خريد آنلاين نرم افزار جعبه لايتنر ماندگار >> پرداخت و تحويل در محل


زبان انگلیسی عمومی و تخصصی کنکور کارشناسی ارشد

درس زبان در تمامی رشته های آزمون سراسری کارشناسی ارشد همواره مشتمل بر ۱۵ سؤال عمومی و ۱۵ سؤال تخصّصی بوده است (بجز رشته MBA که شامل ۱۰۰ سوال زبان تخصصی می باشد). پرسش های قسمت زبان تخصّصی همیشه به صورت درک مطلب (Reading Comprehension) در رابطه با ۲ تا ۵ متن تخصّصی طرح می شده اند؛ در حالی که ساختار سؤالات زبان عمومی هر سال دچار تغییراتی گردیده و شکل ثابتی به خود نگرفته است. البتّه به نظر می رسد پس از تمامی تغییرات، نهایتاً طرّاحان به چارچوب مشخّصی رسیده باشند چرا که در آخرین دوره آزمون کارشناسی ارشد، در تمامی رشته ها از الگوی واحدی استفاده شده است که نسبت به دوره های پیشین از انتظام و انسجام بهتری برخوردار است و احتمالاً تا چند سال آینده هم حفظ خواهد شد. بر این اساس، ۱۰ سؤال نخست زبان عمومی به پرسش های لغت (Vocabulary) و ۵ سؤال بعدی به پرسش های دستور زبان (Grammar) اختصاص می یابد. سؤالات لغت از یکدیگر کاملاً مستقل و مجزّا هستند، ولی سؤالات دستور زبان به صورت جای خالی در یک پاراگراف متن مشترک تعبیه می شوند که اصطلاحاً Cloze Test نیز نامیده می شود. سؤالات زبان تخصّصی نیز تقریباً برای تمامی رشته ها در سال جاری مشتمل بر سه متن تخصّصی و ۵ سؤال درک مطلب از هر یک بوده اند.

برای کسب آمادگی در بخش زبان تخصّصی، مطالعه کتاب زبان تخصّصی رشته خودتان و پاسخگویی به سؤالات درک مطلب آن مفید خواهد بود. البتّه این کتاب تنها نمونه هایی از متون تخصّصی رشته شما را در بر می گیرد و مطالعه آنها صرفاً به عنوان تمرین درک مطالب تخصّصی  توصیه می گردد و در آزمون کارشناسی ارشد از متن های این کتاب ها استفاده نخواهد شد. بنابر این  خود را محدود به این کتاب نکنید و مسلّم بدانید که هرچه متون تخصّصی بیشتری را به زبان انگلیسی مطالعه کنید، آمادگی بیشتری پیدا خواهید کرد. مهارت پاسخگویی به سؤالات چهارگزینه ای درک مطلب نیز می تواند مکمّل دانش زبان تخصّصی شما باشد، که با تمرین و تکرار فراهم خواهد آمد.

حال، به موضوع اصلی بحث می رسیم : ”چگونه برای زبان عمومی آزمون کارشناسی ارشد آماده شویم“ برای کسب آمادگی مطلوب در پاسخ گویی به سؤالات لغت، باید گنجینه ای غنی از لغات متداول زبان انگلیسی در اختیار داشته باشید. کتاب های متعدّدی برای این منظور موجود است که از بین آنها می توان «۵۰۴ Absolutely Essential Words» را بهترین و مطرح ترین دانست که می توانید فلش کارت لغات آن را از این صفحه دانلود کنید.؛ به گونه ای که بررسی ها نشان می دهد درصد قابل توجّهی از گزینه های سؤالات لغت آزمون کارشناسی ارشد در دوره های گذشته، از آن استخراج شده اند. این کتاب مشتمل بر ۴۲ درس است که در هر یک ۱۲ لغت مهم مطرح و تعریف می شوند، هر یک در سه جمله نمونه استفاده می شوند، و آن گاه با تمرین های مختلف، در ذهن خواننده کتاب تثبیت می گردند. برای صرفه جویی در وقت و کاهش نیاز به مراجعه به Dictionary، می توانید به جای کتاب اصلی، از نسخه هایی که ترجمه های فارسی را نیز در کنار متن اصلی آورده اند و یا فلش کارت های آماده آن استفاده کنید.

بعد از این کتاب، می توان «Barron’s Essential Words for the TOEFL» را یکی از بهترین منابع لغت دانست. این کتاب هم ۳۰ درس دارد که در هر یک ۱۵ لغت مهم مطرح شده اند. مطالعه این منبع هم به غنی تر کردن دانش شما از لغات مهمّ زبان انگیسی کمک شایانی خواهد نمود. البتّه اگر می خواهید تنها از یکی از این دو منبع استفاده کنید، مطالعه کتاب ۵۰۴ را پیشنهاد می کنیم. در همین زمینه پیشنهاد می شود حتما مقاله “یادگیری ابدی هزاران لغت زبان انگلیسی در کمتر از چند ماه” را مطالعه نمائید.

در مورد گرامر هم می توانید از کتاب «English Grammar in Use (Cambridge)» استفاده کنید. این کتاب شامل ۱۴۵ درس کوتاه است که در هر کدام، یک یا چند نکته دستور زبان انگلیسی مطرح شده و مثال های متعدّدی برای یادگیری هر چه بهتر آنها ارائه شده است. همچنین می توانید از این وبسایت برای مطالعه نکات و موضوعات گرامری استفاده کنید.

منبع: وبسایت نصیر، نرم افزار لایتنر ماندگار

در همین رابطه بخوانید:


راهنماي عضويت در خبرنامه مقالات (کليک کنيد)

* اگر فکر مي کنيد مقالات اين سايت مفيد است و مي خواهيد از مقالات جديد با خبر شويد، لطفا آدرس ايميل خود را در زير وارد کرده و روي دکمه عضويت کليک کنيد و سپس روي لينک داخل ايميل تائيد که برايتان ارسال مي شود کليک کنيد. در غير اينصورت نيز مراجعه مجدد شما باعث دلگرمي خواهد بود.


فيدخوان نرم افزار جعبه لايتنر ماندگار Add to Google Reader or Homepage


خريد آنلاين نرم افزار لايتنر ماندگار به همراه فلش کارت رايگان، پرداخت و تحويل در محل

نظرات

سلام.از مطالب سایت شما استفاده می کنم.در مورد منابع آزمون های کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی (آزمون جامع)اگر بنویسید بسیار خوشحال می شودم.موفق باشید

من فلش کارت رو دانلود کردم ولی به صورت zip هستند خواهش میکنم کد باز کردن اونا رو هم برام بفرستید یا در سایت بزارید

tanks for your good web site

ای ول از سایت خوبتون ممنونم.

کد باز کردن این فلش کارتها رو نمیذارین؟؟؟
شماها هر کاری بکنیدا یه جای کارتون لنگ میزنه

با سلام

فلش کارت ها فقط در نرم افزار لایتنر ماندگار قابل استفاده هستند و نیازی به دانستن پسورد آنها نیست.

موفق باشید

با تشکر فراوان از مطالب مفیدتون
من ۵۰۴ رو دو ماه قبل خوندم و قبل از این که مطلب سایت شما رو ببینم رفتن و ۶۰۱ کلمه رو خریدم و می بینم که لغاتش در کنکور ما کم کار
می خواستم ببینم کاربرد داره
میشه بیشتر درباره Barron’s Essential Words for the TOEFL توضیح بدین؟

من فلش کارت رو دانلود کردم ولی به صورت zip هستند خواهش میکنم کد باز کردن اونا رو هم برام بفرستید یا در سایت بزارید

فایل زیپ با نرم افزارهای آنزیب مثل winzip یا winrar باز میشه که در تمام کالکشن های سی دی هستند.

به نام خدا.
با سلام به خدمت دوستان زحمت کش .امیدوارن خدا اجرتان بدهد.
مطالب بسیار عالی است .

سوالات چهار گزینه ای گرامر و لغت انگلیسی در سطح کارشناسی ارشد را می خواهم

خیلی خیلی جالبه با تشکراز شما[email protected]

Hi,sorry help me T plz explain clearly about using these flash card! can we read and use these flash card withot Litner Software! because i have some trouble about open this flash card with WinRar
Help Me Please My Dears

reply: Hi, No, You cannot use it without Mandegar software.

با سلام من خیلی وقته دنبال فلش کارت یا هر وسیله کمکی هستم که بتونم باهاش زبان تخصصیم رو قوی کنم رشته من مشاوره خانواده زیر گروه علوم تربیتی ۲ هست ممنون میشم اگه کمکم کنید.

پاسخ: با سلام، پیشنهاد ما نرم افزار لایتنر است که از این وبسایت نیز می توانید آن را تهیه نمایید.

ببخشید من یادم رفت این نکته رو عرض کنم که در سطح ارشد کمک میخوام

سلام اگر ممکن در مورد روش های موفق مطالعه زبان عمومی وکتاب های منبع مدیریت هم صحبت کنین ممنون.

سلام. خیلی سایت خوبی دارین.
از مطالبش لذت بردم. من رتبه ۲۷ کنکور ارشد عمران امسالا آوردم.
زبان ۹۰ در صد زدم. از صفرم شروع کردم. واسه زبان هرکی راهنمایی میخواد، میتونم واسه انتخاب منبع کمکش کنم.

بااجازه از مدیر سایت: [email protected]
ایمیلمه. خواستی میل بزنید که بهتون مشاوره بدم.

موید باشید.

خیلی عالیه بچه ها.
من با نرم افزارش ۵۵ در صد زبان زدم.

سلام من رشتم معماریه عکسای محیط نرم افزار گزینه اخر رو دیدم.حد اقل از فلش کارت بهتره فکر کنم جالب باشه کسی هست استفاده کرده باشه اخه میخوام بخرمش.

سلام اینو میدونم که گزینه اخر خیلی برای حفظ لغات خوبه.امسال برای رشته های مهندسی برق/مکانیک و معماری هم ویرایش اولشو زده.

سلام من دانشجوی رشته معاف هستم ومیخواهم سال دیگه در کنکور ارشد رشته زبان امتحان بدم آمادگییم هم در حد صفر میشه لطفا منابع مناسبی به من معرفی کنید. مرسی

hi
i want to appreciate you for your timely help.
aryayi

سلام.من لغات تخصصی مکانیک جامدات را برای ازمون ارشد مخواستم ولی چیزی پیدا نکردم.لطفا من را راهنمایی کنید

لطفا برای ارشد مهندسی پزشکی راهنمایی کنید چه کتاب تست هایی خوبه واسه هر درسی.اگه امکان داره با یک نفر که در این رشته موفق شده مصاحبه بشه.متشکرم

اگه تبلیغ نیست، من از گزینه آخر استفاده کردم و باید بگم واقعا تخصصی و حرفه ای بود. خدا اجرشون بده.

سلام خسته نباشید لطفا راهنمایی کنید برا درس زبان عمومی کارشناسی ارشد اموزش زبان انگلیسی چه منایعی مطالعه کنم با تشکر

متاسفم ، امکان ارسال نظر برای این پست وجود ندارد .