی علیزاده
انتشارات نگاه دانش ١٣٨٨

۲
زبان و ادبیات فارسی، برای رشته های MBA و مدیریت اجرایی
محمد جواد زینلی
انتشارات نگاه دانش ١٣٨۵

۳
مجموعه ی طبقه بندی شده آموزش ادبیات فارسی کنکور: آموزش نکته به نکته: به همراه ۲۱۰۰ تست از کنکورهای سراسری، آزاد و متفرقه
سعید عنبرستانی
کانون فرهنگی آموزش

۴
زبان و ادبیات فارسی کنکور

گاج

۵
زبان فارسی رشته مدیریت اجرایی و : MBA شامل شرح درس و نکات تستی، تستهای سالهای اخیر آزمون سراسری
مصطفی علیزاده
نشر کوی کوثر

زبان انگلیسی

١
زبان عمومی کارشناسی ارشد
آرمان اشراقی
انتشارات نگاه دانش

۲
زبان تخصصی کارشناسی ارشد
آرمان اشراقی، نوید غفارزادگان، مهدی مجبوری، سروش اصلانی
انتشارات نگاه دانش

۳
۵۰۴ Essential Words

4
Barron’s Essential Words For the TOEFL

5
Essential Grammar In Use

6
Management (A Global Perspective) 10th edition
Koontz and Weihrich

دانش مسائل
۱
دانش مسائل روز: در زمینه مدیریت موسسات تولیدی، خدماتی و طرحهای عمرانی
حسین درگاهی، آرمان اشراقی، سروش اصلانی محمودی، مهدی مجبوری
انتشارات نگاه دانش

۲
دانش مسائل روز: در زمینه مدیریت موسسات تولیدی، خدماتی و طرحهای عمرانی
سیدرضا سیدجوادین
انتشارات زمزمه نور

۳
روزنامه ها، مجلات و سایت های اقتصادی، مدیریتی و آماری و قوانین کار و تجارت و تامین اجتماعی و مصوبات مجلس و …

مجموعه سوالات جامع (کلیه دروس)
۱
مجموعه سوالات کنکور کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی و MBA همراه با پاسخ تشریحی ۸۸-۷۴
گروه مولفان
انتشارات نگاه دانش

۲
مجموعه سوالات کنکور کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی دانشگاه آزاد همراه با پاسخ تشریحی ۸۸ – ۷۶
گروه مولفان
انتشارات نگاه دانش

ba salam man dar reshte electeronic maghta karshenasi tahsil kARdam be nazare shoma in reshte vase man monaseb hast?in reshte dar daneshgah azad hast/

salam man emsal arshade ejrai sherkat kardam vahed haye reshteye ejrai ham mesle mba gozarande mishe? hazineye in reshte trmi cheghadre? dar tole term mesle mba 15 vahed akhz mishe?

سلام.من فوق دیپلم کامپیوتر دارم.خواستم ببینم میتونم در رشته mba ادامه تحصیل بدم .چون خیلی علاقه دارم.راهنمایی کنید.لطفا.

salam man davtalabe konkur az reshteie riazi hastam mitunam baraye karshenasi varede in reshte besham?

سلام، بله

با سلام
ممنون از مطالبی که جمع آوری کردید. البته بهتر بود منابع هاتون رو هم نام می بردید.
اینو ببینید –> من دانشجوی رشته پرورش زنبور عسل هستم آیا شانس قبولی دارم ؟
بابا هر کسی را بهر کاری ساختن. MBA رو خیلی ها اومدن خوندن ولی اونایی فقط موفق شدن که در ریاضیات و زبان واقعا خبره هستن و وقتشون رو در ۳ سال کاملا به اون وقف می کنن. بی خودی وقتتون رو تلف نکنید اگه نمی تونین. نگید قبول بشم بعدا زبانمو هم تقویت می کنم، بدونید نمی تونید و وقت کم میارید.
این تجربه من بود

در ضمن اگه پولدار هستید، واحدهای بین المللی کیش ( دانشگاه شریف و تهران ) خیلی آینده دار هستند. کاملا اینگلیسی تدریس میشن و از لحاظ امکانات هم هر روز بهتر میشن. و یک مزیت بزرگ که داره اینه که با توجه به اینکه بسیاری از شرکتهای اینترنشنال شعبه دارن خیلی سریع در شاخه های MBA جذب اونا میشین. در نهایت هم کاملا به زبان انگلیسی مسلط میشین.

سلام
اگه ممکنه کمی هم در مورد ادامه تحصیل این رشته در خارج از کشور توضیح بدید. من دارم ارشد زلزله می خونم . تو این فکر هستم که در خارج از کشور MBA بخونم و بعد برگردم ویه شرکت بزنم . آیا این کار رو توصیه می کنید؟ شرایط پذیرش در دانشگاه های خارج چیه ؟ مدرک خاصی لازم دارن ؟ اونجا هم مثل ایران واحداشون زیاده و درس هاشون سخته ؟
با تشکر از مطالب خوب شما

ehsas mikonam harchi inja didam, ghablanam dide boodam, yani chize jadidi nesbate be site modir.ir bem nadadid!

سلام من دانشجوی رشته مدیریت جهانگردی هستم و تقریبا هم انگلیسیم خوبه و دیپلم ریاضی هم دارم می خواستم ارشد یاMBA یا اجرایی شرکت کنم ولی نمی دونم می تونم تو یکی از این رشته ها موفق بشم و اینکه تفاوت اجرای با MBA چیست؟یه نفر بهم گفت که اجرایی تو ایران زیاد کاربرد نداره،لطفا منو راهنمایی کنین

ممنون خیلی عالی بود

سلام
من کارشناسی کشاورزی دارم ولی به هیچ عنوان از این رشته خوشم نمیاد اما شاید به خاطر اینده شغلی بخوام برم صنایع غذایی!!!
به نظر شما من صنایع غذایی رو ادامه بدم یا MBA؟
درضمن گرایش کارشناسی من صنایع غذایی نیست!

سلام من منتظر راهنماییتون بودم ولی هیچ جوابی از شما دریافت نکردم من شدیدا به راهنمایی نیاز دارم آخه از الان باید خودمو برا ارشد آماده کنم

پاسخ: با سلام، تفاوت منبع کنکور در سوالات مدیریتی هست که در گرایش اجرایی میاد، برای موفقیت در این رشته باید پایه ریاضی نسبا خوبی داشته باشید و به مباحث مدیریتی علاقه داشته باشید. بازار کار هر دو گرایش در ایران و خارج از ایرن خوبه

سلام وخسته نباشید ازدوستان انسان دوست وزحمت کش جوانان/ من مدرک تحصیلیم کارشناسی ارشدعهران واسمم هیوابهرامی در رابطه رشته خودم فعلن در حال حاضر تاجر هستم و موقعیت شغلی برای افراد بی بضاعت در شهر خودم یعنی بانه شهر مرزی ایجاد کرده وسوال اینکه برای خودم ایجاد شده چه جوری بتوانم ادامه تحصیل برای دکترای خود وهمزمان پست شهرداری بانه کردستان ایران واز دوستان متخصص مشاور خواستار راهنمای هستم با تشکر از شما

خیلی مطالب جالبی بود . برای رشته IT هم مطالبی بگذارید ممنون .

سلام وخسته نباشید ازدوستانوزحمت کش جوانان من مدرک تحصیلیم کارشناسی ارشدعمران واسمم هیوابهرامی وسوال داشتم در رابطه رشته خودم رشته عمران و چگونه بتوانم ادامه تحصیلیم برای دکترا و در حال حاضر تاجرهستم ودر شهر خودم موقعیت شغلی برای افراد بی بضاعت ایجاد کرده ام ودر کارخودم موفق بودم وسوال اینکه برای خودم ایجاد شده چه جوری بتوانم ادامه تحصیل برای دکترای خود وهمزمان بتوانم پست شهردا از ری بانه کردستان ایران بانه واز دوستان متخصص مشاور خواستار راهنمای هستم باتشکرشما

با سلام.ممنون از اطلاعات جامعی که ارائه میدید.
من کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی دارم.فکر نکنم زبان مشکل داشته باشتم.دیپلمم هم ریاضیه.ریاضیم متوسطه و علاقه چندانی هم به ریاضی ندارم. میخوام MBA شرکت کنم.تاچه حد میتونم موفق بشم و اصلا انتخابم درسته یانه؟درضمن مگه سوالها فقط ریاضی زبان و GMAT نیست؟پس چرا بعضاتئوری مدیریت هم مطرح میشه؟
اگه با پاسختون راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم.

سلام از اطلاعاتی که اراعه دادید خیلی ممنونم و یک سوال داشتم که من ایسانسه حسابداری هستم با مدرک دیپلم ریاضی .می خواستم ببینم درصد قبولی من در رشته mba در ارشد چقدر می باشد؟ ممنونم

سلام از اطلاعات خوبتان ممنونم
من فارغ التحصیل حسابداری میباشم و چون علاقه ای به این رشته نداشتم و چون از نظر ریاضی و زبان قوی هستم می خواستم بدانم در مورو GMATچیزی نمیدانم و در مورو مدیریت و اقتصاد.در ضمن مدرک دیپلم ریاضی دارم آیا امکان قبولی من در این رشته چه میزان می باشد؟

سلام من فارغ التحصیل رشته تکنولوژی ماشین آلات کشاورزی ام و رشته ارشدmba رو خیلی دوست دارم آیا میتونم وامکانش هست که در این رشته ادامه تحصیل بدم؟؟ ممنون از راهنمایتان

سلام مرسی ازمطلب بسیارکامل وعالی شما
یه سوال، امکان ادامه تحصیل در رشته MBA برای کسی که هر روزتا ساعت ۳ بعدازظهر درمحل کاره اصلا وجود داره ؟
منظور اینه که ساعت برگزاری کلاسها مثلا در دانشگاه شریف وتهران به چه صورتیه ؟

خیلی عالی بود.میخوستم بدونم برای ورود به mbaبایدچه رشته ای بخونم

خیلی عالی بود. راستش سر دو راهی موندم کنکور امسال دانشگاه پیام نور مهندسی مدیریت اجرایی قبول شدم ودانشگاه آزاد مهندسی نفت بهره برداری قبول شدم.به نظرتون کدوم آینده بهتری داره و کار اجرایی توی ایران بهتره یا خارج از ایران؟فقط چند روز وقت دارم تصمیم بگیرم لطفا راهنماییم کنید خیلی نگرانم.ممنون.

Dorood bar shoma

Kamel nakhoondam vali dar negahe aval soali baram namoond
taghriban har soali dar zehn dashtam javabi dar in maghale dasht
moteshaker az zahamatetoon
sepasgozaraz eshterak gozarie in mabhas

payande bashid
Bedrood

ba salam asal hastam.man lisanse payame nor riazi daram va mikham arshadama mba bedam vali nemidonam movafagh misham ya na.rastesh zabanam ziad khob nistvali ghasd daram kelas beram va taghviatesh konam.avalesh vase mba mosamam bodam vali vaghti nazaratona khondam va bahash ashna shodam 2del shodam ke natonam movafagh besham.azeton khahesh mikonam man ra rahnamae konaid ke chekar konam.ba tashakor

بسیار عالی و جامع بود.

کامل و جامع بود.
من فلش کارت MBA دانلود کردم، ام متاسفانه نیاز به پسورد داره
میشه پسوردش تو سایت بزارین در صورتیکه رایگانه
با تشکر
[email protected]

پاسخ: با تشکر، فلش کارت ها تنها در نرم افزار جعبه لایتنر ماندگار قابل استفاده هستند

منتظر جوابتون هستم

باتشکر

با سلام
اگر امکان داره در مورد apply این رشته توضیح بدید.
ممنون

با سلام
من دانشجوی کارشناسی مکانیک (ساخت وتولید) هستم. برای ارشد
می خواستم کمی به رشته ی مدیریت نزدیک بشم. می خواستم با شما
مشورت کنم که چه رشته و گرایشی را پیشنهاد می کنید.
صنایع بهره وری را خیلی پیشنهاد کردن ولی کمی در آمار ضعیف
هستم برای همین به اجرایی فکر می کنم حالا نظر شما را می خواستم
و اینکه شانس قبولی در کدام رشته بیشتر است؟ و کدامیک کاربردی تر
هستش با توجه به رشته ی لیساسنم.
با سپاس

chera kasi javabe mana nadade.asal hastam

سلام.ممنون از اطلاعات مفیدتون
من ترم اخر کارشناسی رشته ریاضی کاربردی هستم
تقریبا ۹۵% دروس ما ۴واحدی و تئوریست و ۳۰%ان سنگین.به خاطر علاقه ای که دارم تا کنون مطالعه ی خارج از کلاس نداشتم جز در شب امتحان برای مرور مطالب و با همین شیوه جزو دانشجویان خوب به حساب می ایم
خلاصه اینکه عادت به درس خواندن ندارم وبرای ادامه تحصیل هیچ اشنائی با این رشته نداشتم ولی تعریف اطرافینم از این رشته من را تا حدودی جذب کرد.در ضمن در خصوص زبان انگلیسی هم مشکلی ندارم
ایا کسی با شرایط من در این رشته موفق میشود؟

salam, man daneshjuye terme akhare reshteye ravanshenasie sanaati hastam.
mikhastam bedoonam ba che sharayeti mishe in reshtaro khund/ aya daneshgahe azad ham ye hamchin reshteie dare/?
lotfan rahnamaiem konid
az koja mitoonam be surate telefoni moshavere begiram?

kheili ali bood.agar momkene dar morede natayeje oonhayi ke salhaye ghabl ghabool shodan dar konkoor etelaate bishtari bedid.

سلام من کارشناسی کامپیوتر(نرم افزار) دارم قصد برای ارشد شرکت کنم بین ۲ رشته شک دارم IT و MBA
از لحاظ کاری هم خیلی برام مهمه رشته ای که بازار کار خوبی داشته باشه
لطفا در مورد بازار کار رشته MBA برایم توضیح دهید
منتظر جواب شما هستم لطفا به EMAIL جوابم را بدهید

سلام من لیسانس ریاضی کاربردی هستم می خوام بدونم بازار کار این رشته خوبه ؟لطفامنابع رو برامبفرستید.

با سلام
لطفاً در خصوص مصاحبه بعد از آزمون کارشناسی ارشد mba کمی توضیح بدهید. کلیه آزمونها ( سراسری- آزاد- فراگیر پیام نور ) مصاحبه دارند؟
با تشکر

پاسخ: با سلام، خیر به صورت معمول ندارند (مثلا شریف، تهران، خواجه نصیر، علوم اقتصاد و ..) مگر اینکه دانشگاهی اعلام کنه که مصاحبه داره

سلام
من کارشناسی کامپیوتر نرم افزار دارم قصددارم در کنکور کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی شرکت کنم می خواستم بدونم بعد از پذیرفته شدن سابقه ی کار و مدرک معتبر زبان می خوان لطفا راهنماییم کنید خیلی علاقه دارم کتابهاش رو هم تهیه کردم زبانم رو هم تفویت میکنم الان در کانون زبان در سطح high1 هستم ولی فعلا مدرک معتبری برای زبان ندارم و همینطور سابقه ی کار به نظرتون من موفق میشم
منتظر جوابتون هستم ممنون

سلام من فارغالتحصیل رشته ی ریاضی کاربردی هستم فکر می کنم هیچ شانسی برای قبولی در رشتهی خودم ندارم چون پایهیهی درسیم هم ضعیف است میخواهم ارشد یا مدیریت اجرایی شرکت کنم یاسیستم وبهرهوری یا mbaلطفامراراهنمایی کنید واز سردرگمی نجاتم دهید همراه بابهترین منابع پیشنهدی

من ترم اول مهندسی صنایعم اما میخوام تغییر رشته بدم به مهندسی مدیریت اجرایی. از طرفی همه این تعریف وتوصیفایی که هستش ماله کارشناسی ارشده یعنی کارشناسیش خوب نیست؟؟؟گیج شدم نیاز به کمک کسی دارم که اطلاعاتش بالا باشه

سلام من لیسانس مهندسی معماری هستم خواستم بدونم فوق mba بدرد منم میخوره؟

می خواستم بدونم رشته ام بی ای بعد از قبولی مصاحبه هم داره؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ: بطور کلی خیر، مگر اینکه دانشگاهی اعلام کنه

با سلام و تشکر.
آیا mba رشته ای دارای تنوع است؟چون من از کارهای یکنواخت و تکراری بیزارم.

با سلام واقعاً عالی بود من فارغ التحصیل رشته مدیریت آموزشی ام ۲سال برای ارشد رشته MBA امتحان دادم متاسفانه قبول نشدم اما چون مدیریت یک شرکت دارم برای پیشرفت کارم لازم میبینم در این رشته ادامه تحصیل بدم نظر شما درباره آموزشگاههای آزاد این رشته چیست؟ آیا می تونم از طریق این کلاسها به آنچه که می خواهم برسم؟ با تشکر

Helpful blog, bookmarked the website with hopes to read more!

دانشجوی ترم ۷ مدیریت بازرگانیم واز ریاضیات خیلی بدم می آیدبه انگلیسی علاقه دارم ارشدMBAشرکت کنم یا انگلیسی؟

سلام من لیسانس مدیریت دولتی هستم می خواستم بدونم فارغ التحصیلان ارشد مدیریت اجرایی در چه سازمان یا ارگانهایی استخدام می شوند. با تشکر

salam lisanse hesabdari hastam mikhastam bedunam nazare shomaro dar morde edame tahsil dar reshte modiryat ejrai bedunam age mishe rahnamaim konid khodam mba doost daram ama choon danshgahe ferdosi nadare vasam sakhte reshte man dar kardani riazi bude

rasti be nazaram mataleb ali bood mr30va sepas

سلام ممنون اطلاعات کامل بود فقط در مرد مصاحبه برام یه مقدرا توضیح بدید ممنون می شم با نشکر و در مورد منابع نه واحد های درسی یه مقدار توضیح کافیه.

سلام خسته نباشید.من سال چهارم مهندسی برق الکترونیک شهید بهشتی ام.زبانم هم می تونم حرف بزنم و مشکل ندارم.واقعا مردد هستم که ارشد برق بخونم یا mba.می خواستم نظد شما رو بدونم.لطفا حتما جوابمو بدین خیلی برام مهمه.

MERSI ETELAATETUN KHEILY KHOB BUD
MAN DANESHJUYE RESHTEYE EGHTESAD HASTAM ZABANAM KHOBE BE NAZARE SHOMA TO IN RESHTE GHABUL MISHAM?

سلام ممنون از مطالب مفیدتون. من دانشجوی ترم آخر برقم می خواستم بدونم از لحاظ درآمد چقدر میشه روی این رشته حساب کرد؟

با سلام
احتراما باستحضار می رساند اینجانب فوق لیسانس خود را در رشته جامعه شناسی گرفتم به نظر شما می توانم دکتری را در رشته دی بی ای ادامه دهم ؟از نظر دروس و واحدهای dbaاطلاعاتی دارید ؟که مثلا بیشتر ریاضی است یا نه؟
ممنون
لطفا به ایمیلم پاسخ دهید

باسلام
کارشناسی ارشد رشته mba دردانشگاه پیام نور چطوره؟
بازدهی خوبی نسبت به دانشگاههای دولتی داره یانه؟
لطفاپاسخ به رو ایمیلم ارسال کنید.

باتشکر

salam.ba tashakor az siete khoobetoon,man taze emrooz ozv shodam.man dar doreye karshenesi motarjemie zaban khoondam.ama alan ehsas mikonam ke arshade in reshte baraye man mofid nist.albate zaban ro bish tar az har chize digey doost daram.mikham bebinam dige che reshtey monasebe man hast.dar zemn riaziatam ham kheili khob nist va alaghey be an nadaram.
lotfan pasokh ra be e-mailam beferestid.
ba tashakore faravan

باسلام
ترم اخر حسابداری پیام نور ومعدلم۱۴هست دیپلم ریاضی وزبانم ضعیفه
باتوجه به مطالبتون یه خرده ناامید شدم بنظرشماایا میتونم تو این رشته موفق بشم واین رشته واسه خانومهامناسبه
لطفا زودترمنوراهنماییم کنید
باتشکر

سلام و تشکر
یعنی از رشته هایی مثل مهندسی مکانیک و برق سختتر و وقتگیرتره؟
راستش من کمی ترسیدم.
میشه قدری موضوع رو باز کنید

کاش ظرفیت و نحوه پذیرش دانشگاههای آزاد رو هم عنوان می کردید.
با تشکر

سلام، تمام مقاله رو مطالعه کردم،من دانشجوی سال آخر اقتصاد بازرگانی دوره روزانه دانشگاه رازی هستم و با دیپلم ریاضی وارد این رشته شدم و به زبان انگلیسی نه در حد عالی بلکه در حد خوب تسلط دارم
یه سوالم اینه که شما گفتین اکثر دانشگاههای آمریکا ، کانادا و اروپا به دلیل تقاضای بسیار بالای داخلی به اتباع خارجی جهت MBA پذیرش نمی دهند، این برای کسی که هدفش پذیرش از این دانشگاههاست مناسبه؟
و اینکه شما تاکید زیادی رو فارق التحصیلان رشته فنی کردین یعنی احتمال موفقیت بقیه خیلی کمه؟ با وجود پذیرش محدود دانشگاهها

با سللام بنده دانشجوی ترم اخر عمران هستم در مقطع ارشد رشته مدیریت ساخت را بهت می دانید یا ام بی ای – باسپاس

سلام
من دانشجوی ادبیات انگلیسی هستم.
به نظر شما میتونم MBAبخونم؟
با تشکر

می خواستم ببینم با لیسانس زبان دیگه چه زشته هایی شرکت کنم موفق میشم؟

سلام .خیلی عالی بود. واقعا ممنون.
یه سوال دارم.من سوم دبیرستان رشته ریاضی هستم.زبانم هم خیلی خوبه.سال دیگه تافل میگیرم.میخوام اگه میشه نظر شما رو راجع به اینکه چه رشته ای انتخاب کنم بدونم.البته میدونم که سوالم خیلی ابتدایی بود و جواب شما هم اینه که رشته های فنی مناسبه!تو سوالای بالا بود.ولی من هدفم از الان mba هستش.
اما خیلی ممنون میشم که وقت بذارین و جواب بدین.من منتظرم.مرسی

سلام.بعدارشد mba کجا باس کار کنم؟چه سازمانی؟(با مثال).لطفا جوابمو بدین.تشکر

سلام
خواهش می کنم بهترین جزوه یا بهترین موسسه رو برای رشته mba معرفی کنید .خیلی فوریه
با تشکر

سلام یه سوال دارم ایاخواندن رشته mbaدردانشگاه پیام نور به اندازه کافی باارزش هست لطفا جواب رابه ایملم یاهمین جا بدهید چون من قبول شدم وبرای ثبت نام مرددم

اطلاعات سایت بسیار عالی بود

من مدرک کارشناسی ادبیات فارسی از دانشگاه اصفهان دارم.مسلط به زبان انگلیسی.میخواستم نظرتونا در مورد ادامه تحصیل من در این رشته بدونم.ممنونم

سلام
با تشکر از مطالب ارزنده ای که عنوان کردید…
من کارشناس کشاورزی(اصلاح نباتات)خوندم .اگه منابع کامل و به درد بخور mba و مدیریت اجرایی رو برام ایمیل کنید ممنون میشم

باتشکر خیلی عالی بود
thanks a lots
من مدرک کارشناسی ریاضی کاربردی دارم و زبان انگلیسی رو نه به حد عالی ولی درحد کفایت تسلط دارم واقعا نمیدونم برای ارشد مدیریت اجرایی انتخاب کنم یاMBA میشه راهنماییم کنید جوابو بهم ایمیل کنید ممنون

اطلاعات بسیار جامع و کامل بود خیلی ممنون

سلام …ممنونم از اطلاعات خوبتونق
من مهندسی برق گرایش کنترل خوندم،به تازگی فارغ التحصیل شدم … می خواستم نظر شمارو به عنوان یک فرد باتجربه بدونم که به نظر شما صحیح این تغییر رشته ؟؟؟ چه منابعی رو با توجه به رشته ی تحصیلیم مطالعه کنم؟؟؟
سپاسگذارم …

خواستم ببینم اگه بخوام در مقطع دکترا mbaادامه تحصیل بدم میتوانم به کدام کشور بروم.رشته مدیریت پروژه کارشناسی ارشد MBA را گرفتم

سلام میخواستم بدونم من که کاردانی رشته کامپیوتر رو دارم میتونم کارشناسی رشته مدیریرت صنعتی و یا بازرگانی رو بخونم؟؟؟
و اینکه چه منابعی هستش؟؟؟لطفا معرفی کنین ممنون
به ایمیلم ج بدین.بازم تشکر

مطالبش که جالب بود و اطلاعات مفیدی در اختیارم گذاشت ولی به نظرم رشته ی چندان راحتی هم نباشه!
با تشکر.

سلام…من دانشجوس کارشناسی ریاضی کاربردی هستم..به نظر شما امکان قبولی ما در این رشته هس؟؟؟با وجود این همه کتاب نخونده!!!من فقط رو ریاضی وزبان حساب میکنم

من کارشناسی رشته فیزیک دارم ۳۴ سالم هست به شدت از کارم متنفرم سالهاست که دارم فکر می کنم که چه رشته ای بخونم که بتونم مرتبا و بدون دغدغه کارمو عوض کنم و تجربه های جدید تر به دست بیارم. آیا mba به درد من می خوره؟

سلام
من لیسانس حسابداری هستم.میخواستم بپرسم کدام گرایش از mba بازار کار بهتری دارد به نسبت حسابداری خواندن من مدیریت استراتژ ی یا مدیریت مالی.
منابع فراگیر و دانشگاه دولتی و آزاد همه یکی هستند برای رشته mba?

سلام دوباره
مدیریت اجرایی همون mba هست؟
به نظرتون واسه فراگیر mba بهتره کلاس بریم یا خودمان بخوانیم؟

سلام.اطلاعات سایتتون خیلی کامل بود.واقعا تشکر.

سلام من ترم۷ فناوری اطلاعات هستم اطلاعاتی در مورد تجارت الکترونیک و بازار کارش میخواستم

سلام
تو منابعی که واسه درس زبان ارائه شده زبان عمومی هم جز منابع هست
ولی تو موارد ازمون فقط زبان تخصصی نوشته
ایا در ازمون ارشد زبان عمومی جز سوالها هست ؟؟
لطفا بهم ایمیل بزنین .

salam lotfan passworde file database download flash kartha ra bedahid?????

عالی بود.من لیسانس مهندسی مکانیک -ساخت و تولید دارم ومیخام MBA بخونم.با تشکر از همه

من فارغ اتحصیل رشته ریاضی کاربردی از دانشگاه پیام نور هستم و چهار سال است که فارالتحصیل شدم تا کنون تجربه کار مدیریتی را نداشتم در ریاضی عمومی به نسبت قوی و در درس زبان انگلیسی متوسط هستم و به درس زبان انگلیسی علاقه دارم آیا می تونم در رشته مدیریت mbaدر کنکور ارشد امسال موفق بشم با وقت کمی که باقی مانده خواهشمندم زودتر مرا راهنمایی کنید تا خودم را آماده کنم با تشکر.

salam. mamnoon az etela’atetoon. man daneshjuye reshteye modiriate bazargani dar daneshgahe ALLAME TABATABAII hastam. baraye ghabuli dar in reshte dar TEHRAN bayad az koja va az key shoroo konam? lotfan komakam konin!
BA TASHAKOR

با سلام. رشته تحصیلی من ریاضی کاربردی دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی است.به زبان تسلط کافی ندارم.و رشته و شغلی رو دوست دارم که هم پول داشته باشه همواسه خانم ها خوب باشه.به نظر شما mba رشته خوبی هست؟

متاسفم ، امکان ارسال نظر برای این پست وجود ندارد .