خريد آنلاين نرم افزار جعبه لايتنر ماندگار >> پرداخت و تحويل در محل


معرفی رشته مهندسی پزشکی (کارشناسی)

هدف:

علم مهندسی پزشکی عبارت است از کاربرد مهندسی در پزشکی از طریق مطالعه‌ی اصول و عملکرد سیستم‌های زنده و مدل‌سازی آن، به کار گرفتن اطلاعات و نتایج حاصل در جهت تشخیص و درمان بیماری‌ها و همچنین جایگزین کردن اسکلت بندی‌های صدمه دیده در بدن. هدف این رشته تربیت متخصصانی است که بتوانند از عهده‌ی تجهیز، نگهداری و طراحی دستگاههای پزشکی برآیند؛ یعنی مهندس الکترونیک مجربی باشند که با زمینه‌های پزشکی نیز آشنایی داشته و در نتیجه می‌توانند دستگاه‌های پزشکی را طراحی کرده و بسازند یا اینکه مسؤول سفارش دستگاه از خارج کشور باشند. دیگر توانایی‌های داوطلبان ورود به این رشته به شمار می‌آید.

تواناییهای فارغ التحصیلان

این رشته به گونه‌ای طراحی شده است که دانش‌آموختگان (فارغ التحصیلان) آن می‌توانند در زمینه‌ی طراحی، بهره‌برداری، نظارت، مدیریت، و نگهداری از سیستمهای مربوط به این رشته وارد شوند. آنها در این راستا وظایف زیر را می‌توانند برعهده گیرند:

الف) نصب و راه‌اندازی دستگاه‌ها، وسایل پزشکی و تجهیزات فنی بیمارستان‌ها.

ب) تعمیر و نگهداری تجهیزات بیمارستانی.

ج) مشاوره‌ی فنی در سفارش و خرید دستگاه‌های پزشکی.

د) کمک در به کارگیری بهینه از دستگاه‌های پزشکی.

هـ) همکاری در طراحی دستگاه‌های پزشکی.

و) همکاری در طرح‌های تحقیقاتی پزشکی.

ز) مسؤولیت فنی و مهندسی بیمارستان.

ح) ساخت وسایل و تجهیزات بیمارستانی.

زمینه‌های تحقیقاتی در رشته مهندسی پزشکی:

برخی از زمینه‌های تحقیقاتی که دانشجویان این رشته می‌توانند در آن فعالیت کنند عبارتند از:

۱ـ پردازش سیگنالهای حیاتی

EMG/ECG/EEG .

2ـ پردازش تصویر در پزشکی و سیستم‌های آندوسکوپی.

۳ـ کاربرد لیزر در پزشکی.

۴ـ مدل‌سازی و تجزیه و تحلیل (آنالیز) سیستم‌های فیزیولوژیک.

۵ـ به کارگیری رباتیک در طراحی‌های پزشکی.

۶ـ سیستم‌های هوشمند و علوم شناختی.

۷ـ دست سیبرنتیکی و سیستم‌های عصبی ـ عضلانی.

۸ـ مهندسی توان بخشی و اندام‌های مصنوعی.

۹ـ پردازش گفتار و نوشتار.

۱۰ـ بررسی پدیده‌ی خواب و بیهوشی.

۱۱ـ کاربرد فلزات و سایر مواد در بدن.

۱۲ـ رگ‌های مصنوعی و کاربرد لیزر در تولید اجزای زیست سازگار در بدن.

۱۳ـ شبکه‌های عصبی، مدل‌سازی ساختار و توابع عملکرد مغز انسانی، مدل‌سازی درک و تولید گفتار در انسان…

طرحهای تحقیقاتی:

نمونه‌هایی از طرح‌های تحقیقاتی که توسط دانشجویان رشته‌ی مهندسی پزشکی انجام شده است، به شرح زیر است.

۱ـ طرح (پروژه) پای مصنوعی.

۲ـ طراحی و ساخت دستگاه فشارسنج.

۳ـ طراحی و ساخت دستگاه آپتولموسکوپی.

۴ـ طراحی و ساخت دستگاه تنفس مصنوعی.

۵ـ تشخیص بیماری (M.S) از طریق بررسی پتانسیل‌های برانگیخته.

۶ـ طراحی و ساخت دستگاه دیاترمی.

۷ـ تفسیر اتوماتیک (ECG) به منظور تشخیص بیماری‌های قلبی، عروقی.

۸ـ آشکارسازی (QRS) توسط تکنیک‌های هوشمند.

۹ـ بررسی بیماری‌های پارکینسون توسط تفسیر دست نوشته.

۱۰ـ طراحی و ساخت هوتر مانیتورینگ.

۱۱ـ طراحی و ساخت سنسور فنواکوستیک.

۱۲ـ تجزیه و تحلیل (آنالیز) یک نمونه (مدل) ریاضی برای جریان خون در دریچه‌های قلب با استفاده از معادلات ناویراستوکس.

۱۳ـ طراحی و ساخت دستگاه قالب‌گیری دورانی برای تهیه‌ی لنزهای نرم چشم.

۱۴ـ بررسی روشهای نظری و عملی ساخت وسایل جراحی.

۱۵ـ ساخت دستگاه اندازه‌گیری بیوچسبندگی لایه‌های نرم بدن.

گرایش‌های مقطع لیسانس:

این رشته در خارج از کشور دارای دو گرایش الف) مهندسی زیست پزشکی ب) مهندسی پزشکی بالینی می‌باشد. که مهندسی زیست پزشکی بیشتر در زمینه‌ی طراحی و ساخت ابزار پزشکی و ثبت سیگنال‌های حیاتی می‌باشد و ارتباط زیادی با مهندسی برق دارد. مهندسی پزشکی بالینی بیشتر به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ارتباط دارد. در ایران در مقطع کارشناسی فقط مهندسی پزشکی بالینی یا بیوالکتریک تدریس می‌شود ولی با این حال درس‌های گرایش مهندسی زیست پزشکی هم ارایه می‌شود.

آینده‌ی شغلی، بازار کار، درآمد:

«در حال حاضر بازار کار هیچ رشته‌ای در حد ایده‌آل نیست و این شامل حال رشته‌ی مهندسی پزشکی نیز می‌شود اما بدون شک وضعیت فارغ‌التحصیلان این رشته، نسبت به رشته‌های مهندسی دیگر، مطلوب‌تر است. چون ارزش اقتصادی وسایلی که مهندسین پزشکی طراحی، تعمیر، نگهداری یا خریداری می‌کنند، بسیار بالا است. برای مثال اگر یک کامپیوتر یک یا دو میلیون تومان قیمت دارد، یک دستگاه پزشکی بطور متوسط ده‌ها میلیون تومان می‌ارزد. برای همین مسؤولان بیمارستان‌ها بطور نسبی برای حفظ و نگهداری آنها اهمیت بسیاری قائل‌اند. این امر باعث شده تا بسیاری از فارغ‌التحصیلان ما حتی دانشجویان ترم‌های آخر جذب بازار کار شوند. بویژه اگر فارغ‌التحصیل این رشته اصراری نداشته باشد که در تهران کار کند، می‌تواند در شهرستان‌ها جذب بیمارستان‌ها، سازمان تامین اجتماعی و مراکز متعدد دیگر شود».

فارغ‌التحصیلان همچنین می‌توانند در مراکز تحقیقاتی از قبیل موسسه‌ی استاندارد، بنیاد مستضعفان و جانبازان، مرکز تحقیقات وزارت دفاع و سایر مراکز تحقیقاتی مشغول کار شوند.

وزارت بهداشت، وزارت فرهنگ و آموزش عالی، وزارت صنایع، سازمان تامین اجتماعی، بیمارستان‌های دولتی و خصوصی و … از سایر اماکنی هستند که مهندسین پزشکی می‌تواند در آنجا مشغول به کار شوند.

صنعت و بازار کار رشته مهندسی پزشکی

گرایش‌ها و جهت‌گیری‌های کاری رشته مهندسی پزشکی، واقعاً وسیع است و زمینه‌های مختلفی از الکترونیک و پردازش سیگنال و مباحث نرم افزاری گرفته تا طراحی ، ساخت ، راه اندازی ، نصب و تعمیر دستگاهها و قطعات پزشکی یا اندام مصنوعی، همچنین مواد به کار رفته در این وسایل را شامل می‌شود. جدا از این توضیحات، زمینه‌های کاری این رشته را می‌توان به ۳ بخش کلی تقسیم کرد:

طراحی و ساخت:
الف- طراحی و ساخت دستگاههای آزمایشگاهی و الکترونیکی و تجهیزات مربوط به آنها، نظیر وسایل مخصوصی که با تکنیکهای خاص، عناصر موجود در یک نمونه (مثلاُ نمک خون و …) را به طرز دقیقی اندازه‌گیری کند مانند اسپکتروفتومتر که با تکنیکهای نوینی کار می‌کنند.
ب- طراحی و ساخت بخشهای مکانیکی و برقی سیستم‌های تصویرگر پزشکی، مانند سیستم‌های سونوگرافی، رادیوگرافی، سی‌تی‌اسکن و دیگر دستگاههای که تصاویر ثابت یا محرکی را از بسیاری از بخشهای بدن به نمایش می‌گذارند.
ج- طراحی و ساخت سیستم‌های اندازه‌گیری پزشکی و بیمارستانی، نظیر دستگاههای دریافت کننده سیگنالهای مغزی.
د- طراحی و ساخت قطعات و اندام مصنوعی بدن و موادی که در طول، تشخیص، درمان و معالجات بیماریها بکار می‌رود.

تعمیر و نگهداری و بهینه سازی:
از دیگر زمینه‌های کاری مهندسی پزشکی می‌توان به تعمیر، نصب، راه‌اندازی و نگهداری وسایل مورد نیاز است و البته واضح است که این نیروی مجرب باید دارای اطلاعات کافی در مورد قطعات و جزئیات کار آن وسیله یا دستگاه باشد.
در کنار این موارد، مسأله بهینه سازی یا تلفیق دستگاهها و عملکرد آنها نیز مطرح است. پروژه کنترل کامپیوتری فشار خون، یا پروژه سه بعدی سازی تصویر دستگاه MRI ، جزء همین بهینه سازی‌ها هست. دامنه کاربری این زمینه چنان وسیع است که اکنون سالانه چندصد مقاله در معتبر‌ترین نشریات جهانی مهندسی پزشکی در این زمینه چاپ می‌شود و بیشترین تعداد پروژه‌ها برروی موضوع تلفیق و بهینه سازی انجام می‌شود.

تشخیص بیماری و درمان:
یکی از مهمترین مباحث مطرح در زمینه پزشکی، بحث استفاده از لیزر در پزشکی (چه در تشخیص و چه در درمان) است. اصولاً لیزر از همان ابتدا با توجه به قابلیتهای منحصر به فردی که داشت، به عنوان یک انتخاب خوب برای بهینه سازی عملکرد بسیاری از سیستم‌ها بکار گرفته شده.
استفاده از لیزر برای تشخیص ضایعات چشمی یا نمایش فشار خون در نازکترین مویرگها یا سوراخ کردن و یا ایجاد کانال مصنوعی در قلب، سوزاندن و بریدن برخی ضایعات درونی یا تومور‌های مختلف و . . . روز به روز درحال افزایش است. بحث شبکه‌های عصبی طبیعی و درمان انواع ضایعات عصبی مانند ضایعات نخاعی با کمک تحریکات الکتریکی و با کمک علم ژنتیک نیز از بحثهای مهم و جدید رشته مهندسی پزشکی است.
کارشناسی مهندسی پزشکی، به نوعی هم خانواده همان رشته برق و الکترونیک است و این قرابت و نزدیکی حتی در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا نیز تا حدی ادامه می یابد. بنابراین یک دانشجوی مهندسی پزشکی در دوره کارشناسی تقریباً ملزوم به گذراندن تمامی دروس اصلی مجموعه مهندسی برق است و به همین خاطر، فارغ‌التحصیلان رشته مهندسی پزشکی می‌توانند گرایش‌های کارشناسی ارشد مجموعه مهندسی برق را انتخاب کنند و همپای مهندسین کنترل، مخابرات، قدرت و الکترونیک، به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی برق بپردازند.
بنابراین، عنوان مهندس پزشکی به هیچ عنوان نباید باعث شود که داوطلبان تصور کنند که این رشته
بی ارتباط یا کم ارتباط با مباحث ریاضی و مهندسی است، چون دانشجویان این رشته به طور کامل با ریاضیات مهندسی پیشرفته و فیزیک در ارتباطند و از سنگین‌ترین نوع ریاضیات، به عنوان ابزار کار، دائماً بهره می‌برند، تا آنجا که دانشجویان این رشته، تا دروس ریاضیات مهندسی پیشرفته و معادلات دیفرانسیل و فیزیک الکتریسیته، موج، ارتعاش و حرکت را نگذرانند، قادر به اخذ دروس چندانی در دانشگاه خود نیستند.

توانایی‌های مورد نیاز و قابل توصیه

الف) توانایی علمی: دانشجوی این رشته لازم است در دروس ریاضی و فیزیک قوی باشد زیرا باید دید پایه‌ای قوی در مهندسی الکترونیک داشته باشد؛ یعنی با کوشش و مطالعه‌ی بسیار، هم در دروس اصلی رشته‌ی الکترونیک و هم در دروس تخصصی خود توانمند باشد.

همچنین باید ذهنی خلاق همراه با قدرتِ خلق، آفرینش و ابداع مدل‌ها داشته باشد تا نمونه‌های متفاوت در زمینه‌ی آلات و وسایل پزشکی را بسازد.

ب) توانایی جسمی: دانشجوی این رشته باید محیط کار بیمارستانی را دوست بدارد؛ یعنی علاقه‌مند باشد که در بیمارستان و یا محیط‌های مرتبط فعالیت کند.

ج) علاقمندی‌ها: داوطلبان این رشته باید با تمایل و رغبت شخصی آن را و محیط کار ان را انتخاب نمایند.

د) توانایی مالی: مورد خاصی ذکر نشده است.

وضعیت ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر: (کارشناسی ارشد و …)

امکان ادامه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در رشته مهندسی پزشکی در سه گرایش عمده بیوالکتریک بیومکانیکی و بیومواد فراهم است. همچنین این رشته دارای دکترای تخصصی نیز می‌باشد. دانشجو برای گذراندن دوره کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی باید ۳۸ واحد درسی و تحقیقاتی شامل ۲۴ واحد درسهای تخصصی، ۲ واحد سمینار و ۱۲ واحد پروژه را با موفقیت بگذراند.

رشته‌های مشابه و نزدیک به این رشته:

این رشته حدود۸۰%دارای دروس مهندسی الکترونیک است و لذا با مهندسی برق و الکترونیک در رابطه‌ای تنگاتنگ است. البته در این رشته از واحدهای پزشکی قسمت‌های فیزیولوژی و آناتومی هم تدریس می‌شود.

وضعیت نیاز کشور به این رشته در حال حاضر:

با توجه به توضیحات آورده شده و نوپا بودن این رشته در کشورمان به نظر می‌رسد تا سالیان متمادی امکان اشتغال برای فارغ‌التحصیلان این رشته میسر باشد. ولی باید به موارد گفته شده شرایط خاص جامعه و هماهنگ نبودن بخش مهندسی و بخش پزشکی را افزود. در نهایت می‌توان گفت برای ارتقای کیفی خدمات پزشکی، دستگاه‌هاـ نیاز به متخصصان این رشته روزافزون است.

«در حال حاضر مسوولیت سفارش دستگاه‌های پزشکی بر عهده پزشکان است. متخصصانی که تنها نحوه‌ی استفاده از تجهیزات پزشکی را می‌دانند و هیچ اطلاعی از کیفیت فنی دستگاه‌ها ندارند. از سوی دیگر چون در بیمارستان‌ها مسوولیت نگهداری و تعمیر تجهیزات پزشکی برعهده‌ی مهندس پزشکی نیست، بیمارستان‌های ما به گورستانی از دستگاه‌های پزشکی تبدیل شده‌اند، تجهیزاتی که به دلیل اِشکالات جزئی استفاده نمی‌شوند.

یکی از دانشجویان ما که برای کارآموزی به بیمارستان رفته بود، تعریف می‌کرد که یک یونیت (صندلی دندانپزشکی) را با وجود قیمت گران آن، فقط به خاطر این که سرپیچ لامپش خراب بود، کنار گذاشته بودند. البته تعویض یک قطعه یا تعمیر آن وظیفه مهندس پزشکی نیست. اما چون او به کلیّت دستگاه اشراف دارد، می‌تواند اشکال آن را تشخیص دهد. سپس تکنسین قطعه مورد نظر را تعویض یا تعمیر کند.

همچنین یک مهندس پزشکی می‌تواند یک دستگاه پزشکی را به درستی راه‌اندازی کرده و نحوه‌ی استفاده صحیح آن را به پرستاران یا دیگر کارکنان بیمارستان آموزش دهد. برای مثال بسیاری از دستگاه‌های پزشکی نیاز به یک زمین دارد (نقطه‌ای که پتانسیل آن صفر باشد). برای ساخت این زمین ما در ابتدا نیاز به چاهی داریم که عمق آن امکان دارد ۲ متر، ۱۰ متر یا ۷۰ متر باشد تا از خطر برق گرفتگی جلوگیری شود. اما ما می‌بینیم که در بسیاری از بیمارستان‌ها، زمین دستگاه را به شوفاژ وصل می‌کنند، در حالی که این کار نه تنها غیرعلمی است بلکه خطرناک نیز می‌باشد. به همین خاطر در کشورهای پیشرفته هر بیمارستانی، یک دپارتمان مهندسی پزشکی دارد که در بخش‌های مختلف بیمارستان فعالیت دارند.

برای مثال در اتاق عمل هنگامی که دکتر ارتوپد می‌خواهد پلاتین را در پای شکسته قرار دهد، ابتدا مهندس پزشک میزان گشتاوری که باید به پلاتین وارد شود اندازه‌گیری می‌کند تا از شکسته شدن پلاتین تحت فشارهای مختلف جلوگیری شود و سپس پزشک عمل جراحی را انجام می‌دهد. یا در کنار اتاق عمل یک کارگاه تراش وجود دارد و میله‌هایی را که در شکستگی‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند، برحسب شکل و اندازه عضو شکسته شده، می‌تراشند تا عضو شکسته پس از ترمیم کوتاه یا بلند نشود. حال این وظیفه‌ی یک مهندس پزشکی است که دستور ساخت یا تراشیدن میله‌ها را بدهد. و در نهایت یک مهندس پزشکی می‌تواند در مؤسسات و شرکت‌های خصوصی یا دولتی، در زمینه‌ی ساخت تجهیزات پزشکی فعالیت کند. برای مثال فارغ‌التحصیلان ما به راحتی می‌توانند دستگاه شنوایی سنجی را بسازند. دستگاهی که به وسیله‌ی آن باید تمامی کودکانی که می‌خواهند برای سال اول دبستان ثبت نام کنند، مورد سنجش شنوایی قرار گیرند. اما متاسفانه حتی بعضی از مراکز استان‌های ما چنین دستگاهی را ندارند.

این همه، بیانگر ضرورت حضور متخصصان مهندسی پزشکی در جامعه است».

پیش‌بینی وضعیت آینده‌ی این رشته در ایران: (نظر کارشناس)

با توجه به توضیحات گفته شده آینده‌ی این رشته در ایران از چشم‌انداز روشنی برخوردار است، به شرط هماهنگی بخش پزشکی و بخش مهندسی. ضرورت وجود مهندسان پزشکی در بیمارستان‌ها، خرید تجهیزات و … در صرفه‌جویی اقتصادی هم کاملاً احساس می‌شود. در نهایت می‌توان گفت که زمینه‌ی توسعه‌ی این رشته فراهم است و برای کار بیشتر فضای مناسبی دارد.

دروس رشته و واحدهای رشته:

حداقل و حداکثر مجاز طول دوره کارشناسی مهندسی پزشکی در سه گرایش مطابق آئین نامه های دوره کارشناسی شورایعالی برنامه ریزی است.
تعداد کل واحد های درسی در طول دوره ۱۴۰ واحد می باشد که شامل دروس عمومی، پایه، اصلی، تخصصی و اختیاری ، به شرح زیر می باشد:

۱- دروس عمومی ۲۰ واحد
۲- دروس پایه ۲۶ واحد
۳- دروس اصلی ۴۷ واحد
۴- دروس تخصصی ۴۷ واحد

سطوح رشته

ردیف نام دانشگاه کاردانی کارشناسی ارشد دکترا
۱ آزاد- بجنورد *
۲ آزاد- تهران *
۳ آزاد- دزفول *
۴ صنعتی اصفهان *
۵ صنعتی امیرکبیر *

واحد های درسی (سیلابس) رشته

ردیف نام درس ردیف نام درس
۱ آزمایشگاه الکترونیک ۱ ۲ آزمایشگاه الکترونیک ۲
۳ آزمایشگاه ترمودینامیک و انتقال حرارت ۴ آزمایشگاه فیزیک ۱
۵ آزمایشگاه فیزیک ۲ ۶ آزمایشگاه ماشینهای الکتریکی
۷ آزمایشگاه مدارهای الکتریکی ۱ ۸ آزمایشگاه مدارهای منطقی
۹ آزمایشگاه مقاومت مصالح ۱۰ آزمایشگاه میکروپروسسورها
۱۱ آمار حیاتی و روش تحقیق ۱۲ آناتومی
۱۳ اصول فیزیوتراپی و کاردرمانی ۱۴ الکترومغناطیس ۱
۱۵ الکترونیک ۱ ۱۶ الکترونیک ۲
۱۷ الکترونیک ۳ ۱۸ الکترونیک صنعتی
۱۹ اندازهگیری الکترونیکی ۲۰ برنامه نویسی کامپیوتر
۲۱ بهداشت عمومی ۲۲ بیوشیمی
۲۳ بیوفیزیک ۲۴ پروژه
۲۵ تاریخ اسلام ۲۶ تجزیه و تحلیل سیستمها
۲۷ تجزیه و تحلیل و طراحی سیستم ۲۸ تربیت بدنی ۲
۲۹ ترمودینامیک ۳۰ تکنیک پالس
۳۱ جبر خطی ۳۲ دینامیک
۳۳ دینامیک ماشین ۳۴ رباتیک
۳۵ ریاضی عمومی ۱ ۳۶ ریاضی عمومی ۲
۳۷ ریاضیات مهندسی ۳۸ زبان تخصصی
۳۹ زبان خارجی ۴۰ زیست شناسی
۴۱ سیستمهای کنترل خطی ۴۲ شبکههای کامپیوتری
۴۳ طراحی اجزاء ۱ ۴۴ فارسی عمومی
۴۵ فیزیک پزشکی ۴۶ فیزیک عمومی ۱
۴۷ فیزیک عمومی ۲ ۴۸ فیلترهای سنتزمدار
۴۹ گزارش نویسی ۵۰ ماشینهای الکتریکی مستقیم و متناوب
۵۱ مباحث ویژه ۲ ۵۲ مباحث ویژه ۳
۵۳ محاسبات عددی ۵۴ مدارهای الکتریکی ۱
۵۵ مدارهای الکتریکی ۲ (کامپیوتر) ۵۶ مدارهای منطقی
۵۷ معادلات دیفرانسیل ۵۸ معارف اسلامی ۲
۵۹ مهندسی سیستمها ۶۰ میکروپروسسورها
۶۱ مکانیک سیالات ۶۲ کارورزی
۶۳ کنترل صنعتی ۶۴ کینزیولوژی و بیومکانیک ۱ و ۲ و ۳

منبع: اینترنت، شبکه رشد

در همین رابطه بخوانید:


راهنماي عضويت در خبرنامه مقالات (کليک کنيد)

* اگر فکر مي کنيد مقالات اين سايت مفيد است و مي خواهيد از مقالات جديد با خبر شويد، لطفا آدرس ايميل خود را در زير وارد کرده و روي دکمه عضويت کليک کنيد و سپس روي لينک داخل ايميل تائيد که برايتان ارسال مي شود کليک کنيد. در غير اينصورت نيز مراجعه مجدد شما باعث دلگرمي خواهد بود.


فيدخوان نرم افزار جعبه لايتنر ماندگار Add to Google Reader or Homepage


خريد آنلاين نرم افزار لايتنر ماندگار به همراه فلش کارت رايگان، پرداخت و تحويل در محل

نظرات

خیلی خوب بود.من اشنایی با رشته دندانبزشکی و خلبانی می خواستم

خیلی استفاده کردم اما لطفا در ارتباط با گرایش بیو مواد مهندسی پزشکی در دوره کارشناسی ارشد اطلاعات جامع تری بدهید.

با سلم اطلاعات خیلی خوبی داده بودیدمیشه در مورد دانشگاههایی که کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی ارائه میشه توضیح دهید.

please do not give commentوقتی نمیدونی مهندسی پزشکی چند تا گرلیش دارد

بیشتر در مورد شاخه های دکتراش صحبت کنید

با سلام من دانشجوی کارشناسی برق هستم می خوام ارشدمهندسی پزشکی ادامه بدم از عزیزانی که در این زمینه اطلاعاتی در اختیارم بزارن ممنون میشم.۰۹۳۶۲۵۱۷۳۳۷

خیلی خوب بودممنون استفاده کردم خدا کنه حرفاتون در مورد آیندهی کاری درست در بیاد آخه من تازه از این رشته قبول شدم

سلام
ممنون از اطلاعاتی که در اختیار بازدید کنندگان گذاشتین
موفق باشید

عالی بود.ممنون

میشه از رشته مهندسی فناوری اطلاعات برای ارشد وارد این رشته شد؟

سلام اطلاعاتتون برای من که علاقه مند به رشته مهندسی پزشکی هستم خوب بوده اما در مورد بازار کار خارج کشور یا بورسیه تحصیلی این رشته اطلاعاتی ندادین .ممنون میشم اگه از وضعیت تحصیل این رشته در خارج کشور هم مطالبی بذارین . راستی از دوستانی که در مورد بورسیه این رشته اطلاعات بیشتری دارن میخوام منو هم تو ارتقاء این این هدف کمک کنن ایدیمو میذارم اگه کمک کنید ممنون میشم. [email protected]

با سلام ، من اکنون در رشته ی ریاضی کاربردی شهید بهشتی تحصیل می کنم و ترم اولی هستم . و در رشته ی مهندسی پزشکی بیو مکانیک واحد علوم تحقیقات قبول شدم . به ریاضی علاقه دارم از طرفی هم بسیار به این رشته علاقه دارم . چون از سختی و بازار کار نامطلوب رشته های علوم پایه میترسم اکنون به انتخابم شک کردم . میتوانم از ترم دوم به رشته ی مهندسی پزشکی بروم . لطفا من رو راهنمایی کنید . خیلی خیلی ممنونم … این آی دی منه :
[email protected]

سلام لطفا اسم دانشگاه های دولتی و آزادی که مهندسی پزشکی توش تدریس میشه رو برام ایمیل کنید یا تو سایت قرار بدید و تا چه رتبه ای پذیرش میشه تو دانشگاه های دولتی؟

سلام مطالبتون خوب بود ممنون.لطفا بگید که تا چه رتبه ای در منطقه ۳ میشه در این رشته در دانشگاه دولتی قبول شد.باز هم تشکر.

با سلام میخاستم بدونم چه درصد هایی نیاز هست واسه قبول شدن در دانشگاه ازاد واسه رشته پزشکی منطقه ۳ هستم با تشکر

webe elmie khobi darid man mikhastam mohandesi pezeshki bekhonam ama hichi azash nemidonestam shoma be man kheily komak kardidi ye khahesh daram age momkene rotbe va traze in reshte ro ham bezarid
mamnon moafagh bashid

AAAliii boOd kheili mamnoOnam.mer30.kheili komakam kardid.

ba salam.man davtalabe konkoure emsal hastam.lotfan dar rabete ba sakhtihaye dorane tahsil dar rabete ba mohande30ye pezeshki ham etela at bezarid.mamnun mofid bood

سایت خیلی خوبی بود.
مطالبش تو انتخاب رشته دانشگاه آزادخیلی کمکم کرد.
ممنونم. یه دنیا.

تشکر
عالی بود
میشه لطفا یه سری اطلاعات درباره تراز لازم برای قبولی در دانشگاه امیر کبیر رو برام میل کنین؟
ممنون

meri.faghat hamin

salam mamnon lotfan bazar kar khareje keshvar o tozih bedid mamnon

thanks alot

من تازه میخوام امتحان بدم لطف کنید کسی که در اومده درصداش رو بگه من واسه دانشگاه دزفول میخوام

تراز دانشگاه دزفول چنده مرسی

خیلی بد

توضیح کلی خوبی درباب رشته مهندسی پزشکی مطرح کردهاید واز این بابت باید گفت دست مریزاد ولی اگر مقالات وپروژه ها وعلم روز مربوط به این رشته را بیشتر مورد توجه قرار بدهید
به نظرم در این صورت استقبال خیلی خوب از این وبلاگ خواهد شد با تشکر

سلام اطلاعاتتون خیلی خوب بود اما اکه بتونین میانکین تراز و رتبه مورد نیاز واسه قبولی در امیر کبیر تهرانوبرام میل کنین ممنون میشم منتظر جوابتون هستم با تشکر راسی من از منطقه۲ام

خیلی خوب بود فقط میخواستم سئوال کنم که این رشته هنوزم جز گرایش های ارشد رادیو لوژی هست یا نه؟؟
ممنون میشم جواب رو برام ایمیل کنین

سلام …حال شما ؟
خیلی استفاده کردم ممنون .
میخواستم از خدمتتون سوالاتی رو بپرسم که برای دوره کارشناسی این رشته تا چه رتبه ای میشه قبول شد ؟
بخصوص اگر بخوایم در دانشگاههای مطرح تهران بخونیم نیاز به چه رتبه ای هست ؟

و برای دوره کارشناسی ارشد چطور ؟

و اینکه شما اگر جای من بودین و میخواستین برای ارشد این رشته رو انتخاب کنین و ادامه بدین بین دانشگاه شریف و تهران و امیرکبیر کدام را انتخاب می کردین ؟

من کنکور ارشد دادم و شکر خدا رتبه ی خوبی دارم و دوره ی کارشناسی الکترونیک خوانده ام . ممنون میشم اگر راهنمایی کنید .

سوال اولم به این خاطر بود که میخوام بدونم اهمیت و اعتبار و جایگاه این رشته تا چه حد است .
مثلا پزشکی درکنکور تجربی و برق در کنکورریاضی رتبه ی خیلی خوب میخواهد و این نشون دهنده ی جایگاه و اهمیت این رشته هاست و همین موضوع را میخوام در مورد مهندسی پزشکی بدونم .

امیدوارم زود جواب بدین چون برای انتخاب رشته چند روز دیگه بیشتر فرصت نیست . یا لااقل من را ارجاع بدن به سایتها یا اشخاصی که در این رابطه اطلاعات دارند .
با تشکر .
خداحافظ .

salam
khob bod faghat y soal daram
man reshtam computere mitonam mohandesi pzeshki sherkat konam?
lotfan javabamo bdin

سلام خیلی خوب بود فقط نگفتین که چه رشته هایی میتونن در ارشدش شرکت کنند شنیدم تمام لیسانسهای گروه پزشکی هم میتونن درسته؟ ترا خدا جواب بدین

با سلام
لطفا اطلاعاتی درمورد چارت درسی کارشناسی مهندسی پزشکی و مقدار شهریه ثابت هر ترم دانشگاه آزاد دزفول و نیزدرباره تراز لازم برای قبولی دراین دانشگاه رو در صورت امکان برام میل کنید البته قابل ذکره که بنده سال قبل مهندسی کامپیوتر رو با معدل خوب به پایان گذراندم
با تشکر واحترام
ناصر امیدی
[email protected]

با عرض خسته نباشید میخواستم بپرسم من لیسانسم رو تو رشته تاسیسات حرارتی و برودتی گرفتم آیا میتونم تو رشته مهندسی پزشکی مقطع ارشد شرکت کنم؟ رشته تاسیسات زیر شاخه مکانیکه

لطفاً سایت های این رشته ها رو هم بنویسید
مصلاً سایت جامع مهندسی پزشکی ایران
www . dezmed . com

یا بقیشون که بقیه اطلاع پیدا کنند.

سلام من دانشجوی رشته بیوفیزیک هستم.لطفادر مورد بازارکار بیوفیزیک راهنمایی کنید.

لطفا رتبه مورد نیاز برای قبول شدن مهندسی پزشکی امیر کبیر رو روی سایت قرار بدید
ممنون

درباره ی رشته هایی که میشه از اونا به ارشد مهندسی پزشکی رفت بگید ممنون

سلام . من لیسانس فیزیک اتمی دارم.لطفا در مورد رشته فزیک پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد و وضعیت شغلی آن و شباهت و تفاوتهای آن با رشته مهندسی پزشکی هم راهنمایی بفرمایید. متشکرم

به نظر من بی مسئولیت ترین فرد روی زمین شما باشید . چون اصلا به سوالات بازدید کننده هاتون جواب ندادید . برید به درک .

پاسخ: دوست عزیز، پاسخ به تمامی سوالات مطرح شده نه تنها جزو مسئولیت ما، بلکه در تخصص ما هم نیست
موفق و پیروز باشید

kheily aly bood tashakor

?mishe rotbehaye ghaboli ro begin

سلام کارتون خیلی خوب بود

ba salam kartuno jahaye dige ham didam vali chizi ke mikhastam bedoona in bood ke az pezeshki biomekanic mishe arshad mekanik raft

ببخشید میشه بگید این رشته در کدام دانشگاه ها تدریس می شود؟
چه رتبه هایی می توانند در این رشته پذیرفته شوند؟
ممنون اگه میشه زود تر جواب بدید

چه رتبه ای میخواد؟

sala,.hame chiz khob bod faghat age mishe teraze ghaboli in reshte toye chand daneshgahe khob dar iran mesle amirkabiro vasam e_mail konin.merc

خوب بود ولی اونایی که دزفول مهندسی پزشکی خوندن لطفا به من بگن که راضی بودن یانه اخه باید برم واسه ثبت نام

سلام مرسی از اطلاعاتی که دراختیارماگذاشتید.میشه لطفا درمورد خلبان بودن خانم ها در ایران اطلاعاتی بدید.مرسی

خوب بود…ولی من شنیدم که این رشته بازار کار خوبی نداره…من مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد تبریز قبول شدم ولی فعلا منتظر نتیجه سراسری ام…خواستم نظرتونو در رابطه با دانشگاه آزاد تبریز بدونم…آیا امکانات خوبی داره؟ در ضمن شما می دونید که هزینه هر ترم این رشته در این دانشگاه چقدره؟
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

من عمران و مهندس پزشکی قبول شدم .
علاقه خودم دومیه ولی سردر گمم.
عمران دانشگاه ازاد بجنورد
مهندسی پزشکی امام رضا مشهد
چیکار کنم؟

آقای احسان
از آنجا که مدیر این سایت هرگز پاسخ گوی شما نمی باشد و وقتی شما آزمون کارشناسی ارشد قبول شدید اونوقت شاید جواب سوال شما رو بدن!من لازم دونستم که شما رو راهنمایی کنم….چون خودم شرایط مشابه رو داشتم…میدونم چه سخته بین ۲ انتخاب موندن…البته من معماری دانشگاه دولتی و مهندسی پزشکی آزاد قبول شدم…با این حال دومی رو انتخاب کردم…به نظر من آدم هیچ وقت رشته مهندسی پزشکی دولتی رو نمی ذاره بره آزاد عمران بخونه…مهندسی پزشکی از نظر آینده شغلی و خیلی چیزهای دیگه از عمران و معماری بهتره..این رو من نمیگم…از چند مشاور خوب پرسیدم…به هر حال هر تصمیمی میگیرید موفق باشید…

منم تو دوراهی هستم
از نوع خیلی بدش
مهندسی عمران غیر انتفاعی آمل + مهندسی پزشکی آزاد اردبیل قبول شدم (کنکور ۸۹)

چند روز بیشتر وقت ندارم واسه تصمیم گیری

از اونجایی که عمران زیاده یکم میترسم
۵ تا از هم کلاسی هام هم عمران و معماری آمل قبول شدن
درضمن خونمون آستاراس و از نظر مسافت با اردبیل راهی نیست
دیگه دیونه شدم
نمیدونم چی کار کنم
در مورد شهریه ی دانشگاه آزاد هم اصلا اطلاع درستی ندارم

ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

Gmail:[email protected]

hi
دانشجوی مکانیک جامدات هستم میخواستم در مورد کنکور ارشد مهندسی پزشکی (بیو مکانیک)بدونم رتبه قبولی برا امیر کبیر و شریف باید توی چه رنجی باشه،بهتره که کدوم دروس اختیاری بخونم-ساخت و تولید یا آناتومی و فیزیولوژی؟(merci)

سلام.ممنون بابت اطلاعاتی که دادین.تورو خدا کمکم کنید.سر دوراهی خیلی خیلی بدی گیر کردم.رشته من تجربی بود.پارسال میکروبیولوژی دانشگاه آزاد تهران پزشکی قبول شدم.یه ترم خوندم ترم بعدی رو مرخصی گرفتم.امسال مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک دانشگاه آزاد تبریز قبول شدم.الان موندم چیکار کنم.بین این دوتا کدوم بهتره.ریاضیم خوبه.آینده کدوم بهتره؟کدومو بخونم؟زود جواب بدین لطفا فرصت انتخابم خیلی کمه.

salam khob bod.lotf konid etelaati dar morede bazare kar dar dubai begid.

سلام خیلی عالیه من به بچه هایی که این رشته روقبول شدن پیشنهادمیکنم که فرصت روازدست ندن برن واسه ثبت نام چون داداش من این رشته رومیخونه وخیلی هم راضیه البته نظرخودشون مهم تره.راستی من هوافضاقبول شدم خیلی خوش حالم.باآرزوی موفقیت برای همه.بای

salam,ba tashakor az etelaati ke too in zamine dar ekhtiyaram gozashtid,vaghean mofid bood va dar taeene hadafam kheyli moaser bood

اول تشکردوم یه درخواست اگه میشه ظرفیت پذیرش دانشگاههای دولتی وآزاد ورتبه ی لازم برای هر کدوم رو برام ایمیل کنین باسپاس فراوان

salam mikhastam bedonam reshtei fizike pezeshi dokhtara ham mitonan bekhonan va tarzesh toi uni azad va rotbe toi sarsari baeed chand bashe.mer30

lotfan sharayet va rotbeye lazem baraye ghabooli dar daneshgahe sarasariro baram mail konin

سلام خسته نباشید اگه امکان داره درباره ی ادامه ی تحصیلات مهندسی پزشکی در خارج از کشور مظالبی برام ایمیل کنین.ازکسانی هم که نظر منو خوندن میخوام اگه درباره ی مهندسی پزشکی نظرخاصی دارن برام ایمیل کنن از خوهروبرادرا ممنون میشم آدرسم:[email protected]

سلام
ممنون از مطالب کامل وخوبتون .من لیسانس طراحی صنعتی هستم میخواستم بدونم آیا میتونم در فوق برای مهندسی پزشکی شرکت کنم .من بیشتر برای طراحی محصولات در نظر دارم این رشته رو بخونم و به غیر از واحدهای الکترونیک که ما در رشته خودمون نداشتیم فکر نکنم به مشکل بخورم.و اگر مرکزی رو برای آمادگی کنکور ارشد سراغ دارید به من معرفی کنیدلطفن . برای امیر کبیر چه رتبه ای لازم داریم ؟

با سپاس فراوان

سلام از کاردانی به کارشناسی میشه این رشته(مهندسی پزشکی) رو انتخاب کرد من کاردانی برق دارم

ینی بالینی کارشناسی ارشد نداره

خوب بود ولی کافی نبود

سلام خسته نباشید میخواستم ببینم برای قبولی در رشته مهندسی پزشکی دانشگاه تهران و دانشگاه های دولتی دیگر در تهران و دانشگاه آزاد تهران چه رتبه و درصد هایی باید بیارم و چند ساعت روزانه باید درس بخونم ممنون میشم به ایمیلم پاسخ بدید (منطقه ۲)

با سلام من فیزیک هستهای میخونم میخوام ارشدم رو مهندسی ÷زشکی بخونم البته تو ترکیه میشه در این مورد منو راهنمایی کنید کلاسهای امادگی ترکیه رو میرم ولی در این رشته زیاد اشنای ندارند متشکرم

to0p,tanx

۱soal
mishe rotbeye lazem va3 mohande30 pzshki amirkabiro va3 2khtaraye shahrestani bgid??
dast2n talaaaaaaaaaaaaa,

s.l.m خیلی عالی بود ممنون

سلام میخواستم بدونم که با چه رتبه ای میتونم در رشته مهندسی پزشکی قبول بشم؟مرسی.

جالب بود. با تشکر

سایت مهندسی پزشکی مشهد تاسیس شد…

www. mbme.ir/index.php

سلام.من دانشجوی مهندسی پزشکی هستم.رشته جالبی است.حتی برای کسی که رشته ریاضی خونده وهیچ اطلاعاتی در مورد زیست نداره.ولی توصیه می کنم اگه واقعا علاقه دارید وارد این رشته بشید ویه چیز دیگه اگه کارشناسی این رشته رو خونید این رشته رو برای ارشد انتخاب کنید چون بچه هایی که کارشناسی این رو خونده باشند موفق ترند.

man sakene tabrizam…che rotbei baraye in reshte lazeme?

ali bood..

salam
man chegoonegiye sakhtemane fesharsanjo ba tamame joziytesh lazem daram
manbae khubi dar ekhtiaretoon darid moarefi konid?

baraye ghaboli dar in reshteh be che rotbehey niaz darim

سلام بچه ها می خواستم بدونم میتونم تو رشته ی مهندسی پزشکی تو پیام نور موفق باشم یا نه؟؟
دانشجوها یا هرکی که اطلاع داره خواهش میکنم راهنماییم کنید…
[email protected] om

با تشکر از سایته بسیار خوبه شما امیدوارم به کاره پر ارزشه خودتون یعنی اطلاع رسانی ادامه بدید من یه پشت کنکوری هستم
اگه میشه برام مجله یه خبری بفرستید

من همین سواله یاسر جان هم دارم اگه کسی هست منو راهنمایی کنه
واقعا متشکرم

سلام کدوم گرایش واسه کارشناسی و کارشناسی ارشد بهتره؟ جداگانه توضیح بدید لطفا

رشته مهندسی پزشکی که در دانشگاه ازاد بجنورد نیست!!!!!!!!
پس چرا نوشتین؟!

salam
man reshtam narmafzare alagheie ziadi be mohandesi pezeshki daram
man mitonam arshad in reshtaro sherkat konam?
baiad che kar konam che torie?
lotfan komakam konin

kheili khobe

سلام با تشکر
یه سوال دارم اگه به سوالم جواب بدین ممنون میشم
رشته مهندسی پزشکی هم شاخه ایی به نام دندان پزشکی داره؟

سلام خسته نباشید
من دیپلم کامپیوتر دارم
ورشته نرم افزار رو انتخاب کردم میخواستم ببینم میتونم بعد از گرفتن فوق دیپلمم توی این رشته رشته مهندسی پزشکی رو انتخاب کنم؟
و موقعیت شغلی کدومشون بهتره
باتشکر

گی وناودان

تریم وناو سایتدان

سلام ممنون از اطلاعاتی که در مورد رشته مهندسی پزشکی دادین……

عالی بود لطفا در مورد پزشکی هواپیما هم بنویسید ممنون

خوب بد نست اگه می شد بیشتر در باره ی هریک از شا خه های مهندسی پزشکی بیان می کردی بهتر بود.

خیلی عالی بود.اطلاعات خوبی در اختیارم گذاشتین.

خواهش میکنم اگه میشناسین کسانی رو که در این رشته ددارن تحصیل میکنن یا این رشته رو خوندن به من معرفی کنید به sonya_senjil این آی دی منه.ممنون بای

خوب بود ولی از گرایش هاش اطلاعات کافی نداشت!!!!!!

salam mer30 az matalebetun.kheili toooop bud.mishe daneshgahaie sarasarie esfahan va tehran ke mohandesie pezeshki erae midan vasam email konin? mamnun

kheyli khub bud,mel30

برای شروع تحقیقم عالی بود، ممنونم.

سلام مرسی خیلی مفید بود ولی خب این شرایطی که گفتین تو ایران یه جور ارزوی محاله ونشدنی وگرنه همه حجوم نمیاوردن سمت پزشکی داروسازی وغیره ولی خب واقعا باید تشکر کرد از اطلاعات جامعی که میدین

میشه لطفا یه تو ضیحی بدین تا چه رتبه ای میشه مهندسی پزشکی قبول شد و تو چه شهر هایی داره؟

salam be nazare shoma bargh behtare ya mohandesi pezeahki?va aya mishe az mohandesi pezeshki be pezeshki dar kharej az keshvar burs gereft?ba tashakor.khahesh mikonam be emailam javab dahid

عالی بود من در همین رشته تحصیل میکنم

رشته مهندسی پزشکی در دانشگاه صنعتی سهند هم در مقطع کارشناسی و هم در مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد.

سلام از اطلاعات کافی که در اختیار نهادید قدردانی می کنم
من تو همین رشته تحصیل می کنم اما کمی نامید شدم احساس مس کنم انطوری که باید موفق باشم نیستم به سرم زده انصراف بدم لطفا راهنماییم کنید
سپاسگزار

سلام.کاردانی کامپیوتر می خونم ومیخوام وارد مهندسی پزشکی شم میشه لطف کنین راهنماییم کنین؟باید چیکار کنم؟آخه هم الکترونیک کار کردم هم رباتیک.خیلی خوشم آمده از این رشته.ممنونتون میشم

بازارکار رشته ی پرستاری عالیه همچنین دانشجو یان پرستاری نیز می تواند ارشد مهندسی پزشکی را بدهند

من برای کنکور ۹۱ باید بخونم اگه کسی دانشگاه علوم تحقیقات قبول شد درصداشو بگه ممنون

سلام اطلاعات در مورد مهندسی پزشکی خیلی قدیمی بود من یه کتاب معرفی رشته ها تو کتابخانه ی مدرسه پیدا کردم چاپ ۸۴ انگار همون رو تایپ کردین با ی کم تغییر چرا گرایش های مختلفش رو معرفی نکردین ؟ چون تقریبا هیچ کس نتونسته اونا رو درست برای من معرفی کنه!

سلام
من کاردانی ماشین های کشاورزی خوندم متاسفانه بازار کار رشته های کشاورز هصلا خوب نیست،قصد ادامه تحصیل در رشته مهندسی پزشکی را دارم،با توجه به اینکه من دیپلم فنی دارم و کاردانی ماشین آلات کشاورزی دارم چطور میتونمدر رشته مهندسی پزشکی شروع به ادامه تحصیل کنم؟
ممنونم اگه کمکم کنید
[email protected]

میشه بنویسید برای هر دانشگاهی منظورم ازاد دولتی باید رتبه چند بیاریم تا بتوان مهندسی پزشکی خواند این مطالب واقعا مفید اند ولی برای دانشجویان من هنوز کنکور ندادم دبیرستان میرم.ممنون میشم

با سلام من دانشجوی ترم آخر کارشناسی رشته آمار هستم تصمیم گرفتم در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی ادامه تحصیل دهم از شما خواهشندم من را راهنمایی کنید.
با تشکر

salam
man hameye nazararo khundam
jaleb bud
vali bara unayi k mikhan in reshtaro bekhunan chan tosie daram
man daneshjuye terme 5e mohandesi pezeshkie tabriz hastam
in reshte vagan reshteye sanginie
shayad intor be nazar nayad vali sakhtiye hameye reshteharo yeja dare
makhsusan bara kasati k be zist alage nadaran sakhtare
gerayeshe biomekanik bishtar az bioelektrik ba pezeshki nazdike va darsaye pezeshki bishtar dare
bara unayiam k az reshtehaye janbi mikhan varedem.pezeshki beshan migam ke chon in reshte dar arshad zarfiatesh vagan kame sakhtish ziadtare

سلام واسه ی این که مهندسی پزشکی امیر کبیر قبول شم حداکثر رتبه ی کشوریم باید چند باشه

faezeh عزیز.ممنون.کمک شایانی بود

سلام مرسی از اطلاعات خوبتون…. من سال سوم ریاضی هستم منطقه۲ . میخام بدونم وا۳ این رشته چه رتبه و ترازی برای دانشگاه های تهران لازمه؟؟؟؟

سلا و خسته نباشید من در رشته ی الکترونیک فارغ تحصیل شدم و ارشد مخابرات قبول شدم که البته مهندسی پزشکی همون دانشگاه رو هم اوردم می خواستم بدونم آیا امکان تغییر رشته در دانشگاه سراسری هست ؟ واینکه به نظر شما کدام یک از این گرایش ها بهتره؟

با سلام من دانشجوی ترم آخر کارشناسی الکترونیک هستم.
خیلی دوست دارم برای ارشد رشته ی مهندسی پزشکی بخونم.
خواهش میکنمراهنمایی کنید
با تشکر فراوان.

سلام میخواستم بدونم که کودوم شاخه از مهندسی پزشکی بهتره؟ بیوالکتریک یا بیو متریال؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام من سال سوم دبیرستان هستم معدلم ۱۶ست تو رشته ریاضی.میخام شماوبقیه دوستان که میخونن بهم بگن چقد و چگونه باید درس بخونم تا رشته مهندسی شیمی قبول؟؟؟چه دانشگاهاییوتوچه شهرهایی؟باچه ترازی مهندسی شیمی قبول میکنن؟؟؟توروخداکمکم کنید و جوابمو به ایمیلم هم شما هم هرکی میتونه راهنماییم کنه بفرسته توروخدا کمکم کنیدمنتظرتون هستم[email protected]

سلام من سال سوم رشته ریاضی هستم میخام ازتون کمک بخام بگید برای قبولی تو رشته مهندسی پزشکی چقدر درس بخونم؟؟و بهم بگید کدوم دانشگاه با چه رتبه ای مهندسی پزشکی میگیره؟توروخدا به ایمیلم جواب بدید اگه دوستان اطلاعات دارن در اختیارم بذارن[email protected]

چه کلاسی شرکت کنم که به موفقیتم اضافه کنه؟؟

بچهتوروخدا اگه شماها میدونید به ایمیلم جواب بدید[email protected]

هرکی میتونه کمکم کنه به ایمیل بده[email protected]

javabe in soala kojas???

با سلام
میخواستم بدونم رشته بیوفیزیک بهتره یا پرستاری؟چون هردو را قبول شدم و تو دوراهی گیر کردم.نظر شما چیه؟

من دانشجوی مهندسی پزشکی ام به نظرمن بهترین رشته است….

خیییییییییییلی عالی بودومتشکرم

دوست عزیز پس در مورد رشته مهندسی( پزتو پزشکی )چیزی ننوشتی

سلام من مهندسی پزشکی آزاد مشهد و مهندسی صنایع پیام نور مشهد قبول شدم
کدومو برم
کمک کنید

man daneshjoye karshenasie arshade mohandesi pezashkie elmo sanate iran hastam age rahnamaei rajebe reshte khastin mail bezanin:[email protected]

salam,kheyli mamno0n k in etelaato0 dar ekhtiaremon gozashtin,faqat az y chizi harfi nazadid,inke taraze in reshte vse dsneshgshe azad,va che rotbehay vase danesh gahe dolati mipaziirean?,va hazineye terma vase daneshgah azad cheqadre?mamnoonam age javabesho mail ko0nid,yahaminja bezarid

salam,khaste nabashid,lotf mikonid k taraze in reshte va ro0tbasho dar daneshgahe azad va dolati begiid?
mamnoon

bazam khaste nabashiid,lotf ko0nid tarazesho0 vase daneshgah tehran,va ro0tbe ro0 vase amir kabiir b man bgiid?
?????hatman hhhaaaaaaaaaaaaaaaa

in reshte vase do0khtarato0re?
che

سلام من لیسانس مهندسی برق الکترونیک دولتی دارم و ارشد هم مهندسی پزشکی شهید بهشتی و مخابرات قبول شدم. مهندسی پزشکی رو انتخاب کردم. واقعا رشته فوق العاده ایه.خیلی به درد میخوره و حسابیه

سلام. من الان دانشجوی مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی سهندم. تو همین دانشگاه می تونم رشته ی مهندسی پزشکی هم بخونم ولی نمی دونم چی کار کنم. از یه طرف به هر دو شون علاقه دارم از طرف دیگه همه می گن بازار کار مهندسی شیمی بهتره. لطفا منو راهنمایی کنین.ممنون.

کارشناس مامایی هستم و می خواهم اطلاعاتی در مورد کارشناس ارشدمامایی بگیرم و می خواهم بدانم در چه رشته هایی ارشد بدهم ؟

من به عنوان کارشناس مامایی در چه رشته هایی می توانم برای کارشناسی ارشد شرکت کنم؟

سلام .
من درباره رشته مهندسی پزشکی اطلاعات می خواستم که مطالب شما کامل بود . ممنون
می خواستم بدونم که برای کارشناسی ارشداین رشته گرایش بالینی میشه ایران ادامه تحصیل داد ؟ کدوم دانشگاه . سپاسگذارم

سلام
سایتتون عالیه…نظیر نداره
می خواستم بگم اگه امکانش هست در مورد کارشناسی ارشد مطالب بیشتری بذارید.
راستی ممنون میشم اگه بگید با چه رتبه ای میشه مهندسی پزشکی ارشد
واسه دولتی قبول شد؟

سلام میخواستم بدونم رشته ی مهندسی پزشکی بیو مکانیک بهتره یابیو الکترونیک .البته برای خانومها.ممنون میشم اگر کمکم کنید

kheili khob bod faghat mikhastam beporsam man kardaniye computer daram mitonam baraye karshenasi in reshtaro bekhonam
mamnon misham behem javab bedin ta bedonam

سلام اطلاعات خوبی داد اما کمی به روز نبود .میخواستم ببینم مهندسی پزشکی پیام نور چطوره.

سلام.اگه میشه درصد های قبولی در دانشگاه سراسری تبریز را برام ایمیل کنید.لطفا.ممنون

به نظرم اگه تو کل این مطالب به جای کلمه مهندسی پزشکی کلمه بیوالکتریک رو جایگزین کنید مظلب کامل میشود. هیچ توضیحی راجع به بازار کار افتضاخ اون دو گرایش دیگه ندادید . من بعد از شش سال خوندن لیسانس و فوق لیسانس بیومتریال تو امیرکبیر هیچ چیز خوبی تو این رشته ندیدم. به نظرم حیف رتبه های خوب کشور که آینده کاریشون با ورود به این رشته خراب کنند.

سلام خسته نباشید می خواستم بپرسم برای قبولی در دانشگاه صنعتی شریف مهندسی پزشکی چه رتبه ای لازمه

salam man taze dasam dar maghtaee kardani reshty naghshe keshi sanati (danshgah elmi karbordi podmani)tamam shode dar zemn daray madrak fani va herfee tajhizat pezeshki ba nomry khili khob mibasham aya man mitavanam baray edame tahsil karshenasi tajhizat pezeshki bekhonam dar kodam daneshgah lotfan man ra kamel rahnamaee konid ba tashakor az shoma.

salam mjadad madraki ke man az fani va herfeee gerftam yek dory kamel yek sale bood onam jozee vahed hay paas shode mibashad ba tashakor. zemnan age az dostan soali dar in zamine kar amali ba dastgahhay pezshki dashtand dar khedmat hastam .

سلام لطفا رتبه لازم برای قبولی در رشته ی مهندسی پزشکی سهند تبریز رو برام ایمیل کنین منطقه ۳

سلام من رشته علوم تجربی خوندم والان دانشجوی سال اول مهندسی بزشکی بالینی هستم به توانایی هام اعتقاد دارم و عاشق رشته ام هستم اما دروس ریاضی و فیزیک من نسبت به بچه هایی که رشته ریاضی فیزیک خونده اند ضعیف تره.لطفا منو راهنمایی کنید وآیا من در این رشته و گرایش موفق میشم؟

سلام
مرسی از مطالب عالیتون
خیلی ممنون می شم اگه لیست رشته های کارشناسی ای که می تونن برای مهندسی پزشکی شرکت کنن و گرایش های مهندسی پزشکبی و لیست دانشگاه های پذیرنده رو برام ایمیل کنین البته لطفا و خیلی هم مرسی
بازم ممنون
[email protected]

مرسی از اطلاع رسونیتون

متاسفم ، امکان ارسال نظر برای این پست وجود ندارد .