خريد آنلاين نرم افزار جعبه لايتنر ماندگار >> پرداخت و تحويل در محل


معرفی رشته حقوق (کارشناسی علوم انسانی)

تمام روابط اجتماعی که آثار حقوقی از آن ایجاد می شود، موضوع علم حقوق قرار می گیرد. این روابط می تواند مربوطه به روابط دولت و مردم باشد که به حقوق عمومی معروف است و یا شامل روابط خصوصی مردم گردد که حقوق خصوصی نامیده می شود. به عبارت دیگر حقوق عمومی شامل حقوق قوای سه گانه کشور، حاکمیت و آنچه مربوط به اداره کشور است، می شود و حقوق خصوصی به روابط بین خود مردم می پردازد که مهمترین آنها روابط تجاری است که عامل ایجاد رشته حقوق تجارت شده است و یا مسائل مربوط به حقوق مدنی است که از آن جمله می توان به اموال، مالکیت، قراردادها، مسوولیت هایی که اشخاص در خطاهایی که مرتکب می شوند برایشان به وجود می آید مثل مسوولیت ناشی از حوادث، قواعد مربوط به ارث، وصیت، ولادت، اقامتگاه اشخاص و دهها مورد دیگر اشاره کرد.
همچنین شاخه ای از حقوق به روابط بین المللی می پردازد که خود به دو بخش حقوق روابط بین الملل عمومی و خصوصی تقسیم می شود که حقوق روابط بین الملل عمومی به روابط بین دولتها و سازمانهای بین المللی می پردازد.

رشته حقوق یکی از محبوب ترین رشته‏ های داوطلبان گروه علوم انسانی است . دامنه گرایش‏های رشته حقوق گسترده و در کلیه روابط زندگی امروز قابل ملاحظه است .  این روابط می‏تواند مربوط به روابط دولت و مردم باشدکه به حقوق عمومی معروف است و یا  روابط خصوصی مردم را در برمی‏گیرد که حقوق خصوصی نامیده می‏شود . حقوق عمومی شامل حقوق قوای سه‏گانه کشور، حاکمیت و آنچه که مربوط به اداه کشور است ، می‏شود و حقوق خصوصی به روابط بین خود مردم می‏پردازد که مهمترین آنها روابط تجاری است که عامل ایجاد رشته حقوق تجارت شده است و یا مسائل مربوط به حقوق مدنی است که از آن جمله می‏توان به اموال ، مالکیت ، قراردادها، مسؤولیت‏هایی که اشخاص در خطاهایی که مرتکب می‏شوند برایشان به وجود می‏آید مثل مسؤولیت ناشی از حوادث ، قواعد مربوط به ارث ، وصیت ، ولادت ، اقامتگاه اشخاص و دهها مورد دیگر اشاره کرد . همچنین شاخه ای از حقوق به روابط بین المللی می‏پردازد که خود به دو بخش حقوق روابط بین الملل عمومی و خصوصی تقسیم می‏شود که حقوق روابط بین الملل عمومی به روابط بین دولتها و سازمانهای بین‏المللی می‏پردازد.

دانش آموختگان این رشته باید از جسارت ، قدرت استدلال ، خلاقیت ذهنی و فن بیان خوب کافی برخوردار باشند. علم حقوق  با جامعه شناسی ، روانشنانسی و علوم فلسفی آمیخته است و یک حقوقدان مطلع باید از این علوم آگاهی‏کافی داشته باشد . همچنین یک دانشجوی حقوق برای این که در رشته خود موفق گردد لازم است که به زبان و ادبیات فارسی مسلط باشد ، چون منطق حقوق در ضمن این که شباهت‏های زیادی به منطق ریاضی دارد ، یک منطق اقناعی و خطایی است . یعنی یک حقوقدان باید بتواند کسانی را که مورد خطاب اوقرار می‏گیرند و یا دادگاهی را که مأمور رسیدگی به دعوا است ، با زبان سلیس و بلیغ قانع کند ، در نتیجه باید به زبان و ادبیات مسلط باشد . در ضمن باید اطلاعاتی از ریاضیات داشته باشد، همچنین دانشجویان حقوق با مفاهیم اساسی فقه و اصول در اسلام ، جامعه‏شناسی ، روان‏شناسی ، امور مالی و پزشکی قانونی و … آشنا می‏شوند.

دانشجویان این رشته دروس مقدمه علم حقوق ، حقوق جزای عمومی، حقوق اساسی ، حقوق مدنی ، مبانی علم اقتصاد ، عربی ، مالیه عمومی ، مبانی جامعه شناسی را در قالب دروس پایه می‏گذارند.

توانایی های لازم رشته حقوق

جسارت، قدرت استدلال، خلاقیت ذهنی و فن بیان خوب لازمه موفقیت در این رشته است. ممکن است که به دست آوردن لیسانس حقوق کار دشواری نباشد اما حقوقدان شدن بسیار مشکل است. چرا که علم حقوق امروزه با جامعه شناسی، روانشناسی و علوم فلسفی آمیخته شده است و یک حقوقدان باید از این علوم اطلاعات کافی داشته باشد. همچنین یک دانشجوی حقوق برای این که در رشته خود موفق گردد لازم است به زبان و ادبیات فارسی مسلط باشد چون منطق حقوق در ضمن این که شباهت های زیادی به منطق ریاضی دارد، یک منطق اقناعی و خطابی است. یعنی یک حقوقدان باید بتواند کسانی را که مورد خطاب او قرار می گیرند و یا دادگاهی که مامور رسیدگی به دعوا است، با زبان سلیس و بلیغ قانع کند، در نتیجه باید به زبان و ادبیات مسلط باشد. در ضمن باید اطلاعاتی از ریاضیات داشته باشد.

موقعیت شغلی و درآمد رشته حقوق در ایران

در حال حاضر به دلیل توسعه این رشته و تعداد زیاد فارغ التحصیلان آن، که از دانشگاههای دولتی و غیر دولتی وارد بازار کار می شوند، یافتن کار مناسب برای فارغ التحصیل لیسانس با دشواری هایی توام است و بخصوص متقاضیانی که علاقه مند به کار خاصی در این رشته هستند، مثل متقاضیان وکالت، با محدودیت هایی مواجه می شوند. اما در کل یک دانشجوی خوب و علاقه مند می تواند پس از گواهی لیسانس به شغل های متنوعی مثل وکالت دعاوی دادگستری، مشاور حقوقی بانک ها، شهرداری ها، شرکت ها و وزارتخانه ها و سردفتری دفاتر اسناد رسمی جذب گردد و درآمد مناسبی کسب کند.

درس ها و واحدهای رشته حقوق

دروس پایه:
مقدمه علم حقوق، حقوق جزای عمومی، حقوق اساسی، حقوق مدنی، مبانی علم اقتصاد، عربی،  مالیه عمومی، مبانی جامعه شناسی.

دروس اصلی و تخصصی:
آئین دادرسی مدنی ، متون حقوقی ، آئین دادرسی کیفری ، حقوق اساسی ، حقوق جزای عمومی ، حقوق بین المللی عمومی ، حقوق سازمانهای بین المللی ، حقوق اداری، اصول فقه، متون فقه، حقوق تجارت، قواعد فقه، حقوق تطبیقی، ادله ثبات دعوی ، حقوق کار، پزشکی قانونی، کار تحقیقی، حقوق بین المللی خصوصی .تسلط بر زبان عرب و فرانسه هم به اغلب دانشجویان حقوق توصیه می‏شود . امکان ادامه تحصیل در این رشته تا مقطع دکتری تخصصی برای تمام گرایشهای حقوق وجود دارد.

در حال حاضر به دلیل توسعه این رشته و تعداد زیاد فارغ التحصیلان آن، که از دانشگاههای دولتی و غیردولتی وارد بازارکار می‏شوند، یافتن کار مناسب برای فارغ التحصیل لیسانس با دشواری هایی توام است و بویژه متقاضیانی که علاقه مند به کار خاصی در این رشته هستند، مثل متقاضیان وکالت، با محدودیت‏هایی مواجه می‏شوند . اما در کل یک دانشجوی خوب و علاقه‏مند می‏تواند پس از گواهی لیسانس و با تکیه بر معلومات خود در شغل‏های متنوعی مثل وکالت دعاوی دادگستری ، مشاور حقوقی بانک‏ها ، شهرداری‏ها، شرکت‏ها و وزارتخانه‏ها و سردفتری دفاتر اسناد رسمی مشغول فعالیت شوند.

در همین رابطه بخوانید:


راهنماي عضويت در خبرنامه مقالات (کليک کنيد)

* اگر فکر مي کنيد مقالات اين سايت مفيد است و مي خواهيد از مقالات جديد با خبر شويد، لطفا آدرس ايميل خود را در زير وارد کرده و روي دکمه عضويت کليک کنيد و سپس روي لينک داخل ايميل تائيد که برايتان ارسال مي شود کليک کنيد. در غير اينصورت نيز مراجعه مجدد شما باعث دلگرمي خواهد بود.


فيدخوان نرم افزار جعبه لايتنر ماندگار Add to Google Reader or Homepage


خريد آنلاين نرم افزار لايتنر ماندگار به همراه فلش کارت رايگان، پرداخت و تحويل در محل

نظرات

باعرض سلام نوشته های شما رادر معرفی رشته ی حقوق خواندم وبسیار مناسب بود ولی اگر امکان دارد بیشتر به معرفی این رشته و وضعیت فعلی این رشته در ایران وبازار کار ان والبته اینده ای این رشته اشاره ای داشته باشید.

باعرض سلام نوشته های شما رادر معرفی رشته ی حقوق خواندم وبسیار مناسب بود ولی اگر امکان دارد بیشتر به معرفی این رشته و وضعیت فعلی این رشته در ایران وبازار کار ان والبته اینده ای این رشته اشاره ای داشته باشید.

خوب بود

اعرض سلام نوشته های شما رادر معرفی رشته ی حقوق خواندم وبسیار مناسب بود ولی اگر امکان دارد بیشتر به معرفی این رشته و وضعیت فعلی این رشته در ایران وبازار کار ان والبته اینده ای این رشته اشاره ای داشته باشید.

merci kheyli komakam kard

فارغ التحصیل رشته ادبیات فرانسه هستم در مقطع کارشناسی سوال ام اینست؟آیا می توانم برای کارشناسی ارشد حقوق بخوانم

khob bood

سلام با تشکر از مقاله ی بسیار مفیدتان خواهشمندم در صورت امکان نمام گرایش های رشته حقوق را در کارشناسی ارشد ایمیل کنید.
با تشکر

من هنوز محصلم در رشته ی ریاضی خواستم بدونم اگه بخوام برم این رشته می تونم برم یا نه ؟ خیلی ممنون مطالب خوبی بود فقط در مورد اینکه چه رتبه ای می خواد و … هم بحث کنید .

کمک خوبی کرد ممنون

اگه در مورد رشته های گروه علوم انسانی موضوعات
بیشتربزارید ممنون میشم

در مورد مهندسی شیمی هم در صورت امکان اطلاعات بدهید

nokate jaleb va soodmandi bood faght mikhastam beporsam man lisanse modiriyat daram mitoonam arshad hughugh bekhunam va karam dar moghayese ba bachehaye khode hughugh cheghad sakhtare. mamun va mer30

من دانش اموز دوم دبیرستان در رشته ی انسانی هستم و از رشته ام خیلی خیلی راضی هستم و میخوام حقوق بخونم و عربی و کلا ریاضیاتم خوبه و….. اگه امکان دارد در مورد بازار کار این رشته بیشتر صحبت کنید

من حدود ۳۲ سال دارم رشته اصلی من برق هستش اما رشته حقوق رو دوست دارم میخوام ببینم اگه حقوق بخونم میتونم از مزایای این رشته بعد از چهل سالگی استفاده کنم یا محدودیت زمانی دارم

با سلام
من ۳۲ سال دارم ولیسانس ادبیات عرب هستم اما ادامه تحصیل در رشته حقوق رو بیشتر دوست دارم ولی درباره کاربرد رشته های حقوق واینده شغلی ان اطلاعات کافی ندارم اول بفرمایید که ایا من با مدرک ارشد حقوق می توانم به کار وکالت بپردازم یا خیرو بعد اینکه ایا محدودیت سنی دراین رشته وجود دارد؟

سلام من دانشجوی رشته ریاضی دانشگاه پیام نورم ولی چون به حقوق خیلی علاقه دارم میخواهمتغییر رشته بدم حقوق پیام نور به درد بخور هست البته میخواهم ادامه تحصیل بدم لطفاپاسخ سوالم رو ایمیل کنید با تشکر

با سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم کسی که لیسانس حقوق نداره می تونه در ازمون ارشد حقوق شرکت کنه؟

با درود و سپاس از شما که وقت میذارید و به مسائل و سوالات ما می پردازید. من در حال حاضر دارم حقوق پیام نور شرکت می کنم. سوالی که درباره این رشته دارم این هست که: رشته حقوق در ایران تا چه اندازه زیر سلطه ی اسلام است ؟
اگر من وارد این رشته بشم، دارم حقوق اسلامی انحصار شده به نفع حکومت رو میخونم؛ یا اینکه واقعا علم حقوق رو فرا گرفته ام…؟
لطفا به این سوال حیاتی پاسخ بدهید. منتظرم.
(پاینده باشید)

عالی بود واقعا ممنون

رشته حقوق رشته ی است که هیچ وقت برای انسانهای زیرک کمبود کارندارد

زندگی راسخت نشماریم هر رشته ی را ادامه میدهید فقط جرات میخواهد برایه یافتن شغل و………….
(اسمان مال من است)

سلام خیلی ممنون از اطلاعات خوبتون من تازه امسال دانشگاه قبول شدم رشته حقوق از اطلاعاتتون خیلی استفاده کردم فقط میخواستم دعضوسایت بشم هرکاری کردم نشد چی کاربایدبکنم؟

سلام.ممکنه لطف کنید کلیه گرایشهای رشته حقوق در مقطع کارشناسی ارشد با معرفی هر گرایش را برایم ایمیل کنید؟

سلام .بنده ترم۵کارشناسی حقوقم.میخواستم بپرسم از کی برای ارشدشروع کنم.ضمنادانشگاه پیام نوردرس میخونم.ودرسم هم خوبه …..

امیدی هست.؟

من ترم سه رشته ریاضی محض هستم میخواستم بدونم در مقطع کارشناسی ارشد چه رشته هایی به ریاضی نزدیکتر است؟

سلام
من ترم ۵ کارشناسی معماری هستم
میخاستم ببینم میشه همزمان توی پیامنور کارشناسی حقوق بخونم؟
البته از نظر وقتی و سختیش میگما.
ممنون میشم اگر کمک کنید و email بزنید.

با عرض سلام خدمت شما و همه کسانی که عاشق علم هستند.سوالی داشتم.من تازه میخوام کنکور بدم میخوام اگه امکان داره یه برنامه درسی به من بدید چون من عاشق رشته حقوق هستم میخوام حتما به این رشته برسم .با تشکر منتظر جواب شماهستم

ما که میخواهیم حقوق خصوصی بخونیم

خوب بود فقط اگه بخواهیم کنکور تجربی بدهیم ورشته یحقوق راانتخاب کنیم ؟ چقدر رتبه لازم هست؟

سلام.من رشتم انسانیه وپشت کنکوری ام و عاشق حقوق.ولی عربی مو ریاضیم ضعیفه.اشکال نداره.کلا موفق میشم برم حقوق.ممنون.

ضرایب نمرات دروس و نحوه ی تاثیر دروس در کنکور رو هم بذارید ممنون میشم

سلام
خسته نباشی .. کاش یکم درباره علوم قضایی وبازار کار اون هم می نوشتید من موندم چیکارکنم… واقعا نمی دونم کدوم رو بخونم… علوم قضایی یا حقوق؟

سلام من دانشجوی رشته شیمی محض دانشگاه دولتی هستم الان ترم ۵ هستم به رشته حقوق علاقه خیلی زیادی دارم به همین خاطز میخوام از رشته خودم انصراف بدم بیام نور امتحان بدم حقوق بخونم به نظر شما کار درستی میکنم واینکه بازار کار رشته حقوق برای زنان تو ایران چطوریه لطفا مرا راهنمایی کنید متشکرم

با سلام
مطالب جالبی بود اما رشته حقوق به نظر من اگر فرد علاقه بهش داشته باشه میتونه موفق باشه و اینکه قدرت استدلال بالا چرا که درک کردن ضرر نیاز به سنجیدن موقعیت افراد داره و کسیکه بتونه خودشرو در جای مظلوم قرار بده میتونه موفق بشه در رشته حقوق خصوصی اونچه سنجیده میشه ضرر شخصی است که به یکنفر وارد شده اما در حقوق عمومی ما به دنبال کسی میگردیم که عملی رو انجام داده که مستحق مجازات است رشته حقوق فرا گرفتنش مستلزم علاقه و پشتکار زیاد است چرا که در حقوق باید یک سری مسائل را درک کرد بازم از مطالب زیباتون تشکر میکنم چرا که خیلی مفید بود

با سلام من پشت کنکوری انسانی هستم به رشته ی حقوق خیلی علاقه دارم ولی نمیدونم چه درسهایی را باید بیشتر بخونم لطفا راهنماییم کنید ؟چه رتبه ای میخواد چه دولتی وچه پیامنور وغیر انتفاعی لطفا راهنماییم کنید ؟مرسی

salam man hoghogh ro khili

با عرض سلام این مطالبی که بیان شده بود خیلی در انتخاب رشته به من کمک کرد
با تشکر

باسلام خدمت شماخسته نباشید.
من میخوام تغییررشته بدم،میخواستم اگه امکان داره کسانی که میتونند درموردرشته حقوق به من کمک کنندیااطلاعات بیشتری به من بدن بامن تماس بگیرند.ممنون میشم…
ایملم:[email protected]

متشکرم ازشما……..

با سلام خدمت شما
من فارغ التحصیل رشته مامایی ام می خوام واسه ارشد یکی از رشته های علوم انسانی و انتخاب کنم چون حفظیاتم خوبه و بهش علاقه دارم و از لحاظ روحی فوق العاده حساسم و قدرت بیانم متوسط می خواستم اگه کسی می تونه کمکم کنه بگه که چه رشته ای برم که بعد از ارشدم بتونم سر کار برم ومناسبم باشه

ایمیل:[email protected]

man lisance faranse daram vali mikham arshad hoghoogh bekhoonam .age mishe kami rahnemaeem konin.
mamnoon.

سلام مطالبتون خیلی بهم کمک کرد خیلی ممنون.

ممنون از مطالبتون

ممنون از اطلاعاتتون ولی خواهشمندم به بقه بگویید از اسم ورسم این رشته فاصله بگیرند چون کاملا دروق است

من یک دانشجوی حقوقم و ۱سال دیگه لیسانس میگیرم یکی از دوستام ریاضی کاربردی میخونه چیجوری میتونه بیاد رشته ی ما؟[email protected]

سلام من لیسانس حقوق دارم معدلم ۱۷ هست اما بیکارم بازار این کارو بیش از این اشباه نکنید

سلام من رشتم انسانیه وپشت کنکوری ام وعاشق حقوق خواهشا راهنماییم کنید که چه درسهایی را باید بیشتر بخونم وضریب هاش توی کنکور بالاست؟

تو رو خدا جوابم را بدهید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام میخواستم یه برنامه درسی که از نظر شما خوب است ومخصوص رشته ی حقوقه بهم بدهید که با استفاده از آن بتونم تمام درسهامو بخونم وتوی کنکور رشته ی حقوق بیارم ؟چون میخوام واقعا به این رشته برسم؟ وکدوم درسها را بیشتر بخونم وچه رتبه ای میخواد؟ چه سراسری ؟چه پیام نور؟ چه غیر انتفاعی و آزاد؟ ولطفا راجع به رشته ی علوم قضایی وبازار کار اطلاعاتی بهم بدهید؟؟؟با تشکر منتظر جوابهای شما هستم تو رو خدا یکی کمکم کنه چون هرچی زمان میگذره استرس ام بیشتر میشه؟؟؟؟؟ممنون میشم اگر هر چه زودتر جوابم را ایمیل کنید برام ؟

سلام میخواستم اگه میشه تفاوت رشته حقوق با رشته فقه و حقوق رو از لحاظ موقعیت شغلی بگید.
ممنون

salam.mikham bedonam reshteie olom qazae behtare ia hoqoq??????lotfan j bediiid

رشته من علوم اجتماعی است می توانم در رشته حقوق ارشد شرکت کنم

سلام من رشتم انسانیه وپشت کنکوری هستم وعلاقه ی زیادی به رشته ی حقوق دارم ازتون میخوام کمکم کنید که بتونم این رشته را قبول بشم؟برای کنکور چه درسهایی را باید بیشتر بخونم ؟که ضریبش بالاست؟ وچه رتبه ای تو کنکور میخواد ؟چه سراسری؟چه غیرانتفاعی؟چه پیام نور؟چه آزاد

سلام خسته نباشید تو رو خدا یکی جواب سوال هامو ایمیل کنه واسم مرسی با تشکر

سلام.مرسی از اطلاعات بسیار خوبتون.
من دوم دبیرستانم و رشتم تجربیه ولی اصلا این رشته رو دوست ندارم و با این رشته هیچ هدف و انگیزه ای ندارم…من از اول میخواستم برم رشته ی انسانی و حقوق بخونم چون عاشق حقوقم و آرزومه که بهترین رتبه در کنکور حقوق قبول شم ولی به خاطر حرفای دیگران اومدم رشته ی تجربی…ولی حالا تصمیم گرفتم تغییر رشته بدم از سوم برم انسانی بخونم و حقوق قبول شم.میخواستم بدونم آیا اگه تغییر رشته بدم از بقیه ی انسانی ها عقب نمیمونم؟یا آیا اصلا کار درستیه که الآن تغییر رشته بدم؟و تابستون باید چه درسایی رو بخونم؟عربیم در حد ۱۶ است ولی به عشق حقوق میتونم بیشتر تلاش کنم و نمرمو بیارم بالا آیا موفق میشم؟
لطفا جوابمو بدید و کمکم کنیدو جواب سوالتمو واسم ایمیل کنید
مرسی

سلام مطالبتون خیلی عالی بود.
من سال اول دبیرستانم ببخشید میشه تو انتخاب رشته کمکم کنید آخه نمیدونم رشته ریاضی برم یا انسانی ؟ نمره درس عربیم هم ۱۸است .

سلام مطالبتون خیلی عالی بودمن لیسانس نرم افزارکامپیوترهستم می خواستم ارشدحقوق شرکت کنم می خواستم بدونم به نظرشمامی تونم

ایا برای شرکت در فوق لیسانس حقوق باید لیسانس حقوق داشته باشم ؟لطفا مرا راهنمایی کنید.

اول سلام
مطالبتون خوب بود اما چرا جواب نظر های بقیه رو نمی دید این سوال ها خیلی بدرد ادم میخوره وسوالات خوبیه من سوم راهنمایی هستم ومی خوام به خواطر وکالت برم انسانی بخونم می خوام بدونم چه رتبه ای لازمه و چه درس هایی درصد رتبه مو بهتر میکنهودر ضمن لطفا اگه کسی دانشجوی این رشته است واطلاعاتی داره بهم بده یه دنیا ممنون میشم
توووووو رو خدا شماهم جواب این کاربرارو بدید مبهشون احترام بزارید

سلام.من دانشجوی سال اخر حقوق هستم ولی میخوام ارشد تغییر رشته بدم میخواستم بدونم بعد از ارشد تو یک رشته ی دیگه میتونم اگه خواستم ازمون کانون وکلا شرکت کنم یا دیگه لیسانس حقوقم به درد نمیخوره؟

سلام من رشتم انسانیه عاشق رشته حقوقم و به نظرم بهترین رشتس
لیسانسه هاشو رو هوا میزنن.اصلانم نیازیی به پارتی بازی نیست.
من داداشم خودش وکیله پایه یک دادگستریه و دانشجوی ارشد علامه طباطلییه اگه سوالی راجع به شغلو رشتش داشتید ازش بپرسید اینم وبلاگشهwww.hoqoooq.blogfa.com

با سلام و تشکر.من در سال سوم دبیرستان هستم.و تازه می خوام شروع کنم.اطلاعات بیشتری در اختیارم بذارید.نوشته هاتون خیلی بهم انگیزه می ده.به افتخار همه وکلای ایران!!!!

ba salam matalebetun khob bud ,man daneshjuye terme 3 hugug hastam va az reshtam delsard shode budam,komakam kardid,fagat omidvaram bazare kari ke goftin hagigat dashte bashe.

سلام – ممنون لذت بردم
من اگه ۶-۷ سالم پشت کنکور بمونم بازم به حقوق فکر میکنم

من امسال رشته حقوق پیام نورقبول شدم چندسال بود این رشته رودوست داشتم اما الان که بهش رسیدم همه میگن رشته سختیه و بازار کارخوبی هم نداره واکثرحقوقی هابیکارند
لطفا/ خواهشا منو راهنمایی کنید؟ بدجور افسرده شدم

با سلام من ۲۷ سالمه و فوق دیبلم زبان دارم و تصمیم دارم وکالت بخونم لطفا رهنماییم کنید.[email protected]

خیلی مطالب خوبی در این مورد داد

حقوق و جامعه شناسی بیشترین امار بیکاریو تو ایران داره.قبول شدن روزانشم خیلی سخته من خودم با رتبه ۳۵۰ رشت قبول شدم.البته شبانه تا ۲۰۰۰ هم قبول میکنه

سلام من ۱۶ سالمه وریاضی میخونم ولی با تمام وچود حقوق رو دوست دارم اما به دلیل پافشاری برادرانم مچبور شدم ریاضی بخونم. لطفا کمکم کنید تا به اون جیزی که خودم میخوام برسم. جون اگر نتونم به اون جیزی که می خوام نرسم(اگه حقوق رو انتخاب کرده باشم)حسرت نمی خورم جون میدونم خودم این راه رو انتخاب کردم ولی در غیر اینصورت همه رو مقصر میدونم.

سلام من کارشناس علوم قضایی هستم ، سوالم این است که آیا می توانم در آزمون وکالت شرکت کنم ، یا این آزمون منحصرا” مربوط به رشته ی حقوق و فقه است؟ متشکر می شوم جواب بدین

سلام از اطلاع رسانی شما سپاسگذارم لطفا اخبار مهم تر اینده شغلی رشته های علوم قضایی وحقوق را برام ایمیل کنید متشکرم

درود بر شما اگه بتونید از وضعیت و چگونگی قبولی در کارشناسی ارشد رشته حقوق عمومی بنویسید خیلی خوب میشه

با سلام
از زحمات گرانمایه شما قدردانی می نمایم.
امید است که با اصلاح پاره ای از قوانین موجود
نیازروز مره جامعه مرتفع گردد.
هیج لذتی بالا تر از این نیست که دردمندی به
حقوق خود دست یابد.واین امر مسبب نمی شودمگر
با ورود علاقه مندان این رشته معنوی.
ارادتمند صابری

salam.matalebetoon khube vali bayad chizaye bishtari ro benevisid.man sale avale dabirestan hastam ve ghasd daram ensani bekhunam va badesh ham vekalat.vali in etelaat kheyli kame.lotfan komakam konid…..

من ترم اول رشته حقوق هستم پیام نور
چند روزی میشه که جواب تربیت بدنی نیمه متمرکز سراسری اومده
و اونم قبول شدم
حالا کدومیک رو ادامه بدم ؟؟؟؟
http://www.zosd.blogfa.com

درسته که میگن افرادی که در رشته ی علوم انسانی درس میخونن بهره ی هوشی پایین دارن؟

باسلام
من فوق دیپلم الکترونیک هستم به رشته حقوق و وکالت خیلی علاقه دارم وبا توجه به شاغل بودن,میتونم رشته حقوق پیام نور بخونم وبازار رشته حقوق و وکالت چطوریه؟؟ لطفا مرا راهنمایی کنید.

با سلتم وخسته نباشید،می خواستم بدونم که من کارشناسی ارشد حقوقم ولی لبسانسم غیر حقوقه،آیا میتونم در آزمون وکالت و یا قضاوت شرکت کنم؟

سلام من رشته ادبیات فارسی هستم.میخوام فوق لیسانس حقوق بخونم.من گوشم کمی ضعیفه شنوایی ام حدود ۶۰ درصده. میخواستم بگم ایا با توجه به شرایط ذکر شده میتونم در حقوق موفق بشم.به حقوق هم خیلی علاقه دارم. ممنون جواب را برام ایمیل کنید

salam behame in jori nist ke migan bachehai olom ensani kam hoshan na injori nistm ina hame hafeze ghavi daran

بسیار عالی من خیلی خوشم امد

سلام دوستان خسته نباشین. مطالب ها خوبن تا حدی کمک میکنن ولی اگه رشته حقوق رو بیشتر بشکافین منمنون میشیم. متشکرم. من ترم دوم حقوقم.درسامم خوبه. راستش واسه ارشد خیلی نگرانم نمیدونم کی شروع کنم واسه ارشد تلاش کنم و از چه منابعی کمک بگیرم و مهمتر اینکه کدوم رشته واسه ارشد خوبه؟ البته خودم با توجه به بازار کار میخوام حقوق خصوصی و عمومی رو ادامه بدم. علاقه هم دارم. حالا شما راهنماییم کنید متشکرم. تو پیام نور میخونم.منتظر ایمیلتون هستم. با آرزوی موفقیت.

متاسفم ، امکان ارسال نظر برای این پست وجود ندارد .