خريد آنلاين نرم افزار جعبه لايتنر ماندگار >> پرداخت و تحويل در محل


معرفی رشته داروسازی

بسیاری از مردم و از جمله تعداد قابل توجهی از داوطلبان آزمون سراسری شناخت صحیحی از رشته داروسازی ندارند. آنها نمی‌دانند که شغل فارغ‌التحصیل داروسازی، دارو فروشی نیست و حتی هدف این رشته نیز فقط تربیت داروساز نمی‌باشد. چرا که داروسازی تنها یکی از تخصص‌های فارغ‌التحصیل این رشته است.
باید دانست که در علم‌ پزشکی‌ برای‌ مداوای‌ یک‌ بیمار، روش‌های‌ متعددی‌ از جمله‌ دارو درمانی‌، جراحی‌ و روان‌ درمانی‌ وجود دارد که‌ در این‌ میان‌ دارو درمانی‌ به‌ عنوان‌ متداول‌ترین‌ شیوه‌ در تمام‌ دنیا شایع‌ است و رشته‌ داروسازی‌، رشته‌ای‌ است‌ که‌ در همین‌ زمینه‌ با بیماران‌ و مردم‌ مرتبط‌ می‌گردد. همچنین‌ یک‌ داروساز در صورت‌ ناموفق‌ بودن‌ رژیم‌ دارو درمانی‌ باید علل‌ عدم‌ موفقیت‌ را بررسی‌ کند. از همین‌ رو می‌توان‌ گفت‌ رشته‌ داروسازی‌ بخشی‌ از علوم‌ پزشکی‌ است‌ که‌ در رابطه‌ با تولید و ساخت‌ دارو، بررسی‌ وضعیت‌ دارو در بدن‌ انسان‌ و موجودات‌ زنده‌ و میزان‌ تأثیر دارو در سلامت‌ جامعه‌ و کم‌ کردن‌ بحران‌های‌ بیماری‌زا نقش‌ ایفا می‌کند. به‌ عبارت‌ دیگر رشته‌ داروسازی‌ به‌ شناخت‌ ماده‌ مؤثر، فرموله‌ کردن‌ این‌ ماده‌ (تبدیل‌ ماده‌ مؤثر به‌ فرمی‌ که‌ قابل‌ مصرف‌ برای‌ بیمار باشد مثل‌ قرص‌، کپسول‌، شربت‌ یا استفاده‌ از روش‌های‌ تزریقی‌) و بررسی‌ اثرات‌ دارو بر بدن‌ بیمار می‌پردازد.
شاید جالب باشد که بدانید حدود ۳۰ تا ۵۰ درصد علت ناموفق شیوه مداوای یک بیمار، به دارو مربوط می‌شود؛ یعنی کیفیت دارو، انتخاب نوع‌دارو و نحوه استفاده از دارو (این که بیمار دارو را با چه مواد غذایی یا دارو‌های دیگر استفاده کرده است) می‌تواند اثر دارو را تضعیف کند. و این وظیفه یک داروساز است که علت را تشخیص دهد و در این زمینه پزشک معالج را راهنمایی کند.

داروسازی‌ تلفیقی‌ از علوم‌ پایه‌ و بالینی‌ است‌ و به‌ همین‌ دلیل‌ توانمندی‌ در دروس‌ فیزیک‌، شیمی‌ و زیست‌شناسی‌ برای‌ این‌ رشته‌ ضروری‌ است‌. همچنین‌ دانشجوی‌ این‌ رشته‌ برای‌ ارائه‌ خدمات‌ به‌ بیماران‌ باید بتواند با افراد به درستی‌ ارتباط‌ برقرار کرده‌ و خوب‌ صحبت‌ کند و در ضمن‌ فردی‌سخت‌کوش‌ و جدی‌ باشد چون‌ دروس‌ این‌ رشته‌ بسیار فراگیر و متنوع‌ بوده‌ و هم‌ جنبه‌ حفظی‌ و هم‌ جنبه‌ تحلیلی‌ دارد و در نتیجه‌ به‌ همت‌ و تلاش‌ قابل‌ توجه‌ نیازمند است‌.

حدود ۹۰ درصد فارغ‌التحصیلان‌ این‌ رشته‌ جذب‌ بازار کار می‌شوند که‌ از این‌ میان‌ بیش‌ از ۸۰ درصد جذب‌ داروخانه‌ها و مابقی‌ در صنایع‌ داروسازی‌ (صنعت‌ ساخت‌ و کنترل‌ دارو) و کارخانه‌های‌ آرایشی‌ ـ بهداشتی‌ مشغول‌ به‌ کار می‌شوند یا در کارهای‌ اجرایی‌ وزارت‌ بهداشت‌، درمان‌ و آموزش‌ پزشکی‌ فعالیت‌ می‌کنند. از سوی‌ دیگر در حال‌ حاضر حدود ۹۷ درصد داروهای‌ مورد نیاز کشور (از نظر عددی‌) در کارخانه‌های‌ متعدد داروسازی‌ داخل‌ کشور ساخته‌ می‌شود و بدون‌ شک‌ این کارخانه‌ها به‌ کارشناسان‌ داروسازی‌ نیاز دارند. این‌ در حالی‌ است‌ که‌ اکثر کارخانه‌های‌ داروسازی‌ کشور دارای‌ واحدی‌ به‌ نام‌ واحد تحقیقات‌ هستند و امکان‌ فعالیت‌های‌ تحقیقاتی‌ برای‌ فارغ‌التحصیلان‌ علاقه‌مند مهیا است.

درس‌های‌ رشته داروسازی در طول‌ تحصیل‌:

دروس‌ پایه‌:

بیولوژی‌ نظری‌، فیزیک‌ نظری‌، ریاضیات‌ پایه‌ و مقدمات‌ آمار، شیمی‌ عمومی‌، بیوشیمی‌ ، فیزیولوژی‌ ، شیمی‌ آلی‌ ، تشریح‌، اصول‌ خدمات‌ بهداشتی‌،آمار حیاتی‌، شیمی‌ تجزیه‌، میکروب‌شناسی‌ نظری‌ و عملی‌، انگل‌شناسی‌ و قارچ‌شناسی‌، ایمونولوژی‌، کمک‌های‌ اولیه‌، کامپیوتر.

دروس‌ تخصصی‌:

گیاه‌شناسی‌ دارویی‌، اشکال‌ دارویی‌، تغذیه‌ و رژیم‌ درمانی‌، مواد خوراکی‌ نظری‌، مدیریت‌ در داروسازی‌، درمان‌شناسی‌، اطلاعات‌ دارویی‌، شیمی‌ دارویی‌، فارماکولوژی‌، مفردات‌ پزشکی‌ ، فرآورده‌های‌ دارویی‌ بیولوژیکی‌، فیزیکال‌ فارماسی‌، روش‌های‌ دستگاهی‌، سم‌شناسی‌ ، بیوفارماسی‌، داروسازی‌ صنعتی‌ ، کنترل‌ میکروبی‌ دارویی‌ ، کارآموزی‌ صنعت‌، زبان‌ تخصصی‌، مقدمات‌ داروسازی‌، گیاه‌شناسی‌ داروسازی‌، کارآموزی‌ داروخانه‌. (بیشتر درس‌های‌ این‌ رشته‌‌ همراه‌ با آزمایشگاه‌ ارائه‌ می‌شود).

دانشگاه‌های پذیرنده رشته داروسازی:

دانشگاه‎های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ـ درمانی اصفهان، اهواز، تبریز، تهران، شهید بهشتی ـ تهران، شیراز، کرمان، کرمانشاه، مازندران ـ ساری ، مشهد.

مقاطع تحصیلی: دکترای حرفه‌ای

دوره‌ها: روزانه

نام و تعریف رشته:

رشته دکترای عمومی داروسازی Doctor of Pharmacy Pharm. D شاخه ای از علوم پزشکی است که به منظور رفع نیاز های خدمات داروئی جامعه در سازمان های مرتبط با دارو تاسیس شده است.

تاریخچه رشته و پیشرفت های جدید:

با توجه به نیاز بشر به درمان بیماری ها و همچنین پیشرفت علم شیمی و بیولوژی و همچنین ارتباط تنگا تنگ علوم مختلف و همچنین گشوده شدن عرصه برای ارائه روش های جدید درمانی بااستفاده از دارو های جدیدتر و موثر تر رشته داروسازی از ابتدای قرن بیستم به عنوان یک رشته مستقل مطرخ گردید که این امر در ایران با استقلال این رشته از رشته پزشکی و تاسیس دانشکده داروسازی در سال ۱۳۱۳ در دانشگاه تهران محقق گردید. به مرور زمان و با توجه به نیاز کشور به استفاده از خدمات داروسازان و همچنین احساس ضرورت بر تدوین برنامه های تحصیلی این رشته، دانشکده های داروسازی دیگری در تبریز، اصفهان، مشهد، اهوازو سپس شهید بهشتی، کرمان، شیراز، ساری و کرمانشاه تاسیس گردید. همچنین برنامه رشته داروسازی به صورت مدون در سال ۱۳۶۱ توسط شورای انقلاب فرهنگی ارائه که این برنامه با کمی تغییر در سال ۱۳۶۷ بازنگری گردیده است. امروزه علاوه بر تاسیس دانشکده های داروسازی هر دانشکده به لحاظ رشد و تحولات عظیم علمی اقدام به تاسیس مراکز تحقیقاتی و همچنین با توجه به نیاز جامعه به خدمات تخصصی تر اقدام به تاسیس و را ه اندازی رشته های تخصصی نموده است.

فلسفه تدوین برنامه ( ارزشها و باورها ):

حفظ سلامت انسان و محیط زندگی وی از حقوق اصلی او محسوب می شود و در رشته داروسازی نیز با توجه به کاربردهای تعیین کننده آن در تامین سلامت جامعه در راستای تحقق عدالت اجتماعی، بر مد نظر گرفتن این حق اساسی تاکید می شود . دانشمندان مسلمان و ایرانی در شناخت محیط زندگی و داروها پیشقدم بوده اند و دراین برنامه بر روح حاکم بر فرهنگ غنی ملی در زمینه های اقلیم شناسی و جنبه های اخلاقی بخصوص اخلاق پزشکی تاکید دارد. همچنین از نیازهای اساسی انسانها تمایل به رشد و تعالی است و انسانها فطرتا طالب شناخت بهتر خلقت هستند . لذا دراین برنامه بر افزودن اطلاعات ، ایجاد نگرشهای لازم و تقویت جنبه پژوهشگری و دستیابی به نهانهای خلقت توجه می شود و سعی می گردد با بکار گیری شیوه های جدید و قدیم تعلیم و تربیت در جهت افزایش قدرت تفکر ، استقلال ، تصمیم گیری و افزایش توان حرفه ای فراگیرندگان با توجه به نیازهای جامعه و اولویت های ملی با بهره گیری از فراگیری مداوم گام برداشته شود.

رسالت (Mission):

ماموریت اصلی تربیت دانش آموختگانی است که می توانند در نظام های بهداشتی و تامین سلامت و آموزشی ، پژوهشی ، برنامه ریزی و خدماتی مربوط به داروها انجام وظیفه کنند با تربیت این نیروها تامین سلامتی پیشرفت خواهد داشت . همچنین با استفاده از متدها و تکنیکهای جدید ساخت دارو و ارائه مشاوره به تشخیص درمان و پیش گیری از بیماری ها کمک می شود. بطور کلی این رشته بر خلاقیت ، نوآوری ، کارگروهی و اخلاق حرفه ای نیز تاکید دارد.

چشم انداز (Vision):

در یک دنیای درحال تغییر و. تحول و پیشرفت ، دانش آموخته داروسازی نقش موثر و کارآمدی در ارتقای سطح علمی در مقطع آموزش و پژوهش و پاسخ گویی به نیازهای در حال تحول خدمات بهداشتی جامعه را با همکاری سایر متخصصین گروه پزشکی خواهند داشت . امید می رود با اجرای موفق این برنامه آموزشی سطح علمی در این رشته ارتقا یافته و در حد استانداردهای بین المللی باشد و کشور و جامعه را با پیشرفت های علمی دنیا هماهنگ نماید. مطابق استانداردهای بین المللی ، دکتر داروساز باید جایگاه های واقعی خود را در حلقه درمان جامعه کسب نماید . لذا امید می رود که این رشته بتواند لااقل در ده سال آینده جایگاه واقعی خود را از لحاظ رفع نیازهای حرف وابسته در سطح ملی و حتی بین المللی کسب نماید.

اهداف کلی (Aims):

از دانش آموختگان این رشته انتظار می رود اطلاعات عمومی کافی در جنبه های مختلف علوم دارویی داشته و نیازهای جامعه را در این ارتباط حل نماید . اهداف کلی این رشته عبارتند از :

الف- برآوردن نیازهای عمومی آموزشی و پژوهشی برای فهم بهتر علم داروسازی وعوامل مرتبط با این علم

ب- آشنایی با پژوهش های علمی و عملی در حیطه علوم دارویی

ج) افزایش مهارت ها و آگاهی ها در خصوص

- شناخت کامل خصوصیات داروهای موجود در فارماکوپه داروئی

- توانایی اداره داروخانه های عمومی و تخصصی و راهنمایی بیماران و مشاوره پزشکان در استفاده درست از داروها

- ساخت داروها و مواد آرایشی بهداشتی در حد داروخانه

- ساخت داروها و مواد آرایشی بهداشتی در صنعت

- کنترل کمی و کیفی داروها و مواد غذایی و آرایش بهداشتی

- پیشگیری از سمیت و عوارض جانبی داروها و اطلاع رسانی داروها

- آشنایی با مراجع و رفرانس های داروسازی و علوم دارویی

- توان شناخت و برنامه ریزی برای حل مسائل مرتبط با دارو و سلامت در سطح ملی

- فرهنگ ها و عقائد جوامع گوناگون

- امور پژوهشی و آموزشی محیط پیرامون خویش

- تحکیم اخلاق حرفه ای

نقش های دانش آموختگان رشته داروسازی عبارتند از :

۱) خدماتی

۲) مدیریتی

۳) مشاوره ای و آموزشی

۴) پژوهشی

وظایف حرفه ای دانش آموختگان:

درنقش خدماتی می توانند در:

۱) داروخانه شهری به عنوان مسئول که بر حسن اجرای امور نسخه پیچی و راهنمائی متقاضیان خدمات داروئی نظارت دارد، ارائه خدمات نماید.

۲) داروخانه بیمارستانی به عنوان مسئول فنی که بر حسن اجرای امور نسخه پیچی و تامین داروهای بخش های مختلف بیمارستان و راهنمائی متقاضیان خدمات داروئی نظارت دارد، ارائه خدمت نمایند.

در نقش مشاوره ای و آموزشی می توانند:

۱) در داروخانه اعم از شهری و بیمارستانی در انتخاب و مصرف صحیح داروها به بیماران و پزشکان کمک نمایند

۲) با ارائه اطلاعات صحیح به پزشک و بیمار باعث کاهش عوارض سمی و جانبی داروها گردد.

درنقش مدیریتی می توانند:

۱) در سازمانها و موسسات داروئی به عنوان مدیر فعالیت نماید

۲) در کلیه امور مربوط به دارو اعم از ارتباط با کارخانه های داروسازی یا دیگر مراکز تولید دارو ، و شبکه های بهداشتی در سطح اجرائی و نظارتی ارائه خدمات نمایند

۳) در کارخانه های داروسازی بر ساخت و کنترل داروها به عنوان مسئول فنی نظارت نمایند.

در نقش پژوهشی می توانند:

۱) با توجه به اهداف رشته، با مطالعه پیرامونی در خصوص الگوی مصرف دارو و نوع بیماری ها منطقه فعالیت به افزایش سطح آگاهی پزشکان در آن منطقه مشخص کمک نماید.

۲) در بخش های پژوهشی شامل مراکز تحقیقاتی و همچنین تحقیق و توسعه کارخانه های داروسازی ارائه خدمات نماید.

استراتژیهای تدوین برنامه:

این برنامه مبتنی است براستراتژی تلفیقی ( دانشجو یا استاد محوری بر حسب نوع درس و شرایط ) ، استفاده از فنون جدید یادگیری و یاددهی و پژوهش ، آموزش در محیط کار واقعی ، تحلیل وظایف حرفه ای آینده شناخت علوم و ابزارها و تکنیکهای تخصصی جدید.

همچنین در این برنامه بر حسب شرایط از فنونی نظیر کار و تمرین عملی در محیط آزمایشگاه و فیلد ، کار در گروههای کوچک ، طرح و حل مسئله ، شیوه های آموزشی Modular و خودآموزی ، استفاده از کامپیوتر ، سخنرانی ، ارائه سمینار و فعالیت های آموزشی نظری توسط فراگیرنده demonstration و evidence based approachکه بیشتر در بخش آموزشهای بالینی و کارورزی ها بکار می رود استفاده خواهد شد.

شرایط و نحوه پذیرش دانشجو:

پذیرش دانشجو از طریق آزمون سراسری و به صورت متمرکز خواهد بود

رشته های مشابه رشته داروسازی در خارج از کشور:

این رشته در مقاطع مختلف اعم از لیسانس فوق لیسانس و دکتری در خارج از کشور وجود دارد

مشخصات دوره دکتری عمومی داروسازی:

طول دوره تحصیل :

حداقل طول دوره دکتری داروسازی ۵/۵ سال می باشد.

مرحله اول : دروس عمومی و اختصاصی علوم پایه

مرحله دوم : دروس اختصاصی داروسازی ، کارآموزی کاراموزی در عرصه ، پایان نامه

در پایان مرحله اول، امتحان جامع علوم پایه برگزار می شود و قبولی درامتحان جامع شرط ورود به دوره های بعدی می باشد

تعداد کل واحدهای درسی : ۲۰۹ واحد

واحدهای عمومی : ۲۲ واحد

واحد علوم پایه : ۵۸ واحد

واحدهای اختصاصی : ۱۲۹ واحد

وضعیت ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر:

پس از اخذ مدرک دکترای عمومی دارو سازی به شرط داشتن معدل کل بالاتر از ۱۵، دانشجو می تواند در امتحان دوره تخصصی شرکت کند. دانشجویان پذیرفته شده در دوره تخصصی بسته به گرایش تحصیلی خود،‌ واحدهای گوناگون و متنوع دیگری را (تقریبا ۴۰ واحد) در سطح پیشرفته و تخصصی می گذرانند که بخش عمده آن پایان نامه تخصصی است.

قبل از انتخاب پایان نامه تخصصی، دانشجو باید در امتحان جامع تخصصی که در سطح کشور برگزار می شود نمره قبولی را کسب نماید.

سر انجام پس از نگارش و دفاع از پایان نامه به اخذ مدرک دکترای تخصصی (P.h.D) نایل می آید.

رشته های تخصصی دارو سازی که در حال حاضر در داخل کشور ارایه می گردند عبارت است از: شیمی دارویی، دارو سازی ، مفردات پزشکی، رادیو فارماسی، فارماکولوژی، مواد خوراکی و آب شناسی، فرآورده های آرایشی و بهداشتی، دارو سازی بیمارستانی، فرآورده های بیولوژیک، زهر شناسی. علاوه بر رشته های یاد شده، فارغ التحصیلان رشته دارو سازی عمومی می توانند در تخصص های علوم پایه پزشکی نظیر: بیو شیمی، ‌انگل شناسی پزشکی، میکرب شناسی پزشکی، فیزیولوژی، آمار حیاتی، تغذیه، ایمونولوژی، ویروس شناسی و ژنتیک نیز شرکت نمایند.

در همین رابطه بخوانید:


راهنماي عضويت در خبرنامه مقالات (کليک کنيد)

* اگر فکر مي کنيد مقالات اين سايت مفيد است و مي خواهيد از مقالات جديد با خبر شويد، لطفا آدرس ايميل خود را در زير وارد کرده و روي دکمه عضويت کليک کنيد و سپس روي لينک داخل ايميل تائيد که برايتان ارسال مي شود کليک کنيد. در غير اينصورت نيز مراجعه مجدد شما باعث دلگرمي خواهد بود.


فيدخوان نرم افزار جعبه لايتنر ماندگار Add to Google Reader or Homepage


خريد آنلاين نرم افزار لايتنر ماندگار به همراه فلش کارت رايگان، پرداخت و تحويل در محل

نظرات

سلام
می خواستم بدونم رشته ی داروسازی تا چه رتبه ای می پذیره؟
منطقه دو

سلام میخواستم بدونم بازار کار رشته بیوشیمی چطوره واینکه برای تغیر گرایش از زیست گیاهی به عمومی باید چیکار کنم.با تشکر

سلام در رشته داروسازی حداقل رتبه ی مورد نیاز چنده؟ (کنکور)

من سال ۸۸ با رتبه ی منطقه ۲ ۱۱۰۰ داروی شهید بهشتی قبول شدم.(قابل توجه سمیرا)

عالی بود همیشه از این سایت ها درست کنین .دستتون درد نکنه…..

سلام
میخواستم بدونم حداقل رتبه ی مورد نیاز داروسازی شیراز چنده؟

that was perfect.

سلام میخواستم بدونم رتبه لازم برای کارشناسی ارشد رشته شیمی دوره های روزانه باید چند باشه وچه درصد هایی لازم هست؟ مخصوصا گرایش تجزیه و گرایش معدنی

سلام.در رشته ی داروسازی تا چه رتبه ای امکان قبولی وجود داره؟
مرسی

سلام من رشته تولیدات گیاهی می خونم می خواستم بدونم میشه کارشناسی ارشدم رو داروسازی بخونم؟ با تشکر از راهنماییتان مهدی

سلام من کارشناسی شیمی محض دارم می خواستم ببینم امکان داره در رشته داروسازی ادامه تحصیل بدم؟

با سلام من شیمی محض مجازی تبریز میخونم چه طور امکانش هست در رشته ی داروسازی ادامه تحصیل بدم؟

از مطالبتون خیلی استفاده کردم.میخواستم درمورد رتبه وترازهای این رشته هم صحبت کنید!!!!

سلام.مگه میشه با رتبه۱۱۰۰۲داروی شهید بهشتی قبول شد؟؟؟؟؟؟بدون سهمیه؟؟

سلام,میخواستم بدونم ایا می تونم بعد از بایان دوره ی لیسانس رشته داروسازی از کشور عراق (با زبان تخصصی)برای ادامه تحصیل به ایران بیام؟ایا مدارک ما قابل بذیرش هست؟

اگه بعد از لیسانس شغل بخواهم واقعا دامد دارد یا نه

احتمالا رتبه این دوستمون شده ۱۱۰۲ یا ۱۰۰۲. چون با رتبه بالاتر از ۲۲۰۰ قبولی توی اون سه رشته اول کن لم یکنه!

lotfan mikhastam bedonam ta che rotbeye mitonim toye konkor reshte daro sazy ra biarim

سلام من داروسازی کرمانشاه میخونم

تو اینجا علوم پایه خیلی سخت میگیرن حواستون باشه تو انتخاب رشته کرمانشاه رو اخر بزنیید[email protected]

من لیسانس شیمی محض دارم.می تونم در دارو سازی ادامه تحصیل بدم؟ چه طور می توانم.ممنون.

من دانشجوی شیمی کاربردی ام می خوام بدونم می تونم وارد داروسازی بشم؟لطفا راهنمایی کنید….

ba salam
aya ba dashtane madrake mohandesi daroosazi mitavan dar doreye doktoraye takhassosie daroosazi sherkat kard?

سلام من کارشناسی شیمی محض دارم می خواستم ببینم امکان داره در رشته داروسازی ادامه تحصیل بدم؟

با تقدیم سلام .من لیسانس شیمی محض دارم.آیامی توانم در رشته ی دارو سازی ادامه تحصیل بدهم؟ چه طور می توانم؟ممنون.

من لیسانس شیمی محض هستم چه طوری میتونم وارد رشته داروسازی شوم آیا دوره های آموزشی علوم داروی وجود دارد

سلام میخوام بدونم آخرین فردی که داروسازی تهران یا شهید بهشتی قبول شده در سال ۸۸ رتبه و در صدش چند بوده؟؟؟؟؟

با عرض سلام من کارشناسی زیست دارم میتوانم داروسازی بخوانم

سلام
چطوری می تونم از رشته شیمی محض وارد رشته داروسازی بشم ؟؟؟

قابل توجه ملینای عزیز: آقا محسن فرمودن منطقه ۲ شده ۱۱۰۰.

با سلام و تشکر. میخواستم حداقل درصدهای لازم برای قبولی داروسازی تهران رو بدونم…

سلام من لیسانس شیمی محض هستم.میخوام بدونم اگه بخوام برم خارج از کشور مثلا بلژیک و داروسازی بخونم .میشه واحدهای شیمی رو تطبیق بدم یا باید از اول داروسازی شروع کنم؟مرسی.

سلام من دانشجوی شیمی کاربردی هستم چطوری می تونم به داروسازی تغییر رشته بدم؟معدل چقدرشرط داره؟

من دانشجوی رشته کارشناسی برستاری هستمایا میتوانم در رشته داروسازی ادامه بدهمتوضیحات لازم با تشکر

سلام من دانشجوی رشته شیمی محض دوره روزانه هستم.می خوام بدونم میشه دارو سازی ادامه بدم اگه میشه چجوری؟یعنی بعد از اتمام دوره کارشناسی شیمی باید چه چیزیو ادامه بدم که به دارو سازی برسم؟ممنونم

سلام سایت بسیار مفید و جالبی دارید و سوالی که داشتم این بود که من لیسانس شیمی محض با معدل۱۵.۴۰ از دانشگاه دولتی دارم چطورمی تونم در دارو سازی ادامه تحصیل بدم؟ خیلی برام مهمه
با تشکر فراوان

hاره از شیمی میشه رفت داروسازی شیمی رو دست کم نگیرید

سلام منم شیمی محض خوندم ولی معدلم زیر ۱۵ به نظر شما ارشد چه رشته ای رو انتخاب کنم که دیگه از نظر بازار کار نگرانی نداشته باشم. اگه جواب دوستان رو توی همین صفحه سوالها میدادید خیلی خوب میشد اونوقت خیلیهای دیگه هم به جوابشون میرسیدن

سلام
ساییتتون فوق العاده است
من لیسانس کشاورزی خوندم.
میشه برا ادامه ی تحصیل داروسازی بخونم؟

با عرض سلام و خسته نباشید من دانشجوی ترم دوم زیست عمومی هستم میتونم به داروسازی تغییر رشته بدم؟درصورت شدن باید چه کار کنم؟(دانشگاه ازاد)

سلامااولا دوستمون گفته رتبه ی۱۱۰۰ منطقه ی ۲.نهرتبه ی۱۱۰۰۲. دومارتبه ی قبولی پسر ودختر فرق میکنه من با رتبه ی۶۱۹داروسازی ساری۸۴ میخونم ودوستان دیگرم هم همین حدود هستند.

برای دارو ساز خوب شدن باید چی کار کرد

دارو سازی تا جه رتبه ای در تهران ودر شهرستان ها می پذیرد

سلام…من ۲ سال شیمی آزاد خوندم…بعد به دارو علاقمند شدم و ۱ سال مرخصی گرفتم و حسابی واسه کنکور خوندم ….اما متاسفانه رتبم ۴۰۰۰ شد و من بلاجبار شیمی محض الزهرا زدم… البته همه درسایی که ۱۷ به بالا شدم و قبول میکنند آیا مبشه ارشدم و دارو بخونم؟؟؟منظور من فیتوشیمی نیست …من میدونم شیمی رشته خوبی اما…..خواهش میکنم راهنماییم کنید…

Good to get visiting your website once again, it has been years for me. Properly this posting that i’ve been still wait for so extensive. I need this article to full my assignment within the college, and it has same topic together with your post. Thanks, wonderful share

سلام میخواستم بدونم حداکثروحداقل رتبه برای قبولی دانشگاه ازاد و دولتی تهران در رشته ارو سازی چقد باید باشهدرصد ها رو هم بگین لطفا البته هیچ سهمیه جانبازی یا شهادت پدر و اینا رو هم ندارم فدای همتون بشم مرثی

دارو سازی ببخشید اشکال تایپ بود

سلام سایتتون معرکه ست. می خواستم بدونم اخرین نفری که داروسازی تبریز قبول شده رتبه ش چقدر بوده؟

برای آزاد باید همه ی درصدات بالای ۸۰ باشه

سلام میخواستم بدونم آخرین فرد قبول شده در رشته ی دارو سازی دانشگاه شهید بهشتی رتبه اش چند بوده در کنکور ۸۹ منظورم اخرین خانم قبول شده هستش . ممنون از سایت بسیار خوبتون

سلام . من سال۸۶ کنکور دادم و با رتبه ۱۰۰۰ منطقه ۱، داروسازی هیچ کجا قبول نشدم.الان داروسازی آزاد میخونم. نمره ترازم در دانشگاه آزاد ۷۷۰۰ بود و به جز فیزیک و زبان همه ی درسارو بالی ۸۰درصد زدم (قابل توجه دوستایی که سوال کرده بودن)

سلام من امسال داروی همدان قبول شدم میشه چند تا توصیه در مورد درس خوندن در این رشته بدید؟مرسی

سلام سایت بسیار خوبی دارید یه راهنمایی ازتون میخواستم:من مدرک کارشناسی میکروبیولوی دارم میخواستم بدونم دوباره کنکور دادن وقبولی در رشته داروسازی کار درستی و آیا واحهای مشترک تطبیق داده میشه و همچنین از لحاظ بازار کار؟یا اینکه ادامه تحصیل در رشته کارشناسی بهتر؟ممنون میشم اگه کمکم کنید

من امسال داروی تبریز قبول شدم با رتبه ی ۱۷۶۰ منطقه ۲. البته رتبه زیر گروه ۲م ۲۱۰۰ بود.

ببخشید!یه سوال راجع به دانشگاه آزاد مهاباد داشتم اگه کسی اهل اونجاس بگم سوالمو.

من امسال با رتبه ی ۱۷۶۰ داروسازی تبریز قبول شدم البته زیر گروه۲م ۲۱۰۰ بود.یه سوالم راجع به پیام نور مهاباد داشتم اگه کسی اهل اونجا باشه بتونه راهنمایی کنه ممنون میشم.

سلام من دانشجوی شیمی کاربردی هستم. میخوام بدونم برای ارشد شیمی چه گرایشهایی وجود داره و این گرایشها در دکترا به چه رشته هایی تقسیم می شوند. اگر بخواهم داروسازی یا نانوشیمی بخونم باید کدوم گرایش رو برای ارشد انتخاب کنم. ممنون میشم اگه زودتر جوابمو بدید.

سلام-می خواستم بدونم چطوری میشه از رشته ی شیمی وارد داروسازی شد

من الان دانشجوی سال اول دارو تو شهید بهشتی ام با رتبه ۶۹۰منتقه ۲ دوست خودم با ۲۳۰۰منطقه همین رشته و دانشگاه قبول شد یه نصیحت به علاقه مندها مهم تلاشه دنبال آخرین ها نباشین بهترین رو بخواین تا بهتر نصیبت بشه اگه سوالی بود ایمیل بدین
[email protected]

سلام من دانشجوی کارشناسی شیمی کاربردی هستم خواستم بدونم میشه وارد داروسازی بشم؟

سلام.میخاستم بدونم رتبه ی مورد نیاز برای رشته ی داروسازی چنده؟
با تشکر

سلام
میخواستم بدونم آخرین نفری که در رشته ی داروسازی دانشگاه علوم پزشکی ساری قبول شد رتبش چند بود؟یا حداکثر رتبه ی قبولی برای این رشته و دانشگاه چقدره؟؟؟
بدون هیچ سهمیه ای
خودمم بومیه ساریم.
با تشکر

باسلام من دانشجوی سال اخر رشته شیمی کاربردی هستم چه طور می توانم وارد رشته داروسازی شوم در مقطع کارشناسی ارشد چه رشته ای را باید انتخاب کنم تا بتوانم وارد رشته داروسازی شوم؟

سلام مطالبتون خوب بود ممنونم میخواسم بدونم حداکثر وحداقل رتبه قبولی برای دارو سازی در کنکور چقدره؟برای دارو سازی دانشگاه تهران چطور؟

چگونه ازکارشناسی شیمی محض میشه داروسازی خواند؟

من فوق لیسانس شیمی تجزیه دارم چه طوری میتوانم در رشته ی دارو سازی ادامه تحصیل دهم؟

باسلام من دانشجوی سال اخر رشته شیمی کاربردی هستم چه طور می توانم وارد رشته داروسازی شوم در مقطع کارشناسی ارشد چه رشته ای را باید انتخاب کنم تا بتوانم وارد رشته داروسازی شوم؟به غیر داروسازی چه رشته های دیگری میتونم شرکت کنم؟شرایطشون چیه؟

سلام.من کارشناس پرستاری هستم بنظرتون واسه تحصیل تو رشته داروسازی چیکار میشه کرد دوباره از اول باید کنکور بدم؟تورو خدا میدونین جواب بدین

با سلام میخواستم از مطالب خوبتون تشکر کنم واین که من شیمی کاربردی خوندم میخواستم ببینم چطور میتونم در داروسازی ادامه تحصیل بدم؟

با سلام . من دانشجوی ترم سوم کارشناسی ارشد شیمی کاربردی هستم. میخواستم بدونم که آیا میتونم برای ادامه ی تحصیل در مقطع دکترا داروسازی رو انتخاب کنم ؟(با توجه به اینکه معدل کل بالای ۱۷ رو دارم)اگه این امکان وجود داره چه مراحل و شرایط و ضوابطی وجود دارد ؟ وبا توجه به اینکه این ترم واحد پایاننامه دارم آیاانتخاب موضوع پایاننامه ام میتونه در این امر موثر باشه یا نه؟
همچنین لطفا در مورد محدودبودن این امکان به برخی دانشگاه های سراسری و یا آزاد؟ & داشتن آزمون ورودی و تاریخ و نحوه ی ثبت نام در آن؟& شرایط بدون آزمون آن در دانشگاههای سراسری و یا آزاد؟ توضیح دهید.
اگه ممکنه هر چه سریعتر منو راهنمایی کنید تا در مورد انتخاب موضوع پایاننامه ام تصمیم بگیرم. با تشکر

سلام و خسته نباشید من شیمی محض قبول شدم آیا امکان داره بعد از لیسانس(کارشناسی)برای کارشناسی ارشد داروسازی رو ادامه بدم یا نه و اگه شیمی محض خوبه از نظر بازار کار و … چطوری هست و اگه آدم۴ سال وقتش و صرف رشته شیمی محض کنه پشمیمان نمیشه و به جایی می رسه لطفا راهنمایم کنید خیلی سر در گم هستم آخه میگن شیمی کاربردی بهتر از شیمی محض هستش آیا این واقعیت داره و بیشتر به این فکر هستم که برای ادامه تحصیل می تونم داروسازی بخونم از طریق شیمی محض …با تشکر.

سلام و خسته نباشید من شیمی محض قبول شدم آیا امکان داره بعد از لیسانس(کارشناسی)برای کارشناسی ارشد داروسازی رو ادامه بدم یا نه و اگه شیمی محض خوبه از نظر بازار کار و … چطوری هست و اگه آدم۴ سال وقتش و صرف رشته شیمی محض کنه پشمیمان نمیشه و به جایی می رسه لطفا راهنمایم کنید خیلی سر در گم هستم آخه میگن شیمی کاربردی بهتر از شیمی محض هستش آیا این واقعیت داره و بیشتر به این فکر هستم که برای ادامه تحصیل می تونم داروسازی بخونم از طریق شیمی محض …با تشکر.

من دانشجوی شیمی کاربردی ام.میتونم دارو سازس بخونم؟

اگه جواب ها رو می ذاشتین ببینیم خیلی عالی بود!

با عرض سلام و خسته نباشید،میخواستم بدونم واحدهای پیام نور رو با دانشگاه بین الملل تطبیق می دن؟ تشکر

خیلی خوب بود من برای تحقیقم استفاده کردم من نمی دونم رتبه ی ۱۱۰۰۲ یعنی چی ؟

من امسال رتبه ی زیر گروه ۲ام ۱۹۰۰ بود البته منطقه ۲ داروی همه جا رو زده بودم ولی قبول نشدم فیزیوتراپی تبریز قبول شدم الانم ازاد دارو می خونم

ولی از شهر ما اقا پسری با رتبه ی ۳۰۰۰ منطقه ۲ داروسازی تبریز قبول شدهوکه به نظر من این نهایته بی عدالتیه

سلام,من رشته شیمی کاربردی هستم می خواستم منابع ازمون ارشد برای رشته داروسازی را بدانم.

با سلام و تشکر از سایت خوبتون
من هم مثل بجه های دیگه ۱سوال تکراری داشتم،من سال آخر رشته شیمی (کاربردی)هستم خواستم ببینم بعد فارغ التحصیلی میتونم رشته داروسازی رو ادامه بدم؟

slm.manam soalam tekrarie mikham bedunam ham chejuri mishe az shimi karbordi raft daru khund ham inke chand sal dge bad az farogho tahsili tol mikeshe ta doctora daru begirim?

سلام.من رشته زیست شناسی سلولی هستم .میخواستم بدونم میتونم رشته داردسازی رو ادامه بدم؟

سلام من لیسانس زبان انگلیسی هستم .میخام داروسازی بخونم .باید رشته داروسازی امتحان بدم؟ لطفا مرا راهنمایی کنید. متشکرم

من کارشناسی ارشد شیمی آلی دارم سوالم از شما این بود که آیا میتوانم در دوره phD داروسازی شرکت کنم؟؟؟

سلام
خسته نباشید من دانشجوی رشته شیمی محض سال دوم هستم می خوام برا ارشد داروسازی امتحان بدم منابع و شرایطش رو می خواستم اگه لطف کنید ممنون می شم مرسی
جوابمو به ایمیلم بفرستید :[email protected]

من فارغ التحصیل رشته شیمی کاربردی هستم.ایا میتوانم برای ادامه تحصیل دررشته داروسازی شرکت کنم.اگر ممکن است منابع وشرایطش را برایم ایمیل کنید.با سپاس فراوان

سلام من دانشجوی ترم۷ رشته شیمی کاربردی هستم می خواستم بدونم چطوری میشه برای داروسازی امتحان بدم یعنی اصلا امکانش برای ما فرلهم است ممنون میشم اگه زودتر جوابم رو به ایمیلم ارسال کنید

salam!bebakhahid man mikhastam bedoonam memarie shahid beheshti baraye kardani be karshenasi ta che rotbeyio migire?!…mantagheye 1 hastam…mamnoon!

سلام
من دانشجوی کارشناسی شیمی کاربردی هستم.می خواستم بدونم آیا می تونم بعد از اتمام دوره کارشناسی در دشته داروسازی ادامه تحصیل بدم؟لطفا راهنمایی ام کنید که باید در چه آزمونی شرکت کنم و چه درسهایی رو بخونم.
با تشکر از سایت خوبتون.

سلام ممنون از وب پرفکتتون.من سال دیگه انتخاب رشته دارم و الان اول دبیرستانم.من دختری هستم که اصلا دلم نمیخواد تک بعدی بشم و میخوام هم به درسم برسم هم به حواشی زندگی.آیا رشته ی داروسازی که من خیلی دوسش دارم نیاز به همین شخصیت تک بعدی برای موفقیت داره یا اصلا این طور نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟please please answer to me

answeeeeeeeeeer meeeeeeeeeee man vaghan mikham az alan barname rizi konam.

سلام.من دانشجوی رشته شیمی محض هستم.ترم۵.خواستم بدونم میتونم ارشد داروسازی شرکت کنم.چه اقداماتی باید انجام بدم.لطفا راهنماییتون کامل باشه.چون واقعا به این رشته علاقه دارم.ممنون خواهشا زود جوابمو بدین چون خیلی دنبال جواب سوالمم.

سلام لطف کنید درباره رشته علوم ازمایشگاهی و رتبه قبولی ان صحبت کنید!

سلام
چه درصد هایی باید زد تا دارو سازی قبول شد
آقای محسنی لطفا راهنمایی کنید
ممنون

سلام من لیسانس میکر.بشناسی دارم میخواشتم بذونم میتونم ارشد داروسازی یا پروتئیک شرکت کنم یا اگر اینها فقط دکتری دارند برای ارشد چه رشته هایی را میتوان بخوانم که بعدها بتوانم برای دکتری اقدام کنم

سلام
من کارشناسی شیمی کاربردی هستم.لطفا راهنمایی ام کنید که چه طور می تونم در رشته داروسازی ادامه تحصیل بدم؟چه منابعی رو باید بخونم و در چه ازمونی امتحان بدم؟

من کارشناسی ارشد شیمی آلی دارم سوالم از شما این بود که آیا میتوانم در دوره داروسازی شرکت کنم؟با تشکر

من کارشناسی شیمی محض میخونم چطورمیتونم وارد رشته ی داروسازی بشم؟

من فارغ التحصیل کارشناسی شیمی کاربردی سال ۸۵ هستم.تصمیم به ادامه تحصیل گرفتم.رشته داروسازی هدفمه:ولی از کنکور دور شدم میشه خواهش کنم راهنمایم کنید تا بتونم دوباره شروع کنم.

من کارشناسی ارشد رشته شیمی تجزیه دارم.می تونم دکتری داروسازی بخوانم؟اگر میتونم،من رو راهنمایی کنید.با تشکر

من لیسانس شیمی کاربردی دارم میخواستم بدونم اگردر کنکور ارشد در رشته مهندسی داروسازی شرکت کنم موفق میشوم تو رو خدا به ایمیلم زود ارسال کنید خواهش میکنم

با چه درصدهایی داروسازی دانشگاه ازا قبول می شوم لطفا پاسخ دهید

من امسال داروی تهران ازاد قبول شدم این هم درصدهام تو کنکوره ازاد ریاضی ۸۰ فیزیک ۹۵ شیمی ۸۴ زیست ۸۸ادبیات ۷۰ عربی ۸۰ دینی ۷۵ زبان ۷۸

من دانشجوی رشته شیمی کاربردی هستم علاقه ی زیادی به رشته ی داروسازی دارم لطفا مرا راهنمایی کنید

سلام.من رشته شیمی کاربردی هستم.می خواستم بدونم چه طور میتونم در رشته داروسازی ادامه تحصیل بدم.منابعش چیه و در چه ازمونی باید شرکت کنم؟در ضمن به نظر شما در همان رشته شیمی ادامه تحصیل بدم بهتره یا داروسازی؟راستی این رو هم بگم که من از شکست خورده های کنکور هستم که رشته پزشکی قبول نشدم.لطفا یه کمی کمکم کنید چون الان خیلی احساس شکست می کنم.لطفا جوابم رو به ایمیلم ارسال کنید.ممنون از سایت خوبتون.

سلام من شیمی محض می خونم چه جوری می تونم در ادامه داروسازی بخونم؟

nazare shouma baraye edame tahsil reshteye daro saziy dar keshvare azarbaijan chiye?

سلام ایا میتوان از رشته شیمی محض داروساز شد

سلام دانشجوی شیمی محض هستم چطوری ارشد داروسازی بخونم؟؟؟؟

salam khaste nabashin bebakhshid man sale avale reshte shimi karbordie daneshgahe bahonare kerman hastam be daroosazii kheili alaghe daram mikhastam bebinam chejoori mitoonam taghire reshte be daroosazi bedam?sharayetesh chejoorie?aya sharte moadel dare?hade nesabe nomre dare?bayad chikar konam?be koja moraje konam?lotfan kamel begin chikar konam chon sal avali hastam va vared nistam va mikham barnamerizi konam.mamnoon az sitetoon

سلام.من رشته شیمی کاربردی هستم.می خواستم بدونم چه طور میتونم در رشته داروسازی ادامه تحصیل بدم.اصلا احتمال قبولیش هست یا منابعش چیه و در چه ازمونی باید شرکت کنم؟در ضمن به نظر شما در همان رشته شیمی ادامه تحصیل بدم بهتره یا داروسازی؟

aya ba madrake PET va FCE daneshgahe cambridge dar reshteye darosazi mitavan dar reshteye darosazi pazirofrte shod

اگه ریاضی رو ۳۰% و فیزیک رو ۷۰%بزنم و معارف و عربی رو ۱۰۰% شانس قبولی داروسازی ازاد رو دارم؟

زیست وشیمی حتما باید بالا بزنی

سلام.با چه درصدهایی میشه داروسازی شیراز قبول شد؟

خیلی خوب بود

ایا میشود از رشته میکروبیولوژی در مقطع بعد از کارشناسی وارد داروسازی شد. // دانشجوی دانشگاه ازاد بناب.

من لیسانس شیمی کاربردی دارم .می خواستم بدونم که چطوری میتونم به رشته دارو شاسی برم

سلام. سایتتون بدک نیست. اگه پاسخ نظرات دوستانو بذارین تو سایت عالی میشه. من دوستی دارم که با رتبه ۱۸۰۰ منطقه ۲ دندان کرمانشاه و یک نفر دیگه با ۲۳۰۰ دارو همدان قبول شد. زمین شناسی خوب بخونن اونایی که میخوان برن دارو!

پس چرا من با ۱۹۰۰ منطقه۲ هیچ جا داروسازی قبول نشدم

سلام……درصدهای قبولی در رشته داروساری– درس های عمومی تقریبابالای %۶۰…….و ریاضی %۳۰ شیمی %۷۵ زیست%۸۰ فیزیک%۵۵ با این درصدها دانشگاه باهنر کرمان قبولی داره..برای دیدن کارنامه بروید به سایت ( gozineh2.ir

یادم رفت بگم با رتبه ی ۲۲۴۸

با سلام من دانشجوی شیمی کاربردی باهنر کرمان هستم میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل در رشته داروسازی باید چکار کنم و آیا امکانش هست؟لطفا به ایمیلم بفرستید خیلی خیلی لازمش دارم.متشکرم

سلام، لطفا درباره ی شرایط قبولی رشته ی دارو سازی یکم بیشتر توضیح بدین (چه رتبه ای میخواد؟ ….)

من امسال با رتبه ۱۲۶۴ منطقه ۱ هیچ جا داروسازی قبول نشدم!!! همه شهرهارو بدون استثنا تو انتخاب رشته زده بودم. نه دندونپزشکی قبول شدم. نه داروسازی . نه پزشکی. شرایط واسه دخترا خیلی خیلی خیلی خیلی سخت شده. من میکروبیولوژی شهید بهشتی تهران-شبانه قبول شدم و الانم امتحانای ترم اول رو که بدم یه ترم مرخصی تحصیلی میگیرم و خوب درس میخونم تا سال دیگه دوباره کنکور شرکت کنم و مطمئنم داروسازی قبول میشم.
بچه هایی که به دارو علاقه دارید حتما زمین شناسی بخونید.من هم همین اشتباه رو کردم و تو کنکور زمین رو ۵ ٪ زدم. اگه یه کم بیشتر میزدم مطمئنا قبول میشدم.هر سوالی بود خوشحال میشم کمکتون کنم ۰۹۳۷۶۵۹۲۸۳۸

سلام من دانشجوی شیمی محض هستم میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل در رشته ی دارو سازی چه کار باید بکنم.لطفا به ایمیلم بفرستید خیلی ممنون

سلام میخواستم بدونم چگونه میشود از رشته کارشناسی شیمی داروسازی در مقطع ارشد و phd خواند و اصلا امکان چنین کاری وجود دارد یا نه لطفا راهنمایی کنید متشکرم

سلام
میخواستم بدونم که من به داروسازی علاقه دارم اما از شیمی دوره دبیرستان خوشم نمی اید ایا داروسازی دروس شیمی که داره شبیه همین دروس دبیرستانه یا فرق میکنه لطفا هر کی میدونه برام پاسخ را ایمیل کنه قبلا بابت زحمتی که میکشید تشکر میکنم یه دنیااااااااااااااااممنونم

سلام من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد شیمی آلی هستم . میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل در رشته ی دروسازی باید چه کار کنم . لطفا به ایمیلم بفرستید خیلی لازمش دارم .

سلام سایتتون عالیه. من برای ورودی ۸۹ داروسازی بین الملل بم پذیرفته شدم…به نظرتون با سالی ۱۲۹۰۰۰۰۰ تومان می ارزه؟؟؟؟؟؟ ایا بعدا میشه با داروساز بودن پول از دست رفته رو جبران کرد؟؟ در مورد دانشگاههای بین الملل توضیح بدین…

من دقت کردم از بین اون رشته هایی که اون بالا نوشتید طرفدار و شرکت کننده در میکرو و دارو از همه بیشتره.
همه میخوان دکتر بشن یعنی؟

بابا انقدر حساس نباشید.بخصوص اونایی که زیست خوندن میبیینم خییییلیییی ناامید بازی در میارن.دنیا دو روزه دیگه.چه خبره اخه.
میدونید؟
وقتی یک کارگر کارش درست باشه همه دنبالش میگردن تا کارشونو به اون بسپارن.یا اگه دقت کنید وقتی مغازه ایی مثلا ۱۰۰ تومن جنسشو ارزون میده همه میان از اون خرید میکنن.دقت کردین تا حالا؟
پس این مهم نیست که دندان پزشک بشی یا زیست بخونی.مهم اینه که کارت درست باشه تا همه با افتخار بگن بیا با ما همکاری کن.
فرق دندانپزشکی و زیست شاید در پولش باشه اما هر انسانی یه ظرفیتی داره.اون چیزی که نمیشه به دست اورد،یعنی اینکه واقعا نمیشه به دست اورد.زور که نیست.ادم باید به اندازه ی خودش،به اندازه ی همت خودش،انتظار داشته باشه.یاری خدا به اندازه ی همت هرکس میرسد.بیایید خوش بین باشیم زیبا بین.هرچی اید خوش اید(از طرف خدا)
تلاش بکنیم،علاقه داشته باشیم به رشته مون،و مثبت بین باشیم و توکلنا علی الله.

با سلام،من فوق دیپلم کامپیوتر دارم امسال کارشناسی شرکت کردم ولی واقعا زده شدم چون با رتبه ۴۰۰ باید میرفتم غیر انتفاعی،غیر انتفاعی تبریز قبول شدم ولی انصراف دادم چون دیدم که این رشته آینده ای واسم نداره با وجود اینکه عاشق این رشتم ولی دارم تغییر رشته میدم به تجربی،چون بازار کارش خوبه.الان میخوام داروسازی قبول شم کمی برام سخته چون رشته ی من نبوده تو عمرم فقط یه بار زیست خوندم اونم سال اول دبیرستان.میخوام بدونم من اگه از همین ماه شروع کنم به خوندن تا کنکور سال۹۱ میتونم داروسازی روزانه قبول شم؟

سلام ببخشین منظقه سه برای داروسازی حد اکثر رتبه چند باشه؟؟؟؟
ممنون

salam man mikhastam bedoonam ba dashtan madrak P.H.Dmitoonim karkhoney daroosazi bezanim?

سلام من داروسازی آزاد می خونم درصد های زیست و شیمی من ۱۰۰ بود ریاضی صفر زدم زبان ۸۰ فیزیک ۶۰ ادبیات ۹۲ بینش ۹۰ عربی۷۰ . برای آزاد واقعا باید ماه های آخر خودکشی کنید کسایی که بعد از امتحان سراسری واسه آزاد نمی خونن قبول نمی شن آزاد امتحانش جداست سراسری هم جداست باید واسه هردوشون حسابی خوند .

واقعا” عالی بود خیلی بهم کمک کرد.دمتون گرم

عالی بود ممنونم.

ایا از رشته شیمی محض میتوان داروسازی خواند؟

i like it معرفی رشته داروسازی، علوم تجربی، کارشناسی، ارشد، دکترا، دروس، واحدها، تخصصی، پایه، دانشگاه ها، بازار کار، درآمد، آینده شغلی، تاریخچه، ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر | نرم افزار جعبه لایتنر ماندگار now im your rss reader

سلام میخوستم بدونم میشه از طریق شیمی محض وارد رشته ی داروسازی شد ؟

سلام من ترم اخر کارشناسی شیمی محض هستم برای ادامه تحصیل در رشتهء دارو سازی چی کار باید بکنم ؟ ضمنا معادل سازی هم می شه کرد ؟ لطفا جواب رو به ایمیلم بفرستین . خیلی ممنون

سلام
شادی خانم من خودم ریاضی بودم اما تجربی میخوام بدم.من زیست ها رو خودم خوندم و هر سال طبق روال مدرسه میخوندم.درسته که خودم میخوندم ولی زیاد فشار نمیاوردم.اروم اروم میخوندم.برای سال ۹۱ حتما میتونید داروسازی قبول شوید.از یه طرف شما یکبار برای کنکور قبلا خوندید دیگه.فقط میمونه زیست که اگه با علاقه و برنامه ریزی بونید(فرضا هر دو روز ۱ فصل بخونید ۲ ماهه کل زیست تموم میشه دیگه)بخونید و تستبزنید حتما میتونید
حتما.اینم ایمیلمه.اگه خواستید اونجا بیشتر میتونید بپرسید و جواب بدم…http://[email protected]

مهم مهم مهم ……….. من ارشد شیمی الی هستم.روزانه کرمان تمام کردم.۲۴ سالمه.به اطلاعاتم گوش کنید دوستان شیمیدان هیچ راهی وجود نداره که از شیمی به داروسازی رفت بجز قبولی در کنکور ازاد داروسازی و تطبیق دروس مشترک به شرط نمرات خوب.فقط همین. برای خوندن این رشته خارج از کشور هم هیچ تطبیق واحدی صورت نمییگیره حتی با نمره بالا و باید از صفر شروع کرد.من خودم از صفر شروع کردم دارو سازی هند.البته چند ماهه.

باسلام ، من فوق دیپلم کشاورزی دارم آیا راهی هست که بتونم وارد رشته داروسازی بشم .لطفاً جواب دهید

سلام میخواستم بدونم دررشته داروسازی برای معدل کمتراز۱۵ نمیشه امتحان تخصص داد وایا معدل قبل ازعلوم پایه هم حساب میشه؟
رتبه من ۲۳۴ کشوری بوده

سلام سایتتون عالیه مرسی. فقط میشه جواب دوستامونوبدین.سوال اکثرما اینه که ایا واقعا میشه باداشتن مدرک شیمی تو رشته داروسازی ادامه تحصیل داد؟؟؟؟؟؟

سلام.سایتتون عالیه.من به داروسازی علاقه دارم.میخاستم بدونم رتبه کنکورت بایدچندباشه تاقبول بشی؟لطفا جوابم بدید

سلام می خواستم بپرسم حداقل رتبه پذیرفته شده در داروسازی چند است؟ واقعا از شیمی میشه به داروسازی رفت از چه مدرکی …مرسی

سلام.من محمد هستم.ترم یک داروی ساری میخونم.در جواب اون دوست باید بگممن رتبم تو سهمیه منطقه۲-۳۳۰۰وزیر گروه۲-۲۵۰۰بود.در ضمن دارو خیلی خیلی سختتر از پزشکیه.اینو دوستانه گفتم.

سلام
خسته نباشید
سایت عالیههههههههههههههه.مرسی
من لیسانس شیمی محض دارم.میخواستم بدونم واسه ارسد اگه سم شناسی یا بیوشیمی بزنم به داروسازی میرسم؟
رشته کارشناسی داروسازی چی هست؟کجا داره؟چه رتبه ای میخواد

منم سوال دوستان رو دارم که آیا کارشناس شیمی میتونه ارشد دارو یاپلیمر یا نفت شرکت کنه؟اگه کسی بتونه راهنمایی کنه ممنون میشم asal_tala_bala_64

aya maghtae karshenasie daro sazi dar bakhsh pazhoheshi an bazar kar vojod darad ?

واقعا با ریاضی۰% دارو قبول شدی ؟منکه باورم نمیشه

سلام
کسی که لیسانس شیمی کاربردی داره میتونه ارشد تغییر رشته بده به داروسازی
من خودم همین کارو خواهم کرد
رشته ی شیمی دارویی ام خوبه

سلام من لیسانس ادبیات انگلیسی دارم واقعا از رشته ام متنفرم دبیرستان ریاضی فیزیک خوندم درسم هم خیلی خوب بود بخصوص شیمی م.میخواستم بدونم امکانش هست که من بخوام از پایه تجربی شروع کنم وداروسازی روزانه قبول شم واینکه حداکثر رتبه ای که واسه قبولی تهران میخواد چنده؟ خیلی ممنون!

من سال ۴دبیرستانم می خواستم برم پزشکی اما حالا می خوام برم رشته دارو سازی. با تشکر ایمیل بفرستین[email protected]

Twitter had a tweet on Neiko Tools Measuring Tools that lead me hear for some reason. Not sure what this has to do with what I was searching for.

سایت باحالی دارید من نمی خواهم داروسازی قبول شم چیکار کنم ؟کمک

سلام…خسته نباشید.
یه سوال:
کسی که داره کارآموزیه شیمی کاربردی رو تو کارشناسی میگذرونه و میخواد ارشد بیو شیمی بخونه حتما باید کارآموزیش به رشته ارشدش مربوط باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

میدونم ربطی نداشت اما برام شده معضل…لطف میکنید اگه کمکم کنید…

سلام
من رشتم ریاضی فیزیک بوده لیسانس علوم کامپیوتردارم اونم دانشگاه دولتی ولی اصلا به رشتم علاقه نداشتم حالا میخوام به جای ارشد کنکور تجربی بدم و داروسازی بخونم کتابای زیستو یه دور خوندم درسای تخصصی دیگمو کم و بیش دارم می خونم ولی تموم نشده و عمومیا رو تا الان بجز دین وزندگی ۲ و ادبیات پیش و دوم بقیه رو نخوندم امیدی به من هست برا کنکور ۹۰.لطفا در چگونگی ادامه خوندنم و چگونگی جمع بندی مطالب بهم کمک کنید تا بتونم یه رتبه خوب بیارم.ممنونم لطفا به ایمیلم بفرستید [email protected]

سلام بنده هم فارغ التحصیل کارشناسی ارشد شیمی آلی هستم . میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل در رشته ی داروسازی باید چه کار کنم.با تشکر

سلام- من لیسانس زیست شناسی گرایش میکروب شناسی دارم.چون احساس میکنم بازار کار خوبی نداره و قبولی در ارشد این رشته سخته دوست دارم رشته ی دارو سازی بخونم چون در مدت زمان نسبتا کم میشه نتیجه گرفت همچنین به این رشته علاقه دارم. لطفا بنده رو راهنمایی بفرمایید.

عالی بودمرسی
ممنون ازتون
من یه داروساز میشم!

سلام . من دانشجوی کارشناسی رشته شیمی کاربردی هستم . می خواستم بدونم میشه در دوره کارشناسی ارشد یا دکتری به داروسازی تغییر رشته داد؟اصلا راهی وجود داره که ار طریق شیمی ، داروسازی خوند؟
ممنون
راستی من جواب رو از کجا بخونم؟ ایمیل میکنین؟

من هنوز ۱۷ سالمه ولی می خوام دارد ساز بشم .می خوام بدونم کنکور باید چندم بشم تا برم دانشگاه شهید بهشتی دارو سازی بخونم؟

با سلام از سایتتون که اینقدر جالب بود خیلی خوشم اومد ببخشید می خواستم نظرتون را راجب این سه رشته بپرستم کدام یک از همه بهتر است
مترجمی زبان انگلیسی بازیگران مامور فدرال پلیس
لطفا نظر خود را به وبلاگ یا ایمیلم ارسال کنید .

درصدلازم درساواسه رشته داروسازی چقدره؟

سلام میخواستم سوال دوستمومنو بپرسم برای دانشگاه شهید بهشتی بخوام داروسازی قبول شم باید چه رتبه ای بیارم؟درصد درس ها باید چقدر باشد؟

قابل توجه دوستان شیمی دان
من دانشجوی شیمی محض هستم کلی راجع به ادامه تحصیل در داروسازی تحقیق کردم.هیچ راهی جز شرکت در کنکور سراسری و قبولی در داروسازی و در نهایت معادل سازی دروس شیمی الی و تجزیه و دروس عمومی(البته با نمره خوب) نداره.در ضمن اگه مکانیسمهای شیمی آلی رو یادتونه یا تو حفظش مشکل داشتین باید بگم تو داروسازی خیلی بیشتر از این حرفها رو باید حفظ کنین و کلآ رشته ی سختیه.
موفق باشید

I resolution instantaneously grab your rss nourish to impede abreast of any updates. Esteemed urge a exercise and much triumph in your profession efforts!

من خودم داروسازی میخونم.
اولا داروسازی مثل رشته های دندانپزشکی و پزشکی دروه ی دکتری عمومی هست.
دوما برای ورود به دروه دکتری عمومی داروسازی تنها یک راه وجود داره اونم شرکت در یک آزمون ورودی بنام کنکور سراسری یا ازاد هست.!
چون داروسازی در ایران مثل پزشکی و دندانپزشکی از کنکور دکتری پیوسته برمیدارن.! پس چون کارشناسی یا ارشد ندارهٰ به هیچ وجه نمیتوان از گرایش رشته ای دیگر به این رشته اومد.
ضمنا اونایی که فکر میکننن داروسازی یعنی شیمی واقعا اشتباه می کنند. زیرا شیمی جز کوچکی از داروسازی هست.

مقاطع تحصیلی داروسازی در ایران(دقت کنید گفتم ایران):
دکتری عمومی- تخصصی و فوق تخصصی

کشوری مثل ترکیه لیسانسم داره! ولی ایران نداره.

اگه کسی می خواد تو ارشد دارو بخونه می تونه مهندسی شیمی-مهندسی دارو سازی بخونه

سلام،میخواستم بدونم با توجه به تعداد علاقه مندهای دارو و فارغ التحصیلاش آیا واقعا بازار کارش اشباع نشده؟؟؟؟!!!!!!!!

سایت و مطالبتون عالین. البته برای کسی که بخواد انگیزشو تقویت کنه بیشتر به درد میخوره.

من فکر میکنم برای جامع تر کردن اطلاعات نیازه که مقداری هم از شرایط قبول شدن در این رشته بگید.
تا کسی که هنوز وارد این رشته نشده بتونه برای ورود آمادگی بیشتری پیدا کنه.

و یک سوال: چرا در دانشگاه کرمان میگن که برخلاف جاهای دیگه که این رشته ۵.۵ سال طول میکشه، ۷.۵ سال طول میکشه؟؟

با سلام

من کارشناس ارشد شیمی معدنی هستم و فارغ التحصیل شدم اما برای دکتری میخواهم تغییر رشته بدهم.لطفا به من بگوئید به کدام رشته می توانم تغییر رشته بدهم.

باسپاس

سلام نمیدونم جواب ها رو به ایمیل میفرستید یا نه ؟ اما امیدوارم که جواب بدید . من دانشجوی ترم دوم شیمی کاربردی هستم . قصدم این بود که برای کارشناسی ارشد کنکور شرکت کنم برای داروسازی دولتی که بعدا معادل سازی بشه اما از یک نفر شنیدم که نمیشه از آزاد به دولتی رفت و اینجا خوندم که معادل سازی رو فقط برای درس های بالای ۱۷ انجام میدن (که این دو ترم که من بالای ۱۷ نبودم) حالا واقعا نیاز به راهنمایی دارم اگه من بخوام داروسازی بخونم کدوم راه بهتره ؟ واسه سال دیگه کنکور بدم ؟ یا از این به بعد نمرات بالاتر بگیرم و بعدا برای معادل سازی اقدام کنم بلکه فرجی شد و قبول کردند ؟ یا اینکه اصلا دولتی معادل سازی آزاد رو قبول نمیکنه و تنها راهش داروسازی آزاده ؟
ممنون بابت زحماتتون

من دانش اموز رشته ریاضی هستم .و امسال میخوام تو رشته علوم تجربی برای قبول شدن در داروسازی امتحان بدم.و علاقه زیادی به این رشته دارم. میخواستم ازتون کمک بگیرم که میتونم تو این رشته موفق بشم؟

من کارشناس ارشد بیوشیمی هستم اگر دکترای فارماکوسیس قبول بشم آیا میتونم مسئول فنی داروخانه بشم و داروخانه بزنم؟

سلام من در حال حاضر در رشته ی داروسازی تحصیل میکنم و سال دو هستم رتبه ام هم ۵۰۰ بود

سلام.من لیسانس شیمی کاربردی دارم.آیا میتونم در رشته داروسازی تحصیل کنم؟چه آزمونی باید بدم؟درسای لیسانسم رو مطابقت میدن؟یزد داروسازی نداره؟آخه جایی خوندم که داره.ممنون که زودتر جوابم به میلم بفرستید

سلام خ خ خ خوب بود من ۱۶ سالمه می خام دارو اصف بیارم لطفا بکید جه رتبه ای برا منطقه ۲ و دختراخوبه؟؟؟؟؟؟خاهشا یکی جواب ماهارو بده؟؟

میخواستم بدونم رتبه قبول شدن در رشته داروسازی چقدر است؟

سلام
من دانشجوی ترم۳ شیمی محض هستم دانشگاه دولتی روزانه
میخوام کنکور آزاد ۹۱ داروسازی شرکت کنم که تا اون موقع ترم۴شیمی هستم
البته به لین امید که بیشتر واحدهام رو معادل کنند
آیا امکانش هست؟
لطفا به ایمیل جواب بدین

سلام
من دانشجوی رشته ی شیمی کاربردی هستم . چطوری می تونم در مقطع بالاتر در رشته ی داروسازی دانشگاه آزاد و یا دولتی تحصیل کنم؟
با تشکر

سلام من سر فصل دروس کارشناسی ارشد شیمی دارویی میخوام

سلام با تشکر لطفا برام میل کنید که حداقل رتبه قبولی در رشته داروسازی چنده و برای قبولی در دانشگاهای برتر.تهران یا صنعتی شریف.چه رتبه هی لازمه؟

سلام من لیسانس ریاضی دارم خیلی علاغمند به رشته داروسازی شدم اگه راهنمایی کنین که چطور می تونم ادامه تحصیل بدم یک دنیا ممنون میشم
باتشکر فراون

سلام سایتتون خوبه فقط یه اشکال خیلی بزرگی داره اونم اینه که جواب سوالات را ندادید به همین دلیلم کسی که از سایتتون بازدید میکنه اطلاعی به دست نمیاره وبه جواب سوالاش نمیرسه حداقل لطف کنیدجواب سوال هر کسیا به ایمیلش ارسال کنید. باتشکر.

اتفاقا منم همین سوالا دارم که اگه شیمی محض یا شیمی کاربردی خوندی میشه بعدازکارشناسی تورشته ی داروسازی ادامه تحصیل بدی؟ اصلا آیاخودرشته ی شیمی خوب هست؟کلا شیمی محض بهتره یا شیمی کاربردی؟خواهش میکنم اگه کسی جواب سوال مرا داره برام ایمیل کنه.باتشکر.[email protected]

سلام من توی کنکور ۹۰ رتبه ۳۷۰۰ منطقه یک رو آوردم . چه رشته ای می تونم قبول بشم ؟ دوستان اگه می دونن راهنمایی کنن

سلام میخواستم بدونم بارتبه منطقه ای۳۹۱۱۵کنکور۹۰میتوانم دررشته داروسازی کرمان قبول شوم. باتشکر

با سلام
چطوری از شیمی کاربردی میشه داروسازی خواند و ضرایب دروس به چه نحوی است؟

I was on MySpace looking for screen printing shirts groups, when I found a link to this blog, glad I stopped by!!! Thanks!!!!

سلام.من کارشناسی بیوشیمی خوندم.چطور میتونم داروسازی بخونم؟

سلام.رتبه ی کنکور داروسازی واسه تهران چند باید باشه؟

با سلام من لیسانس صنایع شیمیایی(مهندسی شیمی) دارم می تونم برای کارشناسی ارشد رشته داروسازی رو شرکت کنم؟ایا لیسانسیه های غیر پزشکی میتونن برای کنکور ارشد رشته های پزشکی رو امتحان بدن ؟خواهش میکنم راهنمایی کنید

سلام،من شیمی کاربردی خوندم پس بهتره!!!!!

سلام من لیسانس رشته شیمی کاربردی هستم چطور میتونم در رشته دارو سازی ادامه تحصیل بدم؟

من امسال کنکور دادم ولی باکمال نامردی معدل من که ۱۹.۲۴بوداثر داده نشد و رتبم تو زیرگروه دو ۲۴۰۰شد باشرایطی که برای قبولی دختراست امسال داو قبول نمیشم خیلی داغونم

salam.man emsal entekhab reshte daram, moadele aval dabirestanam 18,20 bud. be nazare shoma beram tajrobi mitonam daneshgah sarasari daro pezeshki ghabul sham???????????????

با عرض سلام خدمت همه دوستان:
در پاسخگویی به دوستان برای ورود به رشته داروسازی که در ایران تنها مقاطع دکتری عمومی و تخصصی و رشته های PHDمشترک هست و از رشته ی شیمی محض یا کاربردی به هیچ عنوان راهی مگر دوباره کنکور دادن وجو ندارد راه دیگر ادامه تحصیل در ارشد بیوشیمی یا سم شناسی و وارد شدن در زشته های مشترک با PHDداروسازی است که هیچ ربطی به داروخانه و مسئول فنی شدن ندارد و فقط می توانید در دانشکده داروسازی درس بخوانید نه داروسازی بخوانید…وکلا طبق ضابطه آموزش های داروسازی و پزشکی به هیچ عنوان نمی توان از دوره های لیسانس به دکتری عمومی تغییر رشته داد ولی بلعکس امکان پذیر می باشد یعنی دکتری عمومی می تواند به دوره لیسانس تغییر رشته دهد…امیدوارم مفید بوده باشد.

سلام . من دانشجوی رشته شیمی محض هستم می خواستم ببینم اگه بخوام برای ارشد بیوشیمی قبول شم باید چه رتبه ای داشته باشم(به طور میانگین) واصلا با لیسانس شیمی محض میشه به گرایش بیوشیمی کلنیک رفت یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟و اگه امکانش هست یه اطلاعات مختصری در مورد این رشته و جایگاهش بدونم

to ro khoda javabe soalamo bdid
khyli khyli vasam moheme,man alan terme panje shimi mahzam,vali mikham bad az farqotahsili daru sazi edame bdam
mitunam????????????
rahnamaim konid toro khoda

سلام من دانشجوی شیمی محض دانشگاه زابل هستم میخواستم بدونم از این رشته میشه رفت دارو سازی اگه میشه راهنمایی کنید ممنونم

سلام من دانشجوی ترم اول شیمی محض هستم میخواستم بدونم چطور میشه در دارو سازی ادامه تحصیل بدم…ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

سلام
من کارشناسی شیمی کاربردی هستم.لطفا راهنمایی ام کنید که چه طور می تونم در رشته داروسازی ادامه تحصیل بدم؟چه منابعی رو باید بخونم و در چه ازمونی امتحان بدم؟

سلام. سیلابس رشته شیمی دارویی رو شدیدا نیاز دارم. از اینکه برام می فرستید ممنونم

salam.
reshteye shimi darooyi ba shimi karbordi che farghi dare.va vase fogh shimi darooyi chi mishe khoond?
mamnoon

سلام.من دانشجوی شیمی دارویی هستم.

خیلی داروسازی رو دوست دارم…. به من گفتن که برای کارشناسی ارشد می تونم داروسازی بخونم.درسته؟؟؟؟؟؟

اگر من کارشناسی شیمی دارویی بگیرم.کجاها می تونم کار کنم؟؟؟

آیا برای این رشته بازار کار هست؟؟؟؟؟؟؟

سلام میخواستم بدونم رتبه قبولی آخرین فرد در کنکور کارشناسی ارشد زمین شناسی دانشگاه تبریز چند بوده؟

با سلام من کارشناس میکروبیولوپی هستم سال ۸۵ مدرکم رو گرفتم اما الان می خوام از اول کنکور بدم داروسازی بخونم به نظر شما خیلی دیر؟ من شاغل هم هستم!خیلی سردرگم ام . لطفا راهنماییم کنید

kheiliha neveshtan ke daneshjoo shimiand ya fareghotahsil va mikhan daroo bekhoonand baraye daroosazi chon dar iran doreye 6 saleye peyvaste vojood darad tanha rahe momken ghabooli dar konkoore sarasari ya azad ast kasani ke fareghotahsil az daneshgahe dolati hastand va madrake lisans darand mitavanand dobare konkoore sarasari sherkat konand ama dar soorate mojaz shodan haghe entekhabe reshtehaye oloome pezeshki ra nadarand in az ghavanine sazmane sanjesh ast pas bayad kasani ke daneshgooye shabane hastand ta dir nashode morkhasi gerefte va konkoor bedehand agar ham ghabool nashodand dobare mitavanand reshteye khod ra edame dahand agar ghabool shodand az reshteye ghabli enseraf dehand dar morede roozaneha chizi nemidanam man khodam fareghotahsile shimi daneshgahe dolati hastam va alan daroosazi dar hend mikhoonam

nokteye digari ke mikhastam benvisam in ast ke bad az doktoraye omoomi daroosazi kasani ke moadel balaye 15 darand mitavanand dar emtehane takhasos sherkat konand bazi az an gerayeshha ra fareghotahsilane maghtae karshenasi arshade shimi mitavanand baraye maghtae doktora entekhab konand masalan yek karshenas arshade shimi baraye doktora mitavana shimi darooyee ra baraye maghtae doktora edame dehad dar hali ke hamkelasiash madrake doktoraye omooi daroo darad ama ba in tafavot ke oo nezampezeshki nadarad

سلام من کارشناسی مامایی هستم.ایا می توانم برای کارشناسی ارشد تغییر رشته به سایر رشته های پزشکی(مثلا دارو سازی یاقلب یا زنان و زایمان )بدهم .چگونه ؟لطفا جواب سول را برایم ایمیل کنید.

سلام من پریا هستم میخواستم ببینم امکان تغییر رشته از شیمی کاربردی به ارشد دارو سازی یا بیوشیمی وجود داره میشه هم شیمی شرکت کرد هم داروسازی؟

با سلام
چنتا سوال داشتم امیدوارم به جواب تمام سوالاتم برسم
۱.من دانشجوی شیمی محض هستم میخواستم بدونم چطور میشه در رشته داروسازی ادامه تحصیل بدم ؟ایا امکانش هست واسه ارشد وارد این
رشته بشیم؟
۲.رشته بیوشیمی تا چه حد با رشته داروسازی در ارتباط هست؟
۳.رشته شیمی دارویی رو واسم معرفی کنید و ارتباطش با رشته داروسازی رو توضیح بدین اینده شغلی داره؟
با تشکر از طرف M

سلام من امسال از کارشناسی ارشد شیمی آلی دانشگاه تبریز قبول شدم میخواستم ببینم بعد از ارشد چطوری می تونم در داروسازی ادامه تحصیل بدم؟باتشکر فراوان

سلام من امسال از کارشناسی ارشد شیمی آلی دانشگاه تبریز قبول شدم.میخواستم ببینم بعد از ارشد چطوری می تونم در داروسازی ادامه تحصیل بدم؟

با سلام اگه بخوام رشته داروسازی قبول بشم با منطقه۳ باید چه رتبه ای بیارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یه سوال دیگه دانشگاه دولتی پزشکی گیلان رشه داروسازی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام کسی داروسازی آزاد میخونه؟اگه کسی هست واسم میل بزنه چندتا سوال دارم.مرسی از سایت خوبتون

اینم میلم:[email protected]

سلام من کارشناسیم رو در رشته زمین شتاسی بپایان رسوندم وبرای ارشد در رشته اکتشاف سنگهای معدنی قبول شدم ولی بدلیل نداشتن بازار کار خوب برای خانمها وبدلیل یکسری مسائل شخصی میخوام انصراف بدم وکلا تغییر رشته بدم واز اول داروسازی بخونم لطفا منو راهنمایی کنیدوبگید که باید جکار کنم ممنون از توجهتون

ببخشید رتبه کارشناسی برای تهران باید چند باشه؟

سلام.من در رشته شیمی کاربردی هستم.می خواستم بدونم چه طور میتونم در رشته داروسازی ادامه تحصیل بدم.منابعش چیه و در چه ازمونی باید شرکت کنم؟
لطفا سریعتر منو مطلع کنید . منابعش خیلی واسم مهم چون نمی دونم چی باید خوند
با تشکر

با عرض سلام
چنتا سوال داشتم امیدوارم به جواب تمام سوالام برسم
۱.من دانشجوی رشته شیمی محض هستم لطفا راهنمایی کنید چطور میتونم در رشته دارو سازی ادامه تحصیل بدم؟
۲.ایا امکانش هست بعد از کارشناسی شیمی. ارشد را در رشته دارو سازی ادامه داد؟
برای اینکه ارشد قبول بشیم(از شیمی محض به دارو سازی)چه منابعی را باید بخونیم؟

khoob bood soalam ine k az arshade bioshimi mishe b daroosazi resid vase doktora?lotfan soalaro javab bedid.merc bye bye

دوستای گلم سلام من ترم۳داروی اصفهان میخونم داروسازی خیلی رشته ی خوبیه واقعاارزششوداره ازبزشکی ودندونبزشکی هم خیلی بهتره من سال۸۹کنکورسراسری دادم ودرصدهام این بود ادبیات۸۷ دینی۸۵ عر بی۵۰ زبان۶۱ شیمی۶۵ زیست۶۵ ریاضی۵۹ زمین شناسی۱۵ فیزیک۳۵

راستی رتبمم۹۹۱منطقه۲بودامارتبه ی زیرگروه ۲ : ۸۰۰بود رتبه ی کشوریمم۲۰۰۰تمام بود جنسیتمم دختره

در پاسخگویی به دوستان برای ورود به رشته داروسازی که در ایران تنها مقاطع دکتری عمومی و تخصصی و رشته های PHDمشترک هست و از رشته ی شیمی محض یا کاربردی به هیچ عنوان راهی مگر دوباره کنکور دادن وجو ندارد راه دیگر ادامه تحصیل در ارشد بیوشیمی یا سم شناسی و وارد شدن در زشته های مشترک با PHDداروسازی است که هیچ ربطی به داروخانه و مسئول فنی شدن ندارد و فقط می توانید در دانشکده داروسازی درس بخوانید نه داروسازی بخوانید…وکلا طبق ضابطه آموزش های داروسازی و پزشکی به هیچ عنوان نمی توان از دوره های لیسانس به دکتری عمومی تغییر رشته داد ولی بلعکس امکان پذیر می باشد یعنی دکتری عمومی می تواند به دوره لیسانس تغییر رشته دهد…امیدوارم مفید بوده باشد.

سلام، به تمام کسایی که در این جا نظر دادن و ازشون متشکرم .من دانش آموز اول دبیرستان هستم ودر مدرسه تیز هوشان درس می خونم من آرزو دارم در رشته داروسازی در دانشگاه شهید بهشتی قبول بشوم من میخواستم بدونم باید در کدام درس ها بیشتر تمرکز داشته باشم از کسایی که از من بزرگنرند ودر این رشته تجربه زیادی دارند کمک می خواهم و واقعابه نظرشون احتیاج دارم خواهش می کنم به عنوان خواهر کوچک تر خود به من کمک کنید متشکرم

سلام
من دکترای دامپزشکی تموم کردم الان از درامدم راضیم ولی زحمتش زیاده میخوام دارو شناسی پزشکی امتحان بدم phd میگن درامش خوبه در حد ۷ میلیون چون دکترای داروساز هر شیت قراردادی ۲ میلیون میگیره.یه فارماکولوژیست ۳ برابر میگیره.پس تلاشتونو کنین ارزششو داره.یادون باشه خیلی سخته چون بیوشیمی داره.بای

پاسخ به جناب “جواب گو”!
عزیز من، لطفا وقتی اطلاعات کافی نداری، خط های اشتباه به بقیه نده. من ارشد شیمی آلی هستم و به تازگی در آزمون کتبی دکتری پلیمر پذیرفته شدم (الان منتظر مصاحبه هستم). شیمی جزئی از داروسازی نیست. بلکه تمام بِیس و پایه ی داروسازیه. اصلا به نظرمن و خیلی از اساتید شیمی خودم، درس داروسازی رو در اصل بچه های شیمی دارن میخونن!

سلام
من کارشناسی شیمی محض هستم.لطفا راهنمایی ام کنید که چه طور می تونم در رشته داروسازی ادامه تحصیل بدم؟چه منابعی رو باید بخونم و در چه ازمونی امتحان بدم؟

salam man taze mikham entekhabe reshte dabirestanimo anjam bedam va tasmim daram reshte daru sazi ro edame bedam ama tanha narahatie man ine ke nemidunam omramo sarf in reshte mikona bad ayande mali dare ya na miarze ke man tamame javanim ro sarfesh konam??

رتبه قبولی در رشته داروسازی چقدر است؟ممنون میشم اگر جواب بدهید

salam arz shod ye soali dashtam man microbiology mikhonam vali asheghe daro hastam chedarsaesh mesle hame man be tahsile daro to otrish va taghir reshte fek mikonam karo dorostie be nazaratun man terme 1 nicrobam taghire reshte va ertebate in2ta reshta vasam tozih midin mercccccccccccc

سلام من کارشناس ارشد شیمی تجزیه هستم می خواستم در رشته داروسازی ادامه تحصیل بدم؟چه منابعی رو باید بخونم و در چه ازمونی امتحان بدم؟

سلام
من کارشناس ارشد شیمی معدنی هستم. میخواستم بدونم میشه تو رشته شیمی دارویی ادامه تحصیل بدم؟(جوابش خیلی برام لازمه)

سلام من کارشناسی شیمی کاربردی دارم میخواستم مرا راهنمایی کنید که چطور می توانم در رشته داروسازی ادامه تحصیل دهم؟

با سلام و خسته نباشید.من کارشناسی شیمی کاربردی دارم میخواستم بدونم میشه تو رشته داروسازی ادامه تحصیل بدم.باید چه شاخه ای رو تو ارشد انتخاب کنم؟

سلام خسته نباشید می خواستم بدونم کسی که یه رشته ی دیگه می خونه می تونه واسه ارشد مهنسی دارو سازی امتحان بده منظورم اینه که احتمال قبولیش وجود داره،موقعیت کاری این رشته خوبه؟؟؟؟
یه سوال دیگه چه منابعی واسه ارشد لازمه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنونم

سلام خسته نباشید، لطفاٌ اگه میشه در باره شرایط ورود به دانشگاه دارو سازی من رو راهنمایی کنید . منظورم درصد های دروس که باید در کنکور بزنیم(رتبه) تا قبول بشییم.

سلام.میخواستم بدونم رشته داروسازی وعلوم ازمایشگاهی در مقطع دکترادر چه کشورهایی وجود داره

سلام،خسته نباشید
من ارشد شیمی-فیزیک هستم،میخواستم بدونم برای آزمون دکتری میتوانم داروسازی شرکت کنم؟آیا شرایط خاصی دارد؟

باسلامی دوباره.اگه میشه ازاینده شغلی فیزیولوژی جانوری درمقطع کارشناسی ارشدراهنماییم کنید.مرسی

لطفا راجع به چگونگی قبولی در ازمون علوم بایه برام ایمیل بزنید.من دانشجوی ترم ۱ دارو هستم

سلام
سایتتون عالیه و مطالب مفید و جالبی داره اما کاش بیشتر در مورد دروس پایه که باید توکنکور خوب بزنیم هم بگید مخصوصا رتبه. بازم ممنون

سلام میخواستم بدونم من الان ارشدشیمی کاربردی هستم چطوری میتونم داروسازی ادامه بدم یعنی میتونم دکترامو داروسازی بخونم ؟چطور؟

با سلام میخواستم بدونم دانشگاه آزاد مشهد رشته داروسازی داره؟ و آیا امکان رفتن به این رشته به صورت پذیرش بدون کنکور وجود دارد؟ کدام یک از شهرهای خراسان به جز مشهد رشته داوسازی آزاد داره؟ اگه یک لطفی بکنید و جواب را با ایمیلم بفرستید ممنون میشم

salam.mikhastam bedonam onayi ke raftan daroosazi az in reshte razian?

متاسفم ، امکان ارسال نظر برای این پست وجود ندارد .