خريد آنلاين نرم افزار جعبه لايتنر ماندگار >> پرداخت و تحويل در محل


معرفی رشته ارشد فیزیولوژی (علوم تجربی)

مقدمه

بسیاری از شما با پسوند لوژی آشنا هستید ، ایدئولوژی شاید بیشترین مورد استفاده را داشته باشد ، اکولوژی ، متدلوژی و … و اینکه فیزیولوژی از رشته های قدیمی مراکز آموزش عالی است .به منظور تامین نیروی انسانی متعهد و متخصص در رشته فیزیولوژی و دستیابی به راههای تحقیق و تتبع در علوم وابسته به آن برای نیل به خودکفایی و در نتیجه حفظ و ارتقا سطح علم در نظام جمهوری اسلامی دوره کارشناسی ارشد (ناپیوسته )رشته فیزیولوژی با مشخصات زیر ارائه می گردد.
۱-تعریف و هدف
کارشناسی ارشد فیزیولوژی (ناپیوسته )به دوره اطلاق می شود که تحصیلات بالاتر از کارشناس را در بر می گیردو اولین مقطع تحصیلی پس از کارشناسی می باشد.
هدف از ایجاد آن تربیت افرادی لایق متعهد و کاردان می باشد که بتوانند برمبانی علم فیزیولوژی و متون علمی موجود احاطه یافته در اثر آشنایی با روشهای پیشرفته تحقیق در علوم و بدست آوردن کارایی و لیاقت و مهارت علمی و عملی لازم را به گونه ای کسب کنند که به خوبی بتوانند به تعلیم در این رشته پرداخته و از مقالات علمی و تحقیقات علوم فیزیولوژی و علوم وابسته در جهت پیشبرد مرزهای دانش و کمک به ایجاد روح علمی در جامعه استفاده نمایند.

۲- طول دوره و شکل نظام:
براساس آئین نامه آموزشی دوره کارشناسی ارشد ( ناپیوسته )مصوب شورایعالی برنامه ریزی طول دوره کارشناسی ارشد (ناپیوسته )فیزیولوژی ۲ سال می باشد .
هر سال تحصیلی شامل دو نیمسال می باشد و در هر نیمسال ۱۷ هفته کامل آموزشی وجود دارد .
نظام آموزش این دوره واحدی است و برای هر واحد درسی نظری در هر نیمسال ۱۷ ساعت آموزش کلاسیک در نظر گرفته شده است و دانشجو باید به ازای هر ساعت نظری حداقل ۳ ساعت صرف مطالعه بحث و تجزیه تحلیل در درس بنماید.
۵-ضرورت و اهمیت
باتوجه به گسترش روز افزون دامنه علم فیزیولوژی و تحقیقات دامنه داری که طی صد سال اخیر انجام گردیده و نیاز به شناخت عوامل بیماریزا و ارتباط آنها با انسان و نیز جهت کوشش در پژوهشهای علمی برای نیل به خودکفایی و اماده نمودن افراد جهت ادامه تحصیل تا مرحله دکتری علمی دایر نمودن این دوره اهمیت آن مشخص می گردد و تاسیس این دوره در دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران کاملا ضرورت است.

ارائه پیشنهاد

 

درسهای رشته

ردیف نام درس
۱ آمار حیاتی
۲ آناتومی (تنه و نور و آناتومی )
۳ بافت‌شناسی
۴ بیوشیمی
۵ بیوفیزیک
۶ بیولوژی مولکولی
۷ پایان‌نامه
۸ روشهای فیزیولوژی
۹ زبان تخصصی
۱۰ فارماکولوژی
۱۱ فیزیولوژی اعصاب و حواس ویژه
۱۲ فیزیولوژی تنفس
۱۳ فیزیولوژی سلول
۱۴ فیزیولوژی عمومی پزشکی
۱۵ فیزیولوژی قلب و عروق
۱۶ فیزیولوژی کلیه و مایعات بدن
۱۷ فیزیولوژی گوارش
۱۸ فیزیولوژی هورمون ها و غدد درون ریز
۱۹ کارورزی
۲۰ کامپیوترصنعت و بازار کار

دانشجویانی که این دوره آموزشی را طی می کندمی توانند در صورت داشتن شرایط لازم در موسسات آموزش عالی به امر تدریس و تحقیق پرداخته و همچنین ضمن کمک به امر برنامه ریزی در موسسات و مراکز درمانی و بهداشتی یا مراکز تحقیقاتی انجام وظیفه نمایند.

 

 


منبع: شبکه رشد

در همین رابطه بخوانید:


راهنماي عضويت در خبرنامه مقالات (کليک کنيد)

* اگر فکر مي کنيد مقالات اين سايت مفيد است و مي خواهيد از مقالات جديد با خبر شويد، لطفا آدرس ايميل خود را در زير وارد کرده و روي دکمه عضويت کليک کنيد و سپس روي لينک داخل ايميل تائيد که برايتان ارسال مي شود کليک کنيد. در غير اينصورت نيز مراجعه مجدد شما باعث دلگرمي خواهد بود.


فيدخوان نرم افزار جعبه لايتنر ماندگار Add to Google Reader or Homepage


خريد آنلاين نرم افزار لايتنر ماندگار به همراه فلش کارت رايگان، پرداخت و تحويل در محل

نظرات

هیچ نظری وجود ندارد !

متاسفم ، امکان ارسال نظر برای این پست وجود ندارد .